Cerem Parlamentului sa il acuze pe Basescu de inalta tradare


Musafir

#26

2012-08-23 23:44

Basescu nu mai poate fi legal presedintele Romaniei. A fost suspendat de catre Parlament si mai mult de jumatate din electorat a votat pentru suspendarea sa. Simplu.
Radu Humor

#27

2012-08-24 01:01

Câți mai suntem ?!
roman

#28 Re:

2012-08-25 01:06

#6: Adrian Gheorghe Cirlea -

Mai multe decat interne, cred ca este vorba de fortele oculte externe care-l sprijina pe Basescu.

Maryluu

#29

2012-08-25 21:08

Doresc sa scriu si sa scriem toti deopotriva.Oameni buni nu vedeti cata tradare????????Ne lasam prostiti de asemenea oameni inconstienti ca cei de CCR? Chiar asa sa fim de "Slabi"?A tradat el si toti ai lui.Gata.Cerem Parlamentului sa il acuze de inalta tradare...Suntem uniti acum si intotdeauna.Maria Palliu.Imi iubesc tara asta,m-am intors sa muncesc si sa traiesc aici ,cu copiii si nepotii mei ,in liniste si in pace ,dar mai ales in credinta si in omenie ,in respect si unitate.
Domnul Tudor

#30

2012-08-26 12:31

Inalta tradare nici nu trebuie probata. A fost demonstrata cu prilejul referenndumului.

Musafir

#31

2012-08-26 17:20

aiurea in tramvai - referendumul a fost invalidat! Basescu remine presedintele de drept al Romaniei pina la noile alegeri! iar la alegeri sa iesiti la vot - toti cei 18,5 mil. de cetateni - iar rezultatul sa-l acceptati si sa nu incercati sa faceti tara asta din nou de cacat!!!! sintem Africa-Europei!!!!!! iar cu inalta tradare - mai usure!!! are cineva din cei ce scriu aici vrute si nevrute macar o vaga idee ce inseamna aceasta???? inalta tradare au facut cei are au facut suspendarea, au mintit si manipulat - si au aruncat 19 mil. € pe fereastra (pe care oricum nu-i avem, dar ce mai conteaza, platesc prostii de electorali, ca le mai luam inca 3 straturi de piei) pe cind oamenii mor de foame, de caldura si de boli curabile care nu se mai trateaza pentru ca nu are cine sa le mai trateze!!!!!!!!!! incepeti sa munciti si sa ginditi - nu sa visati la cai verzi pe pereti!!!!!! eu voi iesi la vot la noile alegeri - desi pentru javra de Voiculescu/Ponta/Iliescu/Antonescu eu nu mai am drept de vot - dar voi iesi in fata Ambasadei Romane si voi demonstra pina cind vocea mea si a celorlalti va fi auzita - si... atentie: nu sintem singuri!!!!! banii pe care ii trimitem noi in tara le sint buni - insa restul nu, pentru ca sintem in stare sa gindim si stim ce este munca la greu! si nu mai sintem si nu vom mai fii niciodata aservitii Moscovei - pentru totdeauna impreuna cu Europa de Vest! jos mina de pe Constitutie, jos mina de pe CCR, jos mina de pe Moraru si DNA!!!
CETATEAN REVOLTAT

#32 ALO ! BASESCULE !

2012-08-26 18:20

LASU , CARE NU VROIA SA CASTIGE LA MASA VERDE DAR ABIA ASTEPTA SA STEA PE SCAUNUL DE LA COTROCENI PENTRU CARE NU SE LUPTA STIIND CA NU AVEA CUM SA CASTIGE PE DREPT ,NU ? NU TREBUIE LASAT LA COTROCENI MAI BINE LINGA ADRIAN NASTASE
argusssssssssss

#33

2012-08-28 00:15

Cerem parlamentului acelasi lucru si pentru Monika Macovei
Clarissa Dalloway

#34 Saturatie cotidiana

2012-08-28 17:02

Romania este ancorata intrun proces de trazitie apocaliptica, marcand un moment de inatlta tensiune la nivel national!Trebuie sa ne cultivam simtul civic si sa ne implicam in a lua atitudine la nedreptatea comisa de Curtea Constitutionala!Jos nomenclatura!!!
memo

#35

2012-09-05 14:55

In Romania trebuie sa fie pusi in valoare mai intai romanii, ceilalti daca raman locuri libere, vin dupa ei.
MANTAN

#36 BASINESCU

2012-09-22 15:25

Cheia succesului lui basescu(-nu am avut B)este invidia romanului:sa fii mai urat,mai betiv,mai curvar si mai jigodie decat el-"E DE-AL NOSTRU SI-L VOTEAZA
DE CE IL SPRIJINA OCCIDENTUL? PENTRU CA LE-A VANDUT TARA PE NIMIC PE CIUBUC DE DOI LEI (MUNTII DE AUR-REDEVENTE 4% ????!!!!!WOLFRAMUL, PETROLUL,GAZELE ETC.CEA MAI MARE JIGODIE POLITICA DIN TOATE TIMPURILE SI CEL MAI MARE JEFUITOR DE TARA.D-ZEU L-A INSEMNAT DAR DEGEABA,FARA CREDINTA DIAVOLUL ESTE MAI TARE.D-ZEU SA NE APERE DE CIUMATUL SECURIST.

Anonymous

#37

2014-01-17 10:34

CVerem degeaba Parlamentului care este in vacanta

Musafir

#38

2014-01-20 10:53

A tradat Romania de maimulte ori :1.Acceotul tacit ba chiar incutrtajarea unor lideri maghiari in sustinerea pretentiei de Cosuveranitate cu Romania, asupra Transilvaniei(Ardealului).In vara 2012 , Primul Ministru al Ungariei, Presedintele Parlamentului Ungaiei, si polikticvieni unguri, din Ungaria, au venit nestingheriti in Transilvania si au sustinut ca ei ungurii au dreptul de cosuveranitate , cu rominii asupra Ardealului, drept, in numele caruia s-au amestecat direct in desfasurarea referendumului de suspendare , indemnind pa etnicii unguri din Romania sa nu paticipe la referendum , Basescu nu a denuntat amestecul grosolan in treburila interne ale Romanoiei.
kikiPlaton

#39 Re:

2014-01-20 10:54


Musafir

#40 Re:

2014-01-20 10:55


Musafir

#41

2014-02-08 12:12

Eu am cerut, diorect si de mult timp, Parlamentului si Guvernului suspendarea si judecarea lui Traian Basescu, pentru incalcarea juramantului de credinta fata de tara si subminarea economiei nationale, dar, pur si simplu refuza, fara sa-mi conteste adevarul si legalitatea aspectelor sesizate. Va transmit aceste postari pe petitieonline.com. Dac va satisfac, poate le si semnati
1.Cetateni, radeti , de poezie va bucurati, de necazuri sa uitati. 2014-02-07

2.Strigat de durere si de ras. Bancuri politice 2014-02-06


3.Lista rusinii. Falsi adversari politici ai lui Traian Basescu
2014-02-06

4.Traian Basescu incalca Juramantul de credinta fata de tara 2014-02-08

5.Abuzurile lui Traian Basescu nesanctionate de Parlament si Guvern 2014-02-08

6.Cercetarea legalitatii creditului obtinut de Ioana Basescu 2014-01-19

Cu multumiri
M. Pretorians

Anonymous

#42

2014-02-08 14:25

Eu am cerut de mult timp si direct Parlamentului si Guvernului demiterea lui Traian Basescu pe baza abuzurilor facute, pur si simplu refuza sa faca acest lucru, desi nu-mi contesta legalitatea si adevarul abuzurilor semnalate.
Dac vreti sa cititi si postarile mele pe petitieonline.com, veti vedea si dovezi in acest sens
1.Cetateni, radeti , de poezie va bucurati, de necazuri sa uitati. 2014-02-07

2.Strigat de durere si de ras. Bancuri politice 2014-02-06


3.Lista rusinii. Falsi adversari politici ai lui Traian Basescu
2014-02-06

4.Traian Basescu incalca Juramantul de credinta fata de tara 2014-02-08

5.Abuzurile lui Traian Basescu nesanctionate de Parlament si Guvern 2014-02-08

6.Cercetarea legalitatii creditului obtinut de Ioana Basescu 2014-01-19

Daca va plac, puteti sa le semnati si d-tra.
Cu multumiri
M. Pretorian

Anonymous

#43

2014-02-09 19:32

Jos basescu!
cetatean lipsit de drepturile constitutionale,de munca conform preg.prof. si de viata decenta.

#44 Acest bisnitaro/betivano/mafiot.

2014-07-24 12:12

Bisnitaro/betivano/mafiotul,trebuie condamnat[CA EXEMPLU] de catre Poporul Roman suveran in Tara s-a si de ADEVARATA JUSTITIE ROMANA(in nici un caz indivizii corupti din justitie,acestia daca nu vor fii eliminati din sistemul juridic National,se v-or elimina singuri),de INALTA TRADARE NATIONALA, SUBMINAREA INTERESULUI NATIONAL,DISTRUGEREA NIVELULUI SOCIAL DE TRAI,SUBMINAREA CALITATII VIETII IN ROMANIA IN PERIOADA MANDATELOR ACESTUI INDIVID ABJECT,INPUS POPORULUI ROMAQN DE CATRE MARII DUSMANI ISTORICI AI ROMANIEI.Trebuie dat un exemplu de pedeapsa cu acesta nemenie.ROMANIA ARE DE TOATE, -POATE TRAII FARA DUSMANII DIN AFARA.-NU M-AI TREBUIE SA NAVALEASCA NIMENI PESTE NOI.-NU NE M-AI TREBUIE NIMENI,SALIVIND (cu balele sir)DUPA AVEREA NOASTRA NATIONALA.-IN CE-L M-AI BUN CAZ PUTEM FACE NEGOT CINSTIT PENTRU TARA; DAI CU STINGA/IEI CU DREAPTA,PENTRU NATIUNEA ROMANA.<>.GATA NE-AM SATURAT de MAFIE.- E TIMPUL CA ROMINUL SA-SI TRAIASCA VIATA DECENT,FARA BATJOCURA POLITICA A UNOR NEISPRAVITI.--STRUCTURILE STATULUI TREBIESC CURATATE DE ELEMENTELE NEGATIVE,LA VIRF.-<<<ROMANIA TREBUIE SA_SI CISTIGE DEMNITATEA NATIONALA PRIN DEPARAZITAREA ACESTOR DAUNATORI NATIONALI>>>.Nu m-ai trebuie permisa nici o interventie politica s-au financiara din afara FARA INCUNOSTIINTAREA POPORULUI ROMAN. NU trebuie se se m-ai miste nici un pai de pe teritoriul ROMANIEI FARA STIREA POPULATIEI REMANIEI./-ACEASTA TREBUIE SA FIE O STARE NORMALA A UNUI SISTEM SOCIAL NORMAL.///// CEREM INTRODUCEREA OBLIGATORIE PE TOT TERITORIUL ROMANIEI LEGEA ANTIMAFIA ////.

cnicofort
Musafir

#45

2014-09-14 09:31

Joi 16 august, o avocata si un profesor american au depus, la biroul Procurorului General, plângere penala pe numele lui Traian 

 

Basescu, pentru urmatoarele infractiuni: tradare, atentat care pune în pericol siguranta statului, atentat contra unei 

 

colectivitati, subminarea economiei nationale, propaganda în favoarea statului totalitar, actiuni împotriva ordinii 

 

constitutionale, complot, comunicarea de informatii false, amenintare, santaj, înselaciune, ultraj, abuz în serviciu contra 

 

intereselor publice, abuz în serviciu în forma calificata, purtare abuziva, trafic de influenta, asocierea pentru savârsirea de 

 

infractiuni, instigare publica, apologia infractiunilor si dosare penale 

ARTICOLUL 16

(1) Cetatenii sunt egali în fata legii si a autoritatilor publice, fara privilegii si fara discriminari.

(2) Nimeni nu este mai presus de lege.

ENTATIVA DE GENOCID;

-AI DOVEDIT INCOMPETENTA CRASA;

-IRESPONSABILITATE CRIMINALA;

-AI MINTIT SI MINTI CU NERUSINARE;

-FURI DE LA SARACI PENTRU A DA LA BOGATI;

-AI PERMIS DISTRUGEREA ECONOMIEI DE CATRE GRUPURILE TALE DE INTERESE;

-AI LEGIFERAT TUPEUL SI NESIMTIREA;

-ESTI IMORAL;

-MANIPULEZI;

-AI INVRAJBIT SOCIETATEA;

-AI AMENINTAT POPORUL ROMAN;

-AI ACUZAT CU TUPEU POPORUL PETRU NEREUSITELE TALE;

-NU RESPECTI SEPARAREA PUTERILOR IN STAT;

-AI DEPASIT ATRIBUTIILE TALE CONSTITUTIONALE;

-ESTI ACUZAT DE COLABORAREA CU SECURITATE;

-INCURAJAREA CLIENTELISMULUI POLITC;

-ADANCIREA CRIZEI ECONOMICE;

-AI AMANETAT VIITORUL ROMANIEI;

-CONDUCI ROMANIA CU AJUTORUL SERVICIILOR SECRETE;

-NU NE MAI REPREZINTI.                               

                                      

1) Camera Deputatilor si Senatul, în sedinta comuna, cu votul a cel putin doua treimi din numarul deputatilor si senatorilor, 

 

pot hotarî punerea sub acuzare a Presedintelui României pentru înalta tradare.

(2) Propunerea de punere sub acuzare poate fi initiata de majoritatea deputatilor si senatorilor si se aduce, neîntârziat, la 

 

cunostinta Presedintelui României pentru a putea da explicatii cu privire la faptele ce i se imputa.

 

(3) De la data punerii sub acuzare si pâna la data demiterii Presedintele este suspendat de drept.


Musafir

#46

2014-11-01 10:58

a nenorocit Romania impreuna cu Elena Udrea si Monica Macovei