salvati smurdul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția salvati smurdul


Musafir

#1

2012-01-12 15:25

cei din guvernul romanieie disztrug tot ce este functional si bun. UDMR-ul este unpartid lacare conducerea segindeste doar la propriul functie si nu de cetaceni Tari

Musafir

#2

2012-01-12 16:32

S-a construit cu mult efort aceasta entitate. E perfectibila.nu trebuie desfiintata

Musafir

#3

2012-01-12 16:39

in sfirsit n eam trezit si noi din mures sa protestam pentru smurd ar fi bine sa iasa tot orasul sa demonstram pentru aceasta cauza sa nu raminem indiferenti.este singura institutie de stat care s a dezvoltat (si nu s a dus de ripa in 20 de ani) sa nu lasam sa distruga si asta.ne a facut o un strain si il distrug ai nostrii.

Musafir

#4

2012-01-12 16:51

sa le fie rusine celor care nu sunt de acord cu RAED ARAFAT,

Musafir

#5

2012-01-12 17:07

IN ACEST MOMENT DOCTORUL RAED ARAFAT ESTE CEL MAI MARE PATRIOT ROMAN !

Musafir

#6

2012-01-12 19:05

A devenit ceva aproape normal ca orice lucru bun, făcut prin multe eforturi să fie distrus mai devreme sau mai târziu de un "deştept" de politician. În bună parte ni se datorează şi nouă, care prin pasivitate am permis tuturor neaveniţilor să controleze această ţară ca pe propriile lor buzunare. S-a dovedit că pentru ei e acelaşi lucru. Putem stopa acest lucru prin implicare, mergând o dată la 4 sau 5 ani la vot. Mergând cu toţii la vot, chiar dacă ne anulăm votul, ei nu vor mai putea măslui alegerile. De noi depinde.

Musafir

#7

2012-01-12 20:07

Nu-mi vine sa cred ca tara noastra cea bogata este in halul acesta de saraca, incat se pune in discutie desfiintarea acestui serviciu care a salvat sute de mii de vieti !
Inteleg recesiunea economica (financiara) dar nu o inteleg pe cea a mentalitatii si a rea vointei celor care "ne conduc".Oare cand se va trezi cu adevarat poporul roman?!

Musafir

#8

2012-01-12 20:27

Implementarea unui nou sistem in medicina de urgenta inseamna ani de zile de studii, de dezbateri, de argumentari, de contraargumentari, etc. Putem vorbi chiar de un GENOCID in cazul punerii in practica a inlocuirii SMURD-ului cu un alt sistem neverificat. Este usor sa teoretizezi, si e pacat ca guvernantii desconsidera parerea celor mai competenti oameni din sanatate, in frunte cu omul care a facut mai mult pentru sistemul de sanatate din Romania, decat oricine altcineva - doctorul Raed Arafat.

Musafir

#9

2012-01-12 20:53

sustin pe raed arafat sustin competenta jos cu mafiotii

Musafir

#10

2012-01-12 21:42

Pro SMURD...........Anti....Baseeeeeee

Musafir

#11

2012-01-12 22:14

SMURDUL ESTE CREAT DE ARAFAT SI SI DE OAMENI CU SUFLET PENTRU OAMENI NU CUM MINTE BASESCU. DUPA MAI MULTE APELURI DE CONTRIBUIVITATE A CONTRIBUIT STATUL SI A FOST INTRODUS IN ISU SI RESPECTIV M.A.I.
CRED CA OPOZITIA ESTE INEXISTENTA SAU SI-AU "PRELUNGIT VACANTA" SI NU VAD NICIUN FEL DE REACTIE DIN PARTEA LOR.
DE NU-SI DAU DEMISIA DIN PARLAMENT SA SE DECLANSEZE ALEGERI ANTICIPATE?
NU TREBUIE SA MAI PERMITEM DISTRUGEREA TARII SI A SIGURANTEI NOASTRE CARE ESTE SI ASA DESTUL DE PRECARA.
IN FINAL NU SUNT DEACORD CU MODIFICAREA SISTEMULUI ACTUAL AL SMURDULUI.
AM LUPTAT PENTRU DEMOCRATIE SI DORESC SA FIE DEMOCRATIE IN ROMANIA.

Musafir

#12

2012-01-12 22:38

Vreti sa ramanem fara nimic... macar SMURD-ul sa ne ramana ne-ati luat dreptul la un trai decent, deptul la o educatie mai buna, medicamentele sunt inaccesibile din punct de vedere financial, murim pe capete de boala, foamete si stres! Si acum ce faceti vreti sa ne luati si oamenii care mai pot face o diferenta?! in curand o sa ne puneti sa platim si aerul pe care il respiram ( care si asa e mai toxic decat un container de gunoaie). sunteti lasi, imaturi si nu meritati nici apa pe care o beti! SAVE SMURD !!!!!!!

Musafir

#13

2012-01-12 22:40

nu stiu de ce in romania cand este un lucru bun in loc sa-l imbunatateasca se prefera distrugerea

Musafir

#14

2012-01-13 06:24

Asa au ajuns conducatorii nostri sa distruga tot ce merge bine in aceasta tara.Sa le fie rusine.

Musafir

#15

2012-01-13 06:37

ii vad zilnic pe strada, deci....exista!

Musafir

#16

2012-01-13 07:15

smurd trebuie sa traiasca ca si noi toti


Musafir

#17

2012-01-13 08:13

Avem nevoie sa existe SMURDUL si RAED ARAFAT.

Musafir

#18

2012-01-13 08:38

TOT CE E BUN IN ROMANIA ESTE SMURDUL CE TREBUIE SCHIMBAT ESTE LA COTROCENI SI LA PALATUL VICTORIA
19
Musafir

#19 strigat de salvare

2012-01-13 08:46

oare daca romanii ar fi pusi prin absurd sa aleaga in momentul de fata, intre presedintele tarii si intemeitorul smurdului oare pe cine ar alege? ghici ,ghicitoarea mea (ca sa citez un politician)


Musafir

#20

2012-01-13 08:51

Tot respectul pentru ARAFAT, este mult mai roman decat toti politicienii romani

Musafir

#21

2012-01-13 08:51

Sintem prea saraci ,avem salarii de 800lei pe luna ,de unde sa platim asigurari med.suplimentare pentru a beneficia de o asistenta med.la orice ora .Cred ca sistemul de urgenta trebuie sa ramina pe finantare de stat,dar alte ramuri ale medicinei pot fi privatizate ,desi cel mai bun ex in acest sens este -STOMATOLOGIA-unde daca ai bani mergi daca nu NU,degeaba spun ca au si pe Casa de sanatate servicii tu ca si client platesti cit iti spune stomatologul ,nu primesti nici chitanta ,daca o ceri are deja alta suma pe ea ,iar cu coplata cunosc caz cind s-a spus sa lase banii la doctor ca taie el chitanta dar nu -a mai dat-o in veci.DECI PRIMA DATA TREBUIE PUS SISTEMUL DE EVIDENTA A PACIENTILOR DINTOATA TARA LA PUNCT ,ORICNDE TE VEI AFLA SA STIE ORICE DOCTOR CINE ESTI TU ,CASA SA FACA PRETURI CORECTE DE SERVICII MEDICALE ,ACUM UN SET DE ANALIZE SINT LA 1/2 DIN PRETUL REAL PE CARE IL PLATESTI DACA NU AI PROGRAMARE,CEI DIN SANATATE SA AIBA SALARII DUPA COMPETENTA SI NOI SA NU MAI DAM NICI UN CIUBUCCI DOAR MULTUMESC .Asa vad eu privatizarea sanatatii.APROPO :CE VOR FACE CU CEI APROX.1-2MILIOANE DE ROMII CARE NU PLATESC ASIGURARI DE SANATATE??????????????

Musafir

#22

2012-01-13 08:52

Nu permiteti demolatorilor de la Cotroceni sa ne ia si viata! Acum cand li s-a golit sacul cu bani, vor sa se infrupte si din sanatatea noastra. Contractele cu statul fiind cele mai profitabile, din care multi s-au imbogatit, vor acum sa le le legalizeze si in sanatate, in medicina de urgenta. Rusine sa le fie!

Musafir

#23

2012-01-13 08:58

numai uniti vom putea invinge ,unirea face putere si putem salva ceea ce ne-a mai ramas bun dupa ce ticalosii si tradatorii tarii au distrus.bravo celor din tg. mures care au avut curajul sa-l apere pe raed arafat si sper ca aceasta actiune sa se raspindeasca in toata tara.resoect si aPRECIERE PTR. ARAFAT SI JOS LINGAII DIN FRUNTEA TARIIIN FRUNTE CU BASESCU.

Musafir

#24

2012-01-13 09:17

Sa intelegem ,daca SMURD-UL se desfinteaza urmeaza si echipele de interventie[mascatii].

Musafir

#25

2012-01-13 09:27

SMURDUL este creatia lui RAED ARAFAT ,pentru care ii multumesc din suflet , toti cei care lucreaza la SMURD sunt niste eroi ,ei mi-au salvat sotul de doua ori de la moarte ,o data a facut infarct ,iar a doua oara a fost cu pneumonie in ultima faza si cei de la SMURD l-au salvat ,bravo lor ,RUSINE sa-ii FIE lui basescu ,este un criminal .