Stop poluarii orasului Ploiesti!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Stop poluarii orasului Ploiesti!


Musafir

#76

2016-09-30 15:53

Copiii si nepotica mea Ioana locuiesc in Ploiesti. Le-am oferit locuinta mea din Plopeni insa serviciul si mai ales gandul ca va urma o facultate in cadrul Universitatii Ploiesti ii determina sa ramana in Ploiesti...avem nevoie de voi, voi sunteti nadejdea noastra, voi, PRESA !

Musafir

#77

2016-09-30 16:43

Deoarece în sudul orașului Ploiesti nu se mai poate respira dimineața!

Musafir

#78

2016-09-30 17:42

Pentru un oras al viitorului si oameni sanatosi !

Musafir

#79

2016-09-30 18:28

Deoarece in fiecare week-end inhalam noxele de la petrom care dau stari de voma, dureri de cap și amețeli pe termen scurt si alergii pe termen lung.

Musafir

#80

2016-09-30 19:51

Pentru sănătatea copiilor nostri, dar și a noastră.

Musafir

#81

2016-09-30 19:56

In fiecare sfarsit de saptamana FUGIM din oras in cautare de aer proaspat, daca am ramane in oras ne-am sufoca de-a dreptul.
S-au dat amenzi, dar din pacate acestea nu ii ajuta decat sa polueze in legalitate

Musafir

#82

2016-09-30 20:17

M-am nascut si am locuit pina la virsta de 35 in Ploiesti. Era foarte poluat de la gaze.

Musafir

#83

2016-10-01 05:18

Poluarea este in tot orasul, in toate cartierele . Copii sunt peste tot, asemeni si bătrâni si noi cei care mergem zilnic la servici respiram aerul poluat al orasului Ploiesti. Cu toți trebuie sa fim sănătoși , de unde imunitate...putere de munca.... concentrare... etc. Nu toți ne permitem o "casa" la multe, nu toți putem pleca in vacanță, avem copii mici, batani imobilizati...si trebuie sa rezistăm erotic in primul rand pentru ei...de noi... . Poate ca " cine trebuie" ....nu respira areul din acest frumos oras. Hai sa dam mâna cu mână si sa facem ce trebuie pentru MINUNATUL PLOIESTI si LOCUITORII SAI.

Musafir

#84

2016-10-01 05:40

Pentru ca stau în zona malu roșu și nu mai am nevoie de dero sa îmi spăl hainele ..ies afară și le bag direct la înmuiat în casa ....OK. economia ăsta e valabila la vârsta a 3 ..Noi ăstia care avem copii și ne chinuim sa îi creștem sănătoși NU dorim așa ceva...sper ca se va întâmpla ceva totuși și vom respira și moi un aer cât de cât mai curat

Musafir

#85

2016-10-01 06:03

E un oraș foarte poluat, în toate zonele orașului. Am un copil si soția care au deja afecțiuni. Sunt sătul de indiferența celorlalți cetățeni care stau și doar comentează pe la colțuri. E vorba de sănătatea noastră!

Musafir

#86

2016-10-01 06:24

Problema poluarii dinspre platforma Teleajen exista si persista dintotdeauna .Din pacate cei care trebuie sa se ocupe de acest lucru nu o fac din motive politice dublate de incompetenta si coruptie.Ca sa se poata intimpla ceva pozitiv la Ploiesti institutiile care se ocupa de acest lucru ar trebui desfintate si reorganizate pe alte baze cu alt personal

Musafir

#87

2016-10-01 06:31

Îmi doresc să îmi văd copilul crescând !Nu este posibil ca autoritățile pur și simplu să stea cu mâinile în sân în timp ce noi suntem pur și simplu otrăviți lent!

Musafir

#88

2016-10-01 06:49

Deoarece poluarea ne afectează foarte mult

Musafir

#89

2016-10-01 07:02

Lukoil pute! Unilever pute! Garda de mediu e împuțită!

Musafir

#90

2016-10-01 07:57

Locuiesc in zona Mihai Bravu si dimineața este un chin sa respiri datorita mirosului emanat de catre rafinăriile din zona.Copii pleaca la scoala in aceste condiții de calvar,iar ca parinte te simti neputincios.

Musafir

#91

2016-10-01 08:25

Vreau un oras curat din toate punctele de vedere.

Musafir

#92

2016-10-01 09:03

Locul meu de munca se afla in zona hipodromului. La fiecare schimb 2 pe care il fac, daca îndrăznim sa deschidem un geam al clădirii, vine un miros "imbatator" de noxe si aer imputit, pentru ca asta este de fapt. Acesta ne provoacă tuturor stări de amețeala si senzatie de sufocare, tuse. Nu este normal ca aceste lucruri sa nu fie luate in considerare de catre autoritățile competente. Stop poluării si îmbolnăvirilor cauzate de marile corporații cărora nu le pasă decat de cum sa se imbogateasca de pe urma noastra. Cat de curând nu o sa mai aibă de pe urma cui se îmbogăți in acest ritm! ;)

Musafir

#93

2016-10-01 09:14

in fiecare seara miroase f urat in tot orasul

Musafir

#94

2016-10-01 09:39

Sunt nascuta si crescuta in Ploiesti. Parintii mei locuiesc in Ploiesti. As vrea ca si copilul meu sa se bucure de vacante la bunici, la aer curat. As vrea sa putem sa mergem toti trei la meciurile echipei de suflet fara sa simtim miros de sulf sau gaze...
Robert

#95 Pt ca ne pasa de copiii nostri

2016-10-01 10:49

Haideți in strada fratilor, haideți sa organizam proteste. Doar online nu cred ca vom reuși sa facem prea multe. Trebuie sa ne facem vazuti si auziti acum pana nu ne omoară acesti excroci !!! 


Musafir

#96

2016-10-01 13:33

Pentru ca vreau un oras nepoluat pentru noi si generatiile urmatoare si pentru ca legea sa fie respectata de toti.

Musafir

#97

2016-10-01 13:53

In fiecare dimineata aerul este imbacsit cu miros greu de hidrogen sulfurat. Ce alte gaze mai contine atmosfera asta poluata si ce urmari are asupra copiilor sau adultilor, numai garda de mediu si poluatorul ar putea sti. Cum ar fi ca orasul Ploiesti sa se trezeasca intr-o dimineata cu un cartier lipsa la apel? Cum ar fi sa aflam peste cativa ani ca sistemul nostru cerebral este afectat pentru todeauna? Cum ar fi sa aflam ca avem copii afectati neurologic de aceste gaze? Cine isi asuma responsabilitatea ca nu este asa? Cine garanteaza? Iresponsabili responsabili se vor spala pe maini ca intodeauna.

Musafir

#98

2016-10-01 14:36

SA FACEM CEVA PLOIESTENI IMPOTRIVA RAFINARIILOR?...VA SPUN EU CA ESTE ABSOLUT INUTIL ! VA RAZBOITI CU MORILE DE VANT...EU AM ALES SA IES DIN BRANSA SA MA RETRAG LA TARA...SI SA DAU CAR MAI PUTINI BANI PE COMBUSTIBILI...!

Musafir

#99

2016-10-01 17:17

Nu e normal ce se întâmpla. Asta e genocid!
Au vândut rafinăriile , acum ne vând viețile!

Musafir

#100

2016-10-01 17:53

Poluarea din timpul noptii si in weekend de la omv.