salvati SMURD-ul!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția salvati SMURD-ul!


Musafir

#51

2012-01-12 08:10

Rusine PDL,rusine basescu!

Musafir

#52

2012-01-12 08:10

este meritul acestui strain care a infiintat acest serviciu . nu trebuie sa fie inlaturat atata timp cat ceea ce face face in folosul tuturor cetatenilor romani saraci sau bogati toti sunt oameni si trebuie sa li se cdea acelasi drept la viata in caz de urgenta

Musafir

#53

2012-01-12 08:13

La noi tot ce merge bine se strica ...

Musafir

#54

2012-01-12 08:14

Terminatorii pe ultima suta de metri! Pe ei trebuie sa-i desfiintam.Au privatizat CFR-ul- uite cat de bine merge la vale trenul cu 2 vagoane goale. Si asa merg toate privatizarile ultimilor ani.

Musafir

#55

2012-01-12 08:15

Sper ca vom reusi.

Musafir

#56

2012-01-12 08:15

ce e bun trebuie sa moara... asta e viitorul nostru

Musafir

#57

2012-01-12 08:17

Pe Ceausescu l-am inpuscat pentru ca a rationalizat mancarea.Oare cand se vor destepta romanii si vor vedea ca Basescu distruge toate valorile Romaniei.
Am o stima deosebita pentru doctorul Arafat.
Este o valoare din pct. de vedere uman si profesional.
Si culmea nu este roman ....dar ii pasa.
Lasati-va dl.Basescu, sunteti o termita bolnava de bulimie, ati mancat toata vlaga acestui popor, daca mai aveti un strop de demnitate ar trebui sa ne lasati sa facem ceva astfel incat sa nu ne fie rusine sa spunem ca suntem romani si sa mergem cu capul plecat!!!!!!
Rusine, rusine de un catralion de ori rusine actualului guvern si conducatorului nostru "iubit"

Musafir

#58

2012-01-12 08:20

Oare mai poti comenta asa ceva??????

Musafir

#59

2012-01-12 08:24

basescu distruge romania

Musafir

#60

2012-01-12 08:26

statul nu trebuie sa plateasca la salvari private drumurile,deci smurd e al tarii,nu al privatizari.

Musafir

#61

2012-01-12 08:34

sa primeze in continuare profesionalismul si calitatea actului medical.jos clientelismul

Musafir

#62

2012-01-12 08:36

La noi tot ce merge bine PDL distruge prin vocea D-lui prim ministru Basescu, ei merg in strainatate nu au nevoie de serviciile medicale din Romania.
Rusine .........

Musafir

#63

2012-01-12 08:38

Smurd ul a fost creatpentru salvarea romanilor in situatii extreme cand fiecare secunda conteaza si nu santde acord sa isi bage nasul clinici private in aceasta activitate.Cotizez la CAS de 47 ani si constat ca se dau legi aberante, privind sanatatea, care hotarasc sa platim suplimentar tratamente medicale de care ar trebui sa beneficiem gratuit.RUSINE ACESTUI GUVERN CARE NE CONDAMNA LA MOARTE BOLNAVII NE MAI PUTAND SUPORTA COSTURILE RIDICATE ALE TRATAMENTELOR MEDICALE LA CLINICILE PRIVATE.NU SANT DE ACORD CU PROIECTUL LEGII SANATATII IN FORMA PREZENTATA AVAND ARTICOLE CARE NU SERVESC DECAT INFINTARI UNOR ASIGURATORI DE SANATATE DE CARE NU AVEM NEVOIE.UNDE SANT BANI MEI DEPUSI LA CAS TIMP DE 47 DE ANI?

Musafir

#64

2012-01-12 08:39

Hai sa ne trezim si sa nu ii mai lasam sa se imbuibe din putinul nostru

Musafir

#65

2012-01-12 08:49

Din toata inima as dori sa fie ascultati cei care au realizat ceva bun in tara noastra.Nu trebuie sa fie exclusi pentru ca au alta parere.Prin negocieri se pot gasi solutii.Nu din acest motiv este legea in dezbatere publica?

Musafir

#66

2012-01-12 08:52

dumineca la ora 12 ne intilnim in fata guvernului pe trotuarul de vizavi cu banderole albe pe miini si pancarte pe care sa scrie ..multumim domnule ARAFAT.. SA AVETI FLORI IN MIINI PT ei NU INJURATI NU VB URIT SA FACEM O REVOLUTIE ARABA ARAFAT IAR TRADATORUL SA PLECE DE LA COTROCENI DESTUL TI A VENIT VREMEA BETIVULE SA PLECI NU NE MAI REPREZINTI PLEACA CIT MAI AI TIMP

Musafir

#67

2012-01-12 08:52

Personal am beneficiat de serviciile SMURD la o interventie pentru mama care avea probleme cu inima. Nu trebuie sa ma convinga nimeni si nimic de utilitatea acestui serviciu si de faptul ca susnt oameni pregatiti si dedicati acestei meserii. Ar fi o crima daca acest sistem care functioneaza sa fie obstructionat prin diverse mijloace. Ma doare sufletul ca poporul roman parca este tranchilizat si nu ia pozitie si nu se informeaza asupra a tot ce se face cu viata noastra de catre conducatorii nostri. Ma refer la toate palierele vietii sociale (invatamant, cercetare, sanatate, pensii, salarii) la absolut tot. Vedem zilnic la televizor efectele etnobotanicelor asupra tinerilor nostri. Ce a facut statul sa stopeze acest flagel.Nimic. Ce fac romanii care stau indiferenti. Ma surprinde ca ies mai multi oameni (iubitori de animale) la mitinguri impotriva eutanasierii cainilor comunitar si nu se aduna macar tot atati cand este vorba de eutanasierea natiei romane. Nu vad nici un fel de reactie, suntem dezbinati, indiferenti, paralizati. Ma intreb pana cand.

Musafir

#68 Re:

2012-01-12 09:00


Musafir

#69

2012-01-12 09:02

Fiind o persoana care apreciaza bunul simt, onestitatea si demnitatea umana nu aveam cum sa raman indiferenta la ceea ce se intampla cu SMURD. Felicitari Domnului Raed Arafat pentru atitudinea demna si mai ales pentru tot ce a cladit pentru noi toti, intr-o tara in care respectul, implicarea, bunul simt sunt pe cale de disparitie.Multumesc, domnule Raed Arafat!


Musafir

#70

2012-01-12 09:04

de ce a murit mama lui base?? A FOST TRATATA IN ROMANIA SUB DICTATURA LUI

Musafir

#71

2012-01-12 09:08

Ma bucur sa semnez aceasta petitie .
Succes dragi romani , trebuie sa-l invingem pe Basescu , in mod civilizat .

Musafir

#72

2012-01-12 09:08

Nu pentru desfiintarea SMURD-ului!!!

Musafir

#73

2012-01-12 09:10

..este INADMISIBIL!..si ceea ce este bun in tara asta , Basescu DISTRUGE!..este cazul sa luam atitudine!Va multumim pentru initiativa.

Musafir

#74

2012-01-12 09:14

Ar fi pacat sa se distruga un sistem care functioneaza ca un ceas! Eu am beneficiat de cateva ori si va incredintez ca am mi-au salvat viata! Domnule Raed Arafat va multumim ce ati facut pentru noi si va rugam sa iertati conducatorul acestei tari pentru ca nu stie ce face, el invita tinerii sa plece, nu ete interesat de binele acestui popor, slujeste alte interese, parca ar avea un pact cu necuratul!

Musafir

#75

2012-01-12 09:15

Basescu este un imbecil, nu a facut nimic pentru tara asta, doar a distrus.