Semnati pentru modificarea legii consilierilor juridici

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Semnati pentru modificarea legii consilierilor juridici


Musafir

#76

2016-10-03 19:51

sustin propunerea

Musafir

#77

2016-10-04 13:42

Pt cei care vor sa castige cat un avocat, ar trebui sa se inscrie la ei !!

Avocatii castiga mai bine pt ca au clienti, procese, nu doar pt ca sunt avocati. Dar inainte sa vreti sa fie egalitate, sunteti pregatiti sa platiti  jumatate din castig , ca ei ??

Colegiul consilierilor juridici ar avea de castigat, desigur;dar consilierii ? Cat o sa fie spaga pt a intra in profesie?ca la avocati?

Pt cei care lucreaza la stat : cati din voi va platiti cotizatia anuala? Daca aceasta ar fi considerabil mai mare nici cei care o platesc acum, n-ar mai plati

Unde sunt toate modificarile care se doresc? Daca nu toate consider ca imi sunt favorabile, cum sa semnez asa? ??


Musafir

#78

2016-10-05 07:40

Doresc sa fie egalitate de drepturi (fara discriminare) intre cei care au terminat Facultatea de drept/zi, indiferent de specializare.

Musafir

#79

2016-10-07 07:13

Am semnat această petiţie pentru: mai mult respect faţă de profesia de consilier juridic, pe care o exercit şi eu, pentru o remuneraţie corespunzătoare efortului şi răspunderii pe care o are un consilier juridic, indiferent că lucrează în sistem public sau privat şi pentru egalitatea de tratament între profesiile juridice. Vă mulţumesc pentru iniţiativă.

Musafir

#80

2016-10-07 09:16

pt ca si avocatii si consilierii juridici au terminat aceeasi facultate si nu trebuie sa existe diferente.

Musafir

#81

2016-10-19 17:03

Pentru sustinere

Musafir

#82

2016-11-03 08:16

sustinerea proiectului de lege