Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11101

2014-01-10 12:26

cum este posibil ca CCR sa fie de acord cu legea referendumului dar sa fie pusa in aplicare la un an dupa promulgare? DE ce aceasta conditie,ca sa-si termine Traian Basescu mandatul?Asa este si in democratiile consolidate?
Mirela Tulcea

#11102

2014-01-10 12:26

Sa dea D-zeu sa iasa ceva din asta.Salut si respect intiativa d-lui Gadea si d-lui Ursu pt. ca din pricina acestei justitii infecte si corupta copilul meu sta 10 ani pe nedrept din 2011,mi-am pierdut si casa de locuit si am ramas pe strazi.Trebuie neaparat sa se rezizuiasca toate dosarele penale din justitie pentru ca multi oameni stau inchisi pe nedrept si numeroase familii distruse,care asteapta amnistii si gratieri numai de la DUMNEZEU.

Musafir

#11103

2014-01-10 12:26

O initiativa demna de toata lauda,traiesc cu speranta ca poate in felul acesta vocea celor 8500000 care au votat referendumul pentru demiterea presedintelui Basescu se va face auzita -chiar daca mai tirziu-,atit peste ocean cit si in Europa la cel mai inalt nivel aratind fara echivoc cine a incalcat perceptele democratiei prin minciuna si inselaciune.
puiu

#11104 petitie

2014-01-10 12:26

daca nu se consulta si cu ponta, cred ca rezultatul va fi la fel ca cel din 2012
cred ca ar fi bine sa publicati cui ia fost trimisa petitia si ce raspuns s-a dat in conformitate cu prevederile legii petitiilor, pt ca altfel ....

Musafir

#11105

2014-01-10 12:26

Acord
X

#11106

2014-01-10 12:26

Desi aceasta petitie este de apreciat, ar trebui sa reactionam mult mai dur de atat pentru a schimba ceva! Sunt multi romani prea pasivi la ceea ce se intampla si se multumesc cu viata mizera care o au! Comentarii sunt multe de facut, insa actiuni sunt prea putine in momentul de fata! Trebuie sa vada lumea intreaga nemultumirea noastra si poate cineva cu demnitate, cuvant si moralitate va veni in sprijinul nostrum! Cred ca un presedinte strain ar mai in masura sa conduca aceasta tara decat orice politician existent in momentul de fata! suntem foarte aspru criticati in toata lumea datorita politicienilor care ne conduc!!!! Apreciez Antena 3 pentru aceasta initiative si hai sa incercam sa fim uniti in acest moment cand viitorul Romaniei atarna de un fir de par!

marry

#11107

2014-01-10 12:26

Faptul ca multi semnatari ai petitiei au ales sa fie anonimi spune foarte multe despre starea de frica si incertitudine in care am fost adusi in ultimii ani.Este inca o dovada ca *NU E BINE DOMNUL CHESTOR*!

Musafir

#11108

2014-01-10 12:26

sper ca situatia din Romania sa revina pe un fagas normal
marijuan

#11109 Re: Sunteti fara indoiala o secta, SECTA ANTENA 3 .

2014-01-10 12:27

#11052: - Sunteti fara indoiala o secta, SECTA ANTENA 3 .

te referi la secta portocalie, la varanul de la cotroceni si la slugile sale, miniboc si funebru si restul personajelor sinistre, sa nu uitam pitipoancele cu sali de sport


Musafir

#11110

2014-01-10 12:27

Felicitari pentru initiativa

Musafir

#11111

2014-01-10 12:27

Datorita lui Traian Basescu si acolotilor lui am stat 9 ani pe loc, uraste acest popor.

Musafir

#11112

2014-01-10 12:27

PANA CAND.MA ,PANA CAND?

Musafir

#11113

2014-01-10 12:27

Destul de tardiv demersul, avand in vedere tentaculele caracatitei coruptiei patronate de Traian Basescu, sustinut de aparatul sau propagandistic si represiv. Era de asteptat ca reprezentantii Ambasadei SUA (care presupun ca sunt la curent cu realitatile din tara noastra)sa informeze corect statul care i-a trimis. Si ma refer aici la rezultatele ultimelor alegeri prezidentiale,dar indeosebi la referendumul din 2012 cand optiunea poporului a fost mai mult decat evidenta.
Atunci as fi vrut sa vad implicarea SUA in promovarea principiilor democratiei si statului de drept.
Dar, cum speranta moare ultima, ne alaturam oricarei initiative de demascare a minciunilor regimului Basescu.

Musafir

#11114

2014-01-10 12:27

abia ca nu m-am putut abtine sa nu vomit citind scrisoarea voastra, bai ursule si tu popa!.
Sa va fe rusine, tradatorilor de tara!
Varanul se perpeleste pe plita incinsa.
Urmeaza sa intre la sdup!
Voi, datornici Varanului cu sute de Euro (stia el,Varanul sa va indoaie cu banii ce vi I-a dat voua cu " imprumut" Rusine, Rusine!!!! Tradatorilor.
Vrem sa scapam odata cu antenna 3
comentariile de mai sus sunt ale unora spalati pe creier de voi(antenna 3= haznaua 3

Musafir

#11115 Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-10 12:27

LMusafirV Cred,ca trebuie mentionat,ca la data de 1.FEBROARIEvom fi cenzurati la exprimare libera atit noi POPORUL cit si dumneavoastra ZIARISTI.Atunci de ce a mai murit atita tineret. ;JOS DCTATORUL;

Musafir

#11116

2014-01-10 12:27

Satul de basisti!
tanti Nuti

#11117 Re: Sunteti fara indoiala o secta, SECTA ANTENA 3 .

2014-01-10 12:27


Musafir

#11118

2014-01-10 12:27

Am semnat aceasta petitie,dar nu cred ca asa se rezolva problema.Intr-un stat "democatric" ar trebui ca un presedinte sa nu aiba un mandat de 5 ani,ci de cat vrea poporul.Deci dragi romani sa iesim in strada si sa-i dam jos pe toti ce nu-si respecta indatoriile pentru care au jurat.De ce trebui sa-i scriem lui Obama suntem iar un pasalac iar el este sultanul?Fratilor nu ne mai convine jos cu ei

Musafir

#11119

2014-01-10 12:27

Pentru o Romanie mai buna!

Musafir

#11120

2014-01-10 12:28

Ar trebui noi romani sa iesim in strada sa vada americanii ca suntem uniti,mai ales pt. urmatoarele nedreptati:
-sa nu mai platim certificatele verzi prin facturile de energie electrica ca sa le facem buzunarul gros mafiotilor,
-sa plateasca judecatorii si magistratii inclusiv cei de la Curtea constitutionala din buzunarul lor daunele materiale prin hotararile judecatoresti pe care le semneaza cu averile lor nu cu banii romanilor,
-sa fie stopata vanzarea de teren agricol de la 01.01.2014 ,terenul sa fie concesionat pe 5 ani dupa care sa fie prelungit contractul daca acest bun imobil este lucrat ,altfel ne trezim cu o tara care nu mai e a noastra si bunicii nostrii au luptat degeaba,
-sa nu mai fie vandute actiuni de la societatile cu capital de stat mai ales profitabile de ex. ROMGAZ ,uitativa la alte popoare ca nu isi vand tara ,de ex, in italia se vand doar actiuni de pana la 15-30 % restul actiunilor apartin statului.Ajungem sa lasam copiilor o tara cu datorii ,fara teren,fara industrie,fara agricultura doar cu mall-uri si sa lucram ca iobagii pe vremuri .
TREZITIVA ROMANI !!!!

Musafir

#11121

2014-01-10 12:28

Vrem sa scapam de acest infractor de la Cotroceni. Nu este legitim,am votat NU Basescu si am fost furati de acesti Basisti corupti. Vrem sa plece.
UNUL DIN 7.400.000

#11122

2014-01-10 12:28

RUSINE U.S.A. !!!

Musafir

#11123

2014-01-10 12:28

Antena 3 face treaba buna. Poporul roman intr-un mod covarsitor a respins inca o data acesta abominatie nascocita de o minte bolnava numita "basism".
UN SCÂRBIT

#11124

2014-01-10 12:28

Nu vom scăpa de acest imbecil malefic și gașca lui, doar dacă scriem petiții, stăm în fața televizorului și blestemăm, pe înfundate, familia basescu și ai lui pupin-curiști. Mai trebuie ceva, știți ce ....?
sunt un roman

#11125 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:28

#10936: -

Nu-s PDL-ist. N-am votat cu Basescu si nu mananc ciolane politice.

Daca esti interesat, afla ca sunt doctor (si inginer) si am mai multi ani munciti in cercetare in strainatate decat ani de scoala are alegatorul mediu PSD, sau conducatorul mediu PSD (exceptand diplomele la fara frecventa, la privat, sau cumparate).

Mi-am repatriat taxele pe venit de cate ori am avut ocazia -- adica am platit in tara impozitele pe veniturile mele. Sunt mai multi bani decat va castiga vreodata un bugetar onest in viata lui in Romania. N-am avut nici un beneficiu material din partea statului roman, dar sunt roman crescut, educat si format in Romania in mare parte.

E dificil pentru mine sa vad cat de jos a ajuns clasa politica si cat de manipulati sunt oamenii. E dificil sa vad cum clovnii si limbajul obscen conduc tara, cum plagiatorul Ponta si repetentul Antonescu sunt obedienti criminalului tradator Voiculescu si toti arunca in spatele matrozului Basescu orice responsabilitate a guvernarii.

Sunt aproape 2 ani de cand USL guverneaza, si grija lor e doar Basescu si legi favorizatoare de coruptie, pentru puscariabilii politici si nu numai. Grija pentru viitor lipseste, interesul imediat si furtul au prioritate. Uneori mai vad sperante la Antonescu, dar Ponta din tanarul politician de perspectiva a ajuns doar un infantil infatuat si smecher fara cuvant -- e greu sa fii liderul unui cuib de vipere, de interese ilicite, e greu sa fii in cardasie cu puscariabilii din propriul partid si nu numai.

Informatia se citeste din mai multe surse, se analizeaza, se filtreaza si apoi se foloseste. Din pacate Antena 3 are un numar imens de spectatori fideli, manipulati. Voiculescu si-a cumparat influenta si libertatea cu aceasta televiziune. Gadea, Badea, Tudor si ceilalti, sunt platiti bine si joaca pentru patron.

Faptul ca vin des in tara, ca urmaresc evenimentele si ca m-am intors la aceasta lista, arata ca imi pasa de Romania si de romani. Faptul ca imi ajut conationalii si ca vreau sa revin in economia romaniei ma descalifica in ochii tai.

Eu va doresc sa traiti pe masura muncii voastre, atat si nimic mai mult. Si sa fiti suficient de maturi si de informati sa luati decizii si sa suportati consecintele.