Andreea Marin – afară din TVR!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Andreea Marin – afară din TVR!


Musafir

#626

2016-07-05 21:09

Esti o zreanta moldoveneasca cu pricipii barbare,care a ajuns in bucuresti ca ori ce prostituata ieftina!!!!Marşş

Musafir

#627

2016-07-05 21:13

Iubiți animalutele -sint atât de frumoase!





Musafir

#628

2016-07-05 21:21

Am semnat aceasta petitie pentru ca, CINEVA trebuie sa ia atitudine impotriva acestor "rasfatati" fara sentimente fata de ceea ce-i inconjoara!
c.m

#629 Re:

2016-07-05 21:27

#2: Dan -  

 ar trebui sa te doara mintea, dar se observa clar ca iti lipseste asa ceva! 


Musafir

#630

2016-07-05 21:48

Nu are nici un pic de suflet pt. bietele animale . Imi pare rau de ea , mi-am schimbat total impresia .

eu

#631 Re:

2016-07-05 22:00

#615: Irelevant -  

 esti cumva AM ? Ii cam simt mirosul in postarile tale

Andreea Marin

#632

2016-07-05 22:02

Mă doare în cvr de petiţia voastră!!!


Musafir

#633

2016-07-05 22:17

afara cu mironosita!nu vrem persoane care urasc animalele,asta e doar o scuza a Andreei M. Sa reinvie cazul Ionut
eu

#634 Re:

2016-07-05 22:17

#632: Andreea Marin -  

 ha ha ha...stiam eu de ce iti simt mirosul....si cred ca te doare, nu numai in cur.

Irelevant

#635 Re: Re:

2016-07-05 22:17

#631: eu - Re:  

 Nu-ti convine logica si analiza la rece in discutii? Daca nu sunt de acord cu voi inseamna ca sunt persoana in cauza ? Ca cer dovezi ale comportamentului de care unii acuza, este ceva exagerat? :) Legea si analiza ar trebui sa se bazeze pe dovezi, nu pe vorbe. Vrei sa-ti zic ca este interzis si aparitia acelui video fara consimtamantul persoanei si ca cel care l-a facut si l-a facut public poate fi dat in judecata? :)

Ma bucur ca iti pui minioni sa-ti comenteze ca sa simti ca ai dreptate dar am comentat numai sub un singur pseudonim pana acum asa ca nice try, dar cam patetic.


Musafir

#636

2016-07-05 23:10

necunantatoarele nu trebie sa fie chinuite,amenitate , inpuscate se oameni care se cred ca il au in suflet pe DUMNEZEU de aceia a lasat DUMNEZEUjungla nu pentru oameni ci pentru animale Oare Andreea Marin se crede mai presus de lege?
Avem un parlament care face legile ....mai bune sau mai rele dar nu suntem in jungla sa ne cumparam toti arme ca ne e frica sa ne comportam ca oameni ce stiu ce inseamna sa cresti si animale domestice pe langa casa omului.
Ca nu sunt respectate conform legii nu inseamna sa le uiiiiiiicidem dupa bunul plac sau ca e strada noastra pe care unii abandoneaza necuvantatoare. rusine andreea marin sa iti fie ca ai dat cu mucii in fasole de data asta.Te-ai intrebat vreo data dece omul care da de mancare la un caine sau pisica dece nu-l sterilizeaza?...... taxa de sterilizare este enorm de mare pentru un iubitor de animale cu pensie de mizerie.
eu ca o iubitoare de animale ce sunt spun ca e mare jale cand vad ce mai arunca lumea la gunoi.....pui de pisici si pui de catei care in cutii de carton care in pungi de plastic unde nu mai au nici o scapare .daca taceai si faceai o canpanie de adoptie erei super iubita de noi iubitorii de animale ai ...festelitooooo rao zanooooooo...........
o persoana publica nu asa trebuie sa foloseasca vocabularul limbii romane.Rusine sa-ti fie mahal

#637 Re: Re:

2016-07-05 23:17

miau

#638 Re: Re: Re:

2016-07-05 23:49

#635: Irelevant - Re: Re:  

 in baza logicii tale , toti paparazzi ar trebui arestati. am obosit sa tot aduc ca argument fapte concrete unor persoane care probabil din cauza  abuzurilor din copilarie, sau unor traume si frustrari din viata lor, sunt animati de ura si insetati de sange. am obosit si mi-e sila. si da, pot sa fiu si bau, si hau , si cum vrea muschiul mainii melele drepte sa semneze.

Irelevant

#639

2016-07-06 00:41

In baza logicii mele? Este o lege clara. Macar adumi argumente dupa ce te informezi si nu inainte. Poti fi ce vrei tu, dar fiecare are dreptul sa critice, nu sa defaimeze. :) Diferenta dintre critica si o defaimare este ceea ce am spus este cand spui ca actiunea in sine e patetica si defaimare este tragerea unor concluzii fara dovezi concrete, bazate pe propriile proiectari care deobicei se dovedesc a fi gresite. La fel cum tu o faci pe ea frustrata si eu am dreptul sa zic ca acei catei trebuiau supravegheati cand au fost lasati liberi si sa dau vina pe aceea vecina ca nu si-a asumat responsabilitateas pentru ei. Niciodata, cat am avut catel n-am lasat-o libera fara sa o supraveghez tocmai pentru a nu declansa asemenea incidente. Asta se numeste responsabilitate. Intreb inca o data...daca aceea vecina n-ar fi luat-o peste picior, si-ar fi asumat responsabilitatea si ar fi facut o promisiune de viitor sa nu mai lase cateii liberi, crezi ca Andreea Marin ar mai fi chemat hingherii? Orice om rabufneste, mai ales cand dupa un moment de panica te mai ia si una peste picior. Da, si chematul hingheriilor a fost o decizie extrema spusa la un moment de nervi, dar pana la urma, la nervi multi oameni gresesc. La fel cum consider aceasta petitie ca fiind puerila numai prin simplul fapt ca oamenii nu fac diferenta intre viata persoanala si viata profesionala. Am vazut multi iubitori de animale de la noi care au folosit un vocabular de toata rusinea asupra familiei unui om care a facut o cruzime. Practic, au bagat copiii cuiva( care n-au avut nici o legatura cu evenimentul) in aceeasi oala de injosniri, blesteme si jigniri cu omul care a facut fapta asa ca repet: nimeni nu e stoic si toti oamenii rabufnesc. Acum ce, persoanele publice nu mai au dreptul sa rabufneasca ? Asa am ajuns? Sa dezumanizam persoanele publice si sa le bagam intr-o oala utopica de perfectie ca la prima greseala umana sa le degradam pana la os pe baza unor concluzii nefondate?

Legea: Art. 88. - (1) Utilizarea unei opere care contine un portret necesita consimtamantul persoanei reprezentate in acest portret. Autorul, proprietarul sau posesorul acesteia nu are dreptul sa o reproduca sau sa o utilizeze fara consimtamantul persoanei reprezentate sau al succesorilor acesteia, timp de 20 de ani dupa moartea sa.
(2) In lipsa unei clauze contrare, consimtamantul nu este necesar daca persoana reprezentata in portret este de profesie model sau a primit o remuneratie pentru a poza.
(3) Consimtamantul prevazut la alin. (1) nu este necesar pentru utilizarea unei opere care contine portretul:
a ) unei persoane general cunoscute, daca portretul a fost executat cu ocazia activitatilor sale publice;
b ) unei persoane a carei reprezentare constituie numai un detaliu al unei opere ce prezinta o adunare, un peisaj sau o manifestare publica.

 

 


Musafir

#640

2016-07-06 04:16

Pentru ca ma deranjeaza comportamentul brutal asupra animalelor si nu sunt de acord cu CRIMA!

Musafir

#641

2016-07-06 04:21

Nu sunt sub nici.o forma de acord cu brutalitatea animalelor....nu este bine deloc daca o persoana publica ne arata ce bine este educata si cum se manifesta in realitatea de zi cu zi...asta arata ca asa este mereu

Musafir

#642 Re: Re: Re: Re:

2016-07-06 04:46

#638: miau - Re: Re: Re:  

 esti un irect dobitoc. filmatul pe spatiul public ESTE PERMIS! asa ca sictir!


Musafir

#643 Re:

2016-07-06 04:48

#639: Irelevant -  

 haoleu, ia auziti bai, Andreea Marin e o opera de arta :)))). probabil o opera creata la betie de un artist ratat :))). va rog eu, nu mai fiti prosti!


Musafir

#644

2016-07-06 05:38

Am remarcat aseara "facatura" de emisiune de la Antena Stars/ Agentul VIP ; se pare ca "Zana", intrata intr-un con de umbra, traieste acum niste zile de mare rasunet, caci in sfarsit, i se mai pomeneste si ei numele prin televiziuni si ziare.... E penibil sa vezi cum o FOSTA vedeta TV este in stare de orice, doar ca sa se mai uite lumea la ea. De fapt, cel mai tare a intrigat-o faptul ca , banii ei, oferiti uneia dintre cele mai active asociatii de protectia animalelor, nu au fost acceptati, dupa tot jegul de comportament pe care ea l-a afisat. Si aici, atatea minciuni, nu stiam pe care sa-l pun pe primul loc : pe Brancu , sau pe Marin.... de mi s-a aplecat si am mutat urgent pe alt program...sa nu visez urat noaptea.

Musafir

#645 Re:

2016-07-06 05:44

#644: -  

 A invatat-o cineva cum sa minta si sa creeze acest circ. Noi banuim cine. Numai ca mandra zana nu stie ca acea persoana a ingropat multe vedete asa. Fiecare pasare pe limba ei moare. Daca dorea sa se faca cunoscuta, trebuia sa se implice in salvarea animalelor. Castiga simpatia a milioane de romani. O sa vada ea cand o vor injunghia in spate exact cei pe care ii pupa in cur acum, criminalii si psihopatii care ii canta in struna. Cel mai jalnic este sa fii marioneta unui criminal. Si cel mai periculos. 


Musafir

#646

2016-07-06 05:50

Comportament reprobabil. Instigare deschisa la crima impotriva animalelor. Iresponsabilitate,falsitate,ura,rautate nu sint demne si avantajoase ,nu sint calitati care TREBUIE SA CARACTERIZEZE UN OM INTEGRU DIN MASS-MEDIA.

Musafir

#647 Pacate

2016-07-06 06:48

ti-ai facut la pacate Andreea Marin cat pentru 10 generatii de acum incolo. nimic nu va mai spala familia ta de sangele cainilor. pacat. puteai sa dai dovada de inteligenta si empatie. ai dat dovada de isterie, boala psihica, psihopatie. puteai sa fii o adevarata vedeta a inimii. ai ales sa intruchipezi moartea. e alegerea ta, dar sa stii ca toate crimele acestea se platesc. stiu nenumarate cazuri de oameni care au ucis caini sau le-au dorit moartea si a fost vai de viata lor. pacat ca ai atras aceasta durere asupra familiei tale. mare pacat! una ca Maita nu da doi bani pe copiii ei din moment ce a fost in stare sa nasca acasa fara medic si s-a mai si laudat ca a pus viata copiilor in pericol facand asta, dar tu? tu ce scuza ai? 

Caron

#648

2016-07-06 06:58

Dupa spusele vecinilor catre presa, Andreea Marin îi provoacă multă suferință propriului câine, un cocker pe care îl ține în curte iarna, indiferent de temperatura si de nivelul troienelor și care, la vârsta de 3 ani, este suferind ca un ”mosneag” de 20. Politia (animalelor) ar trebui sa se sesizeze si sa salveze bietul animal. 

vvv

#649 Re:

2016-07-06 07:01

#1: -  

 Mai "Inteligentilor" pai femeia a fost atacata cum ati dori sa reactioneze? Niste golani/idioti sunt cei care spun ca daca esti atacat sa nu ripostezi. Cum se simt familiile celor care au fost ucisi de acesti asasini patrupezi cand vad ca niste borfasi sustin crimele comise de aceste bestii? E adevarat nu toti sunt asa...sunt si caini blanzi dar aceia sunt domesticiti in curte


Musafir

#650 Re:

2016-07-06 07:04

#648: Caron -  

 nu numai atat. are animale salbatice tinute in captivitate (veverite) si pasari protejate a caror detinere in captivitate e interzisa. noi avem pretentii sa se ocupe politia de aceste lucruri, cand ei nu sunt in stare sa ia masuri impotriva parintilor neglijenti care pun viata propriilor copii in pericol alegand sa nasca in wc? politia nu ia masuri impotriva celor care isi abuzeaza copiii, isi bat nevestele etc. Romania este o tara violenta, o tara in care iti este frica sa mai stai. in curand vor ajunge sa ne omoare pe strada, fara mila acesti dementi, iar politia se va amuza copios. cum face acum cand ii vede pe viitorii criminali torturand animalele.