Reducerea TVA la 9% pentru toate serviciile din turism

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Reducerea TVA la 9% pentru toate serviciile din turism


Musafir

#1

2013-08-05 14:02

Asa ar fi normal daca dorim sa devenim competitivi cu alte destinatii turistice

Musafir

#2

2013-09-01 23:15

O idee foarte buna,sper sa se si rezolve...

Musafir

#3

2013-10-09 17:34

sprijin demersul

Musafir

#4

2013-10-09 17:39

initiativa ok
SALVATI OLTCHIM

#5 OLTCHIM LA FIER VECHI?

2013-11-17 13:06

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

Musafir

#6

2014-01-08 08:27

sa invatam sa castigam nu sa fim lacomi

Musafir

#7

2014-01-27 08:24

Dupa cum stiu, serviciile de cazare sunt taxate cu TVA de 9%, astfel ca aplicarea aceluiasi procent si pt restul serviciilor din turism ar fi binevenita, ducand in mod normal la o scadere a tarifelor. Ar trebui mediatizata mai mult aceasta initiativa, chiar pe postul condus de dvs., pe care il urmaresc frecvent. Intamplator am aflat despre aceasta petitie, accesand site-ul travelmix.ro, pt a afla cateva informatii despre acest post TV, intrucat sunt placut impresionata de emisiunile difuzate si mai ales de promovarea frumusetilor tarii noastre. Fiind pasionata de turism am calatorit mult in Romania si totusi am descoperit locuri si obiective noi, de mare interes, capatand si informatiile necesare pt a-mi planifica alte incursiuni. Oricum, pt reusita acestei initiative, este necesar sprijinul si sustinerea conducerii Autoritatii Nationale pt Turism si ministrului delegat, d-na Grapini. Desi in prezent activez in alt domeniu, am obtinut brevetul de manager in activitatea de turism, tocmai din pasiune pt industria ospitalitatii.
Va urez succes!

Musafir

#8

2014-01-28 19:31

Avem nevoie sa fim incurajati in turism, avem multe locuri deosebite si acesti bani am putea sa-i reinvestim nu sa mearga la stat, avem destule taxe si impozite. Prin reducerea TVA vor fi preturi accesibile si implicit lumea va iesi sa descopere zonele turistice.

Musafir

#9

2014-02-08 07:48

Poate odata se vor destepta si politicienii romani ca doar atunci cand ai un TVA mic (nu numai la turism) vei avea si o economie in plina dezvoltare si mai atragatoare pentru investitii (investitori mici sau mari). Ca peste tot in lume "SPERANTA" moare ultima ,sa speram ca si in Romania se va schimba ceva in bine.......!!!!!!!!!


Musafir

#10

2014-07-07 07:25

felicitari pentru imnitiativa.
nu va lasatidescurajati,mergetipana la capat, pana obtineti reducerea .

Musafir

#11

2014-08-13 05:14

4% ca la Austria !