Andreea Marin – afară din TVR!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Andreea Marin – afară din TVR!


Musafir

#576

2016-07-05 14:24

Sa se termine cu măcelul îngerilor si cu ipocrizia falselor vedete, care nu sunt decât niste jalnice mediocritati, niste otravuri dăunătoare societatii!
lalala

#577 Re:

2016-07-05 14:24

#554: X -  

 Bai desteapta curului care esti. O tinem pe ma-ta la noi acasa sa o invatam cum sa te educe. Tu cand iesi cu plodul afara din casa, dc nu-l tii in lesa? Sau ia sfatul tau: Tineti-l dracu in casa . Voi criminalii sa va treziti la realitate. Dumnezeu ne-a lasat pe toti pe pamant, jigodio . De asta tara asta e cum e, ca nu exista decat rautate . 


Musafir

#578 Re: Re: Re:

2016-07-05 14:26

#380: eu - Re: Re:  

 =))))) Nu vor animale pe strazi, vor violatori, ca asta le place cel mai mult la unele capre !


Musafir

#579

2016-07-05 14:31

Nu mi-a placut atitudinea și limbajul ei de proasta calitate. A zis ca o doare în cur......? Pai sa o doară ca sa vadă cum este ca sigur nu știe. Este o toapa parvenita care face pe marea doamna.
centenar

#580

2016-07-05 14:39

Toti au gresit.

- Proprietarii cainilor pentru ca acestia au fost lasati liber in spatiul public. Trebuia ca acestia sa fie tinuti in propria curte astfel incat sa nu poata ataca trecatorii.

- Andreea nu trebuia sa reactioneze violent. 

Cel carenu a gresit niciodata sa ridice primul piatra.

 


Musafir

#581

2016-07-05 15:04

O nesuferită!
Irelevant

#582

2016-07-05 15:09

Bre, voi sunteti inconstienti? Ce legatura are  imaginea de persoana publica cu ce se intampla in timpul ei liber? Omul nu mai are dreptul sa rabufneasca in conditii de panica? Voi va ascultati sau nici macar un gram de logica nu aveti? Reactia ei a fost normala la o sperietyura de genul acesta in care 4 cainii te ataca. Voi nu v-ati fi speriat? Nu ati fi rabufnit? Va credeti atat de stoici si de controlati incat sa nu aveti nici o reactie ?

Poate ca n-a fost bine ca a chemat hingherii, dar nu stiti ce a discutat inainte de rabufnire cu aceea vecina. Poate ca i-a zis sa-i tina in curte ceea ce ar fi perfect normal si poate pe aceea vecina a durut-o in cot si a luat-o peste picior. Pai cum sa nu rabufnesti la asta cand vecina nu-si asuma responsabilitatea pentru actiuniile cateilor ei?

Folositi-va naibii creierul sa realizati cand o reactie este exagerata si cand o reactie nu este exagerata ca pana acum, dati dovada de o ipocrizie maxima. Petitia asta merita luata peste picior fiindca este facuta de un om inconstient care n-a gandit-o deloc.

Degeaba va numiti iubitori de animale daca nu sunteti totusi in stare sa faceti diferenta dintre bine si rau. Este vina vecinei ca Andreea a fost atacata si tot vina vecinei ca n-a reusit sa calmeze intr-un mod pacifist si mai mult a cauzat o reactie negativa care putea fi rezolvata cu putina intelegere. Daca tinea cateii in curte, oare s-ar mai fi intamplat asta? Daca dadea dovada de intelegere si compasiune fata de incident si promitea ca nu o sa-si mai lase liberi cateii si nesupravegheati, oare mai chema Andreea Marin, hingherii? Inainte sa mai semnati sau sa dati reply, raspundeti-va singuri la aceste intrebari.

 

 

 

Luka Lehel-György

#583

2016-07-05 15:45

O parasuta ieftina, prefacuta dreaq aceasta Andreea Marin ! Niciodata nu mi-a placut de moaca ei , amu si-a dat arama pe fata !

bau

#584 Re:

2016-07-05 15:52

#582: Irelevant -  

 nu a fost atacata. Citeste ce spun TOTI vecinii ei. A  fost premediat cu o luna in urma..o regie de doi lei pusa in scena de madam, care s-a certat cu toata lumea pe strada. Principalul motiv a fost acela ca a fost apostrofata ca intra cu 60 la ora pe strada lor speriind copii si animalele. bineinteles ca diva s-a simtit ofensata !


Musafir

#585

2016-07-05 15:52

Ce mincinoasa ordinara! 

eu

#586 Re: Re:

2016-07-05 15:54

#565: - Re:  

 tu esti cel mai mare retardat aici. neuronul tau nu poate procesa prea multa informatie.


Musafir

#587

2016-07-05 16:33

Oricum, femeia e o nulitate...
Dolores
Musafir

#588

2016-07-05 16:38

Felul in care s-a purtat, lipsa de diplomatie, aroganta si felul in care a vrut sa para ca si-a facut temele, mangaierea cainelui obsesiv-demonstrativa, cand clar trebuia sa fie preocupata de discutie, culminand cu donatia in scop umilitor si ostentativ, superficialitatea si usoara ignoranta pe care fals vroia sa le arate ca ea nu stia despre atrocitatile din lagarele numite cu emfaza adaposturi publice, de parca ea traia intr-un glob unde nu a avut acces niciodata la asemenea imagini, toate astea au aratat inca o data ipocrizia, falsitatea si masca pe care o poarta in fata publicului de ani de zile. Nu inteleg de ce ar trebui sa apreciez un om care face bine altor oameni, nu gratuit si cu acces greu la acea fundatie in care este implicata "zana cea buna", pentru ca asta face o fundatie non-profit, este o forma a societatii civile cu angajamente si joburi plus voluntariat, dar sa nu o taxez in momentul in care are un comportament nepotrivit cu alti oameni si alte fiinte. Este exclus vocabularul pe care l-a avut, cu atat mai mult ca era la o saptamana distanta dupa cum chiar ea a declarat, iar faptul ca vorbea cu atata usurinta de omorarea unor fiinte este foarte grav. Nu poti fi persoana publica si platita (la TvR) din banii nostri (chiar si a "nebunilor de iubitori de animale"), si sa ai astfel de deraiaje. Eu una nu vreau sa te platesc. Ramai in privat si in ONG-uri unde poti sa fii "zana buna" in ochii celor care nu stiu cu ce se mananca asta.


Musafir

#589

2016-07-05 16:46

Bietii câini nu au nicio vină iar Andreea Marin a arătat exact ce este...o moldoveană crescuta pe ulițe si cu mentalitatea țăranilor care își tin câinii în lanț ca să le apere casa dar uitând să-i hrănească si să le dea apa... de afecțiune nici nu se mai pune problema.

Musafir

#590

2016-07-05 16:47

Ma pis pe javrele voastre. Are tot dreptul sa cheme hingerii. Tineti corciturile inchise in curti.


Musafir

#591

2016-07-05 16:52

Să-și cumpere o tricicletă băbăciunea aia disperată


Musafir

#592

2016-07-05 16:56

În sfârșit și-a dat arama pe fațã...era și cazul....prea mulți ani de falsitate..

Musafir

#593

2016-07-05 17:01

Adevarata fata a unor persoane se arata nu.ai atunci cand sunt puse in fata unui lucru pe care de fapt l-a vorbit numai cu gura ... si nu cu sufletul ! Asa ca-si merita soarta !

Musafir

#594

2016-07-05 17:08

Pentru ca am parasit tara printre altele si pentru a scapa de aceasta ipocrizie manifestata de mai toate persoanele publice,in special demnitari,dar nu numai-in lumina reflectoarelor umani,empatici,s.a.m.d.,iar in spatele cortinei niste mizerabili.

Musafir

#595

2016-07-05 17:11

Sunt o iubitoare de animale. Ador cainii si mi se pare o cruzime fara margini ceea ce se intampla in tara noastra. Lipsa de educatie si civilizatie. Am un mare regret, ca nu pot sa ajut acele suflete nevinovate, dar si o mare sperante, aceea ca poate va veni o zi....
Cu respect, Mariana Toma
meee

#596 Re:

2016-07-05 17:15

#582: Irelevant -  

 nu este DELOC irelevant!

ce face o persoana publica in timpul liber este foarte relevant! oamenii o iau ca un exemplu si in timpul liber, nu numai in emisiuni!

Ramona

#597 petitie Andreea Marin

2016-07-05 17:17

Mi se pare exagerata aceasta punere la zid a Andreei Marin. Citind o parte din comentarii mi-am dat seama ca nu conteaza ceea ce a facut ci doar faptul ca nu ne place persoana si avem ocazia sa o facem in toate felurile.

Pentru toti cei care acum sunt foarte revoltati am o intrebare: Cum ati reactiona daca pe voi v-ar ataca un caine, 2, 3 sau mai multi?

Proprietara acestor caini trebuie sa stie ca toti cainii, indiferent ca i-ai salvat de pe strazi sau nu, trebuie tinuti in curte nu din cand in cand sa le lasi usa deschisa sa iasa in voie pe strazi ca doar ei sunt blanzi. Asa este civilizat si de bun simt. Caci si asa toate strazile sunt pline de caini vagabonzi, ceea ce nu e un lucru deloc normal pentru o tara europeana.

ramona

#598 Re:

2016-07-05 17:23

#582: Irelevant -  

 In sfarsit citesc un comentariu logic, echilibrat, fara ipocrizie si false sentimentalisme.

 


Musafir

#599

2016-07-05 17:55

Este o femeie falsa,pretinde ca iubeste animalele ,dar ,,o doare in cot de ele " .Afara din TVR !
InTheFlesh

#600 Nici mie nu-mi e draga, dar...

2016-07-05 17:57

Pentru toti desteptii iubitori de caini salbatici care comenteaza aici, invatati, dracu, sa scrieti, ca numai cratime lipsa sau puse aiurea si virgule intre subiect si predicat am vazut de cand va citesc otrava varsata importriva oamenilor si in favoarea haitelor. Oamenii pot sa moara mancati de caini pe strada, atata timp cat "bietele" animale de prada sunt ocrotite intr-o capitala ce se vrea europeana. Ia mergeti voi, semianalfabetilor cu drept de a va exprima public, in orice capitala civilizata si aratati-mi si mie unde ati vazut asemenea haite. N-o sa gasiti, pentru ca ei au scapat de problema, asa cum ar trebui sa scapam si noi.

O petitie pentru construirea de autostrazi sau impotriva privatizarii abuzive a industriei de stat, strategice, atat cata mai e, nu ati fi in stare sa semnati.

Injurati ca niste birjari in public, dar lesinati ca niste mironosite ca a zis printesa "cur" certandu-se cu vecinii si nestiindu-se filmata. Pai, unde e ipocrizia, in situatia asta? Intre timp, mutati-va voi cu cainii pe care-i iubiti atat de mult si lasati-ne pe noi astilalti in pace!

P.S.: Ma doare in CUR de raspunsurile analfabete. Opinia celui care nu stie sa scrie, nu conteaza.