Dreptate pt micutul Mattias

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

#1676

2016-10-19 17:03

Medicii sa isi respecte juramintele si sa nu astepte atentii pt a-si indeplini obligatile. Daca nu le convin salariile sa faca alta meserie si sa lase loc celor pasionati si daruiti.

Musafir

#1677

2016-10-19 17:04

pnt a se face dreptate

Musafir

#1678

2016-10-19 17:04

Am semnat pentru ca vrem sa taiem raul de la radacina. Nimeni nu merita sa moara din cauza unei banale raceli nedescoprite la timp de doctori ce sunt platiti de stat si de noi prin spaga...altfel nu te baga un seama.
Vrem o lume mai buna. Vrem sa ne mandrim cu institutiile medicale prin cazuri rezolvate ...nu pacienti morti.
Condoleanțe familiei și putere. Drum lin Matias.

Musafir

#1679

2016-10-19 17:04

Am semnat deoarece fetita mea la fel a facut convulsii si a stat patru ore în comă...din fericire la ea a fost un caz fericit...a trecut patru ani de atunci si multumesc la dzeu ca azi este un copil normal si ce contează cel mai mult este faptul ca este un copil sănătos!

Musafir

#1680

2016-10-19 17:06

Trist

Musafir

#1681

2016-10-19 17:09

Si eu sunt mama de fetita care am stat foarte mult in spital cu ea atat in neamt cat si la iasi si tratata ca un gunoi atat eu cat si copilul si vrem dreptate pentru micutul matias deja au murit prea multi copii din cauza nepasarii cadrelor medicale si dc nu lau trimis la iasi cand trebuia dc in ultima clipa.

Musafir

#1682

2016-10-19 17:10

Pentru ca si eu am doua fetite si le iubesc foarte mult si nu as vrea sa se mai intample k sa intamplat acestei familii,imi pare foarte rau

Musafir

#1683

2016-10-19 17:10

Pentru ca asemenea lucruri să nu se mai repete! Este strigător la cer ,ceea ce se întâmplă depãșește orice imaginație,acest termen de "malpraxis" a devenit foarte folosit la noi în țară și nu se mai poate continua așa!

Musafir

#1684

2016-10-19 17:17

Pentru schimbarea in bine a sistemului sanitar.

Musafir

#1685

2016-10-19 17:19

Sa se faca dreptate pt micutul matias.frumusete de copil te-au omorat nenorocitii!

Musafir

#1686

2016-10-19 17:20

Vreau mai multa atentie pentru bebelusii din ziua de azi

Musafir

#1687

2016-10-19 17:21

Condoleante si multa putere parintilor!am trecut si noi printr-o asemenea drama!datorita doctorilor!!!!!

Musafir

#1688

2016-10-19 17:22

Sper ca o sa se schimbe ceva, intr-un final, in sistemul nostru sanitar....care lasa f.mult de dorit.

Musafir

#1689

2016-10-19 17:25

Doresc sa se faca dreptate in cazul lui Mattias!Pacat!Prea mic!Condoleante si multa putere parintilor!

Musafir

#1690

2016-10-19 17:25

Pentru dreptate !

Musafir

#1691

2016-10-19 17:25

Condoleante familiei. Am si eu 2 copii si imi dau seama prin ce trec acei parinti. Rusine doctorilor care nu au nici un pic de omenie si trateaza totul cu superficialitate.

Musafir

#1692

2016-10-19 17:27

Pentru ca doctori nu isi mai fac meseria vor numai bani dar nu le mai pasa de viata omului e pacat a murit un ingeras din indiferenta lor

Musafir

#1693

2016-10-19 17:28

Condoleante familiei si Dnezeu sa le dea putere sa treaca peste ...

Musafir

#1694

2016-10-19 17:32

PENTRU NENOROCIRILE PRODUSE DE NENOROCITII CARE AU DEPUS JURAMANTUL LUI HIPOCRATE, DAR UITA CUI TREBUIE SA SLUJEASCA-SANATATEA OMULUI, IAR ATUNCI CAND SUNT PUSI FATA IN FATA: OMUL SI MEDICUL, PRIMUL - BOLNAV CE CERE AJUTOR PRIVIND LA MEDIC, AL DOILEA- MEDICUL(FARA SCRUPULE)-PRIVIND SPRE OM SA VADA CATE BUZUNARE ARE, DAR MAI ALES CATE PARALE ARE IN ELE. VERDICTUL: NU AI NIMIC IN BUZUNARE, ESTI CONDAMNAT LA MOARTE. AM SIMTIT LUCRUL ACESTA PE SPATELE MEU, IN DATA DE 4 OCT.2016, LA SPITAL DE STAT-UNIVERSITAR. AM FOST PROGRAMATA PTR.OPERATIE GREA, AM FOST LUATA DIN SALON, DUSA INTR-O "SALA DE OPERATIE", CARE SEMANA A CAMERA DE TAIERE ANIMALE. CU HAINELE DE SALON, AM FOST URCATA PE MASADE "MACELARIE", DEZBRACATA LA GOL COMPLET, HAINELE ARUNCATE PESTE MINE, PUSA LA APARATE, LA PERFUZIE SI A URMAT O ASTEPTARE, CARE NU SE MAI SFARSEA, DE PESTE 60 MINUTE. MOTIVUL: MEDICUL ANESTEZIST AVEA ALTE PREOCUPARI, FARA SA-I PESE CA UN BOLNAV IL ASTEPTA, DEZBRACAT, IN FRIG, CU EMOTIILE INERENTE INTRARII IN OPERATIE. AM HOTARAT SA MA RIDIC DE PE MASA DE "TAIERE ANIMALE" SI AM RENUNTAT LA OPERATIA CE- MI ERA FFFF.NECESARA, FIINDU-MI PUSA IN PERICOL. CULMEA ESTE CA MEDICUL VINOVAT DE CE S-A PETRECUT A DORIT, ULTERIOR, CA SA-SI SCAPE PIELEA, SA MA TRANSFORME DIN VICTIMA IN VINOVAT. HOTUL STRIGA HOTII. ASA DECURG LUCRURILE IN SPITALELE DE STAT, UNDE "COTIZAM"SI EU SI SOTUL LA CASA DE SANATATE, LUNAR, PESTE 500 RON. ASTA AM PRIMIT EU DE LA STATUL ROMAN IN SCHIMBUL CELOR PESTE 6000 RON ANUAL PRIMITI DE LA FAMILIA MEA, IN CONDITIILE IN CARE, NOI NU AM BENEFICIAT DE SERVICII SANITARE DE PESTE 18 ANI. MAI AU SI TUPEUL SA IASA IN STRADA PENTRU SALARII MAI MARI. ORICAT LE-AR DA STATUL, TOT NU SE VOR "SATURA", TOT VOR PRIVI CHIORAS SPRE BUZUNARELE NOASTRE. ORICAT LE-AI DA, TOT NU SUNT MULTUMITI. DACA LE DAI MULT, ZICE CA AI "MULTI" SI LE-AI DAT PUTIN. DACA LE DAI PUTIN, VAI DE CAPUL TAU, TE MAI SI MUSTRA, CA ESTI OBRAZNIC SI FARA SIMT.SA IESIM SI NOI, CONTRIBUABILII, IN STRADA, SA LE STRIGAM CU VOCE TARE: H O T I I!. NE FURA VIATA, NE FURA BANII, NE LASA COPIII SA MOARA, DE BATRANI, NU MAI VORBESC, CU CE SCARBA SUNT PRIVITI, CA SI CUM ASTIA CE MAI VOR, CAT MAI VOR SA TRAIASCA. SA NE CEREM SI NOI DREPTURILE IN STRADA, FATA-N FATA CU CEI CE NE UMILESC, NE JUPOAIE DE BANI, NE OMOARA CU ZILE. SA NE LUPTAM PENTRU COPIII NOSTRI, NEPOTII NOSTRI, VIITORUL ACESTEI TARI. EU CRED URMATOARELE: CEI CE PLEACA IN LUMEA MARE,NU PLEACA NEAPARAT PENTRU BANI, CAT CA NU MAI SUPORTA TICALOSIILE DIN INTERIORUL SISTEMULUI SANITAR, FIIND OAMENI DE BUNI SIMT, CARE STIU PENTRU CE AU ALES A FI MEDIC. SA SEMNAM O PETITIE SI IMPOTRIVA GREVEI CE DORESC A FACE CEI DIN SISTEMUL SANITAR, PENTRU CA SI ACEASTA ESTE TOT IMPOTRIVA NOASTRA, NU SPRE FOLOSUL NOSTRU. CUM PENSIONARII POT SUPRAVIETUI CU PUTIN, S-O FACA SI EI. SA SUPRAVIETUIASCA CU "PUTINUL DE LA STAT" LA CARE SE ADAUGA "SPAGILE ZILNICE". E ARHISUFICIENT.

Musafir

#1695

2016-10-19 17:33

Este inadmisibil ce se poate întâmplă în tara asta.. Toți vor salarii mărite, și pentru ce? Pentru a trata cu indiferenta absolut tot, dacă nu ai bani nici măcar nu se uita la tine.. Acum 2ani de zile am născut și eu la Suceava... I-am băgat destui bani în buzunar și mi-a spus ca pentru(900 lei)mi-l scoate bucăți din mine... Niste nenorociți asta e tara lu papura voda

Musafir

#1696

2016-10-19 17:34

Sper sa se facă dreptate din tot sufletul.

Musafir

#1697

2016-10-19 17:35

Pentru bietul ingeras care a murit pe nedrept...pentru dreptate

Musafir

#1698

2016-10-19 17:40

Sper sa se faca dreptate. Am trecut prin zile, chiar luni groaznice cu fetita mea, intr.un spital din România pana cand m-am hotărât sa plec cu copila in Italia. Sistemul medical din România este infect. Vrem dreptate pentru îngerașul Mattia.

Musafir

#1699 Re:

2016-10-19 17:41

#668: -     Trebuie sa plateasca medici din suceava...se face discriminari la greu.

 


Musafir

#1700

2016-10-19 17:41

Sa se facă drepte ...prea mulți copii nevinovați mor din cauza la doctori și sistemul mizerabil