Reincluderea West TV în pachetul de bază RCS&RDS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Reincluderea West TV în pachetul de bază RCS&RDS


Musafir

#51

2011-12-11 00:52

Vrem, vrem, vrem WEST TV!

Musafir

#52

2011-12-11 01:12

Bine ca in 89 s-a luptat pentru democratie! Oare ce inteleg cei de la RCS prin acest termen? Se vede ca ei au ramas la perioada comunismului... Dar oare chiar au crezut ca ne pot manipula dupa bunul lor plac? Sa ne ia dreptul de-a vedea un post local ca West TV? Si oare autoritatile locale ce fac? Dorm in pace? Treziti-va aradeni! Daca noi nu luptam pentru binele nostru, nu o va face nimeni! Acum e momentul sa fim uniti! Hai, West TV!
Anti_RCS

#53

2011-12-11 09:16

familia mea doreste postul de televiziune West TV

Musafir

#54

2011-12-11 10:32

Cam putine semnaturi!!!

Musafir

#55

2011-12-11 11:52

ESTE TELEVIZIUNEA NOASTRA ,A ARADENILOR,NU E CORECT,NU ACCEPT SA PLATESC TELEVIZIUNEA NATINALA(TV1,TV2.ETC) DE DOUA ORI SI WEST TV, SA-MI FIE LUATA. AVEM DREPTURILE NOASTRE CA CETATENI AI ACESTIU ORAS.HAIDETI SA SEMNAM PENTRU DREPTUL NOSTRU.

Musafir

#56 teo

2011-12-11 12:21

dorim sa ne redati pe cablu vest tv .

Musafir

#57

2011-12-11 14:25

Este al treilea MESAJ, prin care, imi exprim indignarea, fata de CADEREA POSTULUI WEST TV REGIONAL>E CA IN LEGENDA MONASTIRII ARGESULUI...MANOE, ACUM, S-AR RASTURNA SUB ZIDURI, UNDE SI_A SACRIFICAT SOTIA,PE ANA< FIINDCA SI EL, CEEA CE CLADEA< APOI...SE SURPA..ACEASTA E ADEVARATA LUPTA, ATUNCI, CAND, INCA, MAI INDRAZNESTI SA CREZI, SI INTR-UN IDEAL.LA ORA CAND SCRIU, EMISIUNEA HORA MARE, AR FI TREBUIT SA RASUNE, DE CULOARE, MELODICITATE SI..CE SA VA MAI SPUN...E USOR A SCRIE..VERSURI..POATE, TOTUSI, MULTI FIIND< VOM REUSI, NIMIC NU E VESNIC, CRED IN PPUTEREA DE DISCERNAMANT, A CELOR CE POARTA DECIZIILE, EU NU AM CALITATEA DE A JUDECA PE NIMENI, DAR MA LUPT, ALATURI DE ARADENI SI DE SLUJITORII CESTUI POST REGIONAL< VA DORESC MULTE SUCCESE
stiri de Arad

#58 Reincluderea West TV în pachetul de bază RCS&RDS

2011-12-11 15:01

DA, dar poate va supar: vrem programe mult mai interesante-consistente despre oras si judet !
"Bascalia de dimineata", la emisiunea aceasta sterila schimbam canalul rapid !
NU METEO ROMANIA, ci METEO ARAD, (ptr acesta sunt alte posturi TV).
NU preluari de pe youtube! Stiri interesante propri ! Nu sunteti televiziune nationala.
Vrem sa aflam in avanpremiera CE SE VA INTAMPLA IN ORAS si JUDET, nu ulterior sa vedem o stire de cateva minute).
Dati filme propri despre localitati, trasee turistice,
( exemplu f. bun TIMISOARA: Descoperim Vestul ! ).
Transmiteti mai multe spectacole de teatru, concerte de la Filarmonica
Programul ce urmeaza a fi difuzat ar trebui afisat intr-un colt pe ecran, si n-ar strica la inceperea emisiunii sa difuzti programul zilei.
Succes !

Musafir

#59

2011-12-11 15:15

E o prostie noi aradenii sa nu avem un post de TV din vestul Romaniei

Musafir

#60

2011-12-11 18:11

Am participat impreuna cu toata familia, prietenii si cunostintele, prin toate mijloacele la sustinerea reintroducerii in grila RCS a postului WEST TV. Vom fii cu totii si maine la miting, inclusivi copiii - care se uitau la programele voastre in fiecare sambata si duminica dimineata. Speram sa ne facem si vazuti si auziti! CNA, ANPC, CC, VREM WEST TV!

Musafir

#61

2011-12-11 18:55

Doresc mult acest post de tv .

Musafir

#62

2011-12-11 19:47

Vrem West TV inapoi!!!

Musafir

#63

2011-12-11 20:18

De ce West Tv a fost inlocuit in grila de programe de Romania Tv ? RCS&RDS TRAIESTE din banii nostri.De ce nu sintem si noi intrebati? Nu este prima data cind acesti "domni" procedeaza astfel,iar noi nu sintem niste zombii.M-am saturat de asazisele televiziuni "echidistante" din Bucuresti.

Musafir

#64

2011-12-11 22:40

Vreau West TV in grila de baza a RCS. Aceasta firma trebuie sa inteleaga ca in Romania sunt si consumatori de care tebuie sa tina cont. Au creat un monopol si s-au obisnuit sa traiasca din nepasare. Acum a venit momentul ractiei. Oricum, astept ziua in care aceasta companie se va prabusi. Am vazut si firme mai mare despre care se spunea ca este imposibil sa familemteze si acum vorbim despre ele la trecut.

Musafir

#65

2011-12-12 09:00

am lucrat 35 de ani si din cauze medicale nu mai pot lucra,acum am 490 pensie de boala ,poate cineva trai cu banii astia ?

Musafir

#66

2011-12-12 09:23

M-am bucurat de apariţia WEST TV-ului în pachetul de bază RCS&RDS, pentru că a îmbogăţit oferta locală şi regională de informaţii. Am fost neplăcut surprins de dispariţa subită a postului din pachet.
Sunt alături de echipa WEST TV, îi ţin pumnii - de fapt pentru un interes comun.

Musafir

#67 Dan

2011-12-12 09:37

RCS@RDS ar trebui sa nu se mai joace cu abonatii,sa mute programele dupa cum vor muschiul lor ca daca se supara abonatii si nu le mai platesc 2 luni nu stiu cum isi mai scot camasa. Mai bine s-ar ocupa de partea tehnica ,lasa de dorit,.cind a fost ultima "joaca" a lor cu programele ,de atunci nu mai am Antena 2 dar pe TVR1,RVR2,PRO TV auzim convorbirile dintre pilotii avioanelor care survoleaza Aradul si turnul de control de la CDZ,aflam fiecare la ce altitudine si in ce directie se indreapta.Pina la acea manevra a programelor auzeam doar pe Etno,acum sint mai multe.Nu mi se pare ca platim la RCS@RDS nici cu bani rupti sau mai putini si nici ca raminem datori pentru serviciile lor.,de accea ii somez sa-si faca treba ca lumea ca daca nu sint multe alte posibilitati,vor pierde din clientela.

Musafir

#68 Aradean

2011-12-12 09:38

RCS@RDS ar trebui sa nu se mai joace cu abonatii,sa mute programele dupa cum vor muschiul lor ca daca se supara abonatii si nu le mai platesc 2 luni nu stiu cum isi mai scot camasa. Mai bine s-ar ocupa de partea tehnica ,lasa de dorit,.cind a fost ultima "joaca" a lor cu programele ,de atunci nu mai am Antena 2 dar pe TVR1,RVR2,PRO TV auzim convorbirile dintre pilotii avioanelor care survoleaza Aradul si turnul de control de la CDZ,aflam fiecare la ce altitudine si in ce directie se indreapta.Pina la acea manevra a programelor auzeam doar pe Etno,acum sint mai multe.Nu mi se pare ca platim la RCS@RDS nici cu bani rupti sau mai putini si nici ca raminem datori pentru serviciile lor.,de accea ii somez sa-si faca treba ca lumea ca daca nu sint multe alte posibilitati,vor pierde din clientela. Cit despre scoaterea West TV din grila de program ,se pare ca sint interese de natura politica,eu cred ca ar trebui exxcluse astfel de optiunu,postul este pentru informarea Aradenilor.


Musafir

#69

2011-12-12 09:52

Vreau West TV si GSP. Daca nu, renunt la abonament!

Musafir

#70

2011-12-12 10:16

vrem West tv inapoi !!!

Musafir

#71

2011-12-12 11:08

Sa faceti sa putem vedea WestTV onLine pe site-ul dvs!

Musafir

#72

2011-12-12 11:13

Sa faceti sa putem vedea WestTV onLine si pe site-ul westtv.ro!

Musafir

#73

2011-12-12 11:52

Doresc reincluderea WEST TV în pachetul de bază RCS&RDS!
marcel

#74 reintroducere West TV

2011-12-12 12:09

Consider incalificabila, inadmisibila si abuziva atitudinea RCS-RDS de a scoate postul regional de teliviziune West TV din grila de programe, in conditiile in care abonatii din mun Arad si localitatile limitrofe sunt multumiti de activitatea West TV si implicit de programele acestei televiziuni.
Cred ca, se impune de urgenta introducerea West TV din nou in grila de programe, mai ales acum cand suntem in pragul Sarbatorilor de Iarna si toti crestini trebuie sa dam dovada de compasiune,intelegere sa fim preocupati de a face bine celor din jurul nostru si nu a face rau!

Musafir

#75

2011-12-12 14:30

Vrem West TV in Arad!!!!