MORATORIU POLITIC ASUPRA EDUCAȚIEI ÎN ROMÂNIA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MORATORIU POLITIC ASUPRA EDUCAȚIEI ÎN ROMÂNIA

Iulia

#1

2012-10-11 00:53

As dori sa stiu mai multe detalii despre acest proiect care mi se pare intr-adevar maret..Dar tare ma tem ca resursa umana..va fi cea care va impiedica implementarea oricaror masuri care vizeaza acele deziderate morale vizate de dumneavoastra. Va vorbesc in calitate de om al educatiei, dedicat, cu o cariera de 25 de ani si cu o mare dezamagire in suflet.Ma tem ca am devenit prea pesimista, desi sunt un om nascut pentru aceasta profesie..Dovada sunt rezultatele mele, multumirea sufleteasca si recunostinta a sute de elevi..care atunci cand ma revad..imi adreseaza, invariabil aproape, aceeasi intrebare:""Tot mai predati""? Cu alte cuvinte, inca nu v-ati convins ca nu va merita sistemul asta?
Sincer, eu stiu ca sistemul nu ma merita..si de aceea mi-am si propus sa ma retrag, pana nu e prea tarziu!
Dar dumneavoastra imi dati o speranta..si , de aceea, as dori sa-mi dati mai multe informatii despre etapele si obiectivele clare ale Moratoriului.
Oricum, initiativa este laudabile si sper din suflet sa se implineasca, macar pe jumatate.
sotiriu

#2

2013-01-24 06:04

Sper sa citeasca si sa inteleaga mesajul.....