Andreea Marin – afară din TVR!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Andreea Marin – afară din TVR!


Musafir

#526

2016-07-05 09:49

Un fals Vip. Un limbaj suburban care aduce atingere grava Tvr

Musafir

#527

2016-07-05 09:54

Atata timp cat platesc abonament TVR mi se pare firesc sa am dreptul sa cer ca aceasta persoana sa nu-si mai afiseze principiile pe care nu le aplica in viata ei; de titlul de ,,zana” nu as vrea sa fie lipsita, ci doar sa i se acorde acest titlu cu o corectie ,,ZANA cea REA”. Ce poate sa ne transmita despre viata? Ce pret are viata pentru ea? Ori poate, pentru d-ei animalele nu au viata! Da, d-na, se pare ca ai uitat sa traiesti ,,frumos si demn, in armonie cu legile naturii, ca bunicii d-tale” la tara inconjurati de animale... In ce mod jalnic ai ,,rezolvat” o situatie, sper sa nu fii luata de model! Pe domnia ta te-a deranjat limbajul cainilor (care, totusi, nu pretind ca sunt ceea ce nu sunt, sunt autentici, latra), pe mine si pe multi altii ne-a stupefiat limbajul cu care ai agresat (nu mi-as dori sa-ti fiu in vecinatate). Daca tot ai atatia invitati in emisiuni, nu puteai sa inveti cum sa comunici si sa rezolvi win-win? Ai azvarlit cu agresivitate, aroganta, etc., ai contribuit la ,,pacea interioara ” personala si a altora? Intre preceptele afisate in emisiuni si ceea ce faci este asa o distanta pe care daca vei face un pas inapoi din viata publica o vei putea parcurge, tu cu tine, sa intelegi de ce noi, ceilalti iti spunem ca esti falsa, ipocrita, o fetisoara frumoasa, un capsor care pretuieste mai mult ....alta parte cu care sa priveasca oamenii, etc. (asta pe baza a ceea ce spui si faci). Oare de ce retragerile tale din televiziune se petrec cu scandal?!
Daca la alt post schimb canalul cand nu-mi place ceva, la TVR am dreptul sa-mi fie ascultata cererea pentru ca platesc obligatoriu. Asa ca, va rog sa faceti un bine si sa-i dati dnei A.M. timp liber sa-si revina din starea de tulburare (sa-si ,,elibereze minte din cutiuta”) pentru a gasi si alte metode de a-si creste raitingul si a gasi congruenta intre ceea ce spune la tv, ceea ce spune si face in viata reala, intre cine vrea sa para, cine este si cine ar putea fi. Adica: sa pretuiasca viata = oamenii, natura, aminalele, pe ea insasi, sa relationeze cu ,,viata” nu cu .acea parte... ,ci cu respect ca sa primeasca si d-ei respect.

Musafir

#528

2016-07-05 10:01

Pentru ca este o inganfata si nu isi iubeste decat cainii ei. Mare iubitoare de animale.

Musafir

#529

2016-07-05 10:04

Este o persoana atat de prefacuta si de falsa !
lev

#530

2016-07-05 10:07

desigur ca isi va cere scuze, dar oamenii au privit-o deja.


Musafir

#531

2016-07-05 10:07

Afară cu " Zâna "... e o femeie de nimic !!!!

Musafir

#532

2016-07-05 10:17

Pentru ca ea este o prefacuta, iar animalele sunt nobile!

Musafir

#533

2016-07-05 10:20

Pentru o conduita morala demna de o persoana care isi desfasoara emisiunea in cadrul unei televiziuni publice platita din bani publici. Este suficient acest motiv si trebie sa se aplice tuturor persoanelor care apar in spatiul public prin intermediul TVR.

Musafir

#534

2016-07-05 10:23

Cum sa instigi la ura si omor si dupa sa apari intr-o emisiune care se numeste "Pretuieste viata "?! Foarte urat. De fapt asta e adevarata fata a d-nei Marin. Cand si-a dat seama ca poate avea prejudicii de imagine in urma comportamentului a inceput cu "sfaturile" la adresa iubitorilor de animale. Dezgustator.

Musafir

#535

2016-07-05 10:31

Multa agitatie pentru o persoana publica, dar cei la costum care isi baga burtile subt birou ce? Aia sa nu-i concediem? Poate intr-o buna zi, cand o sa ne inghesuim toti pe 10 hectare de pamant, ca atat o sa ne lase.

WTF

#536

2016-07-05 10:44

 

Prost sa fii sa semnezi petitia! Da, ok, sunt o mare iubitoare de animale, insa nu sunt atat de batuta-n cap incat sa accept sa fiu pusa in perocol ! Probabil doar babele singuratice cu 100 de mate acasa au putut semna o asemenea petitie. Ceea ce e anormal, in Romania incepe sa fie normal.... Horror!
 

 


Musafir

#537

2016-07-05 11:00

Un ciine nu te ataca fara motiv.Dar reactia la incident a doamnei Marin a fost incredibil de violenta si "suburbana ".A mai facut-o si publica.

Musafir

#538 Sa ignoram astfel de oameni

2016-07-05 11:02

Am senmat aceasta petitie intrucat astfel de exemplare nu merita nimic, decat ingnoranta totala, intrarea in anonimat si sunt convinsa ca va primi o judecata in viata de apoi pe masura rautatilor de care dau dovada.

Nici macat nu a reusit zina noastra sa-si infringa dorinta de a face rau, printr-o exprimare civilizata, vai de noi, intre ce oameni traim .

 

 

Balanta

#539 AM a incalcat prevederile Codului de conduita al SRTV!!!

2016-07-05 11:08

Dna Andreea Marin a incalcat Codul de conduita al SRTV

 5. Personalul de specialitate şi de conducere al SRTv nu trebuie să:

• să susţină o temă care face obiectul unei dezbateri curente sau a unei controverse publice 
• să îndemne la o schimbare în privinţa vreunei politici publice importante

6. Nimic din ceea ce face sau spune nu trebuie să aducă TVR-ului o reputaţie proastă. .....................

11.3. Nerespectarea prezentelor dispoziţii constituie abatere disciplinară, chiar dacă prin lege nu a fost calificată ca abatere deosebit de gravă care poate conduce la desfacerea disciplinară a contractului de muncă şi atrage angajarea răspunderii disciplinare şi patrimoniale a persoanei vinovate pentru prejudiciul material şi/sau moral adus SRTv prin asemenea fapte.

 Avand in vedere ca Andreea Marin este mentinuta in functie, inseamna ca are acceptul TVR de a sustine o tema controversata, de a instiga la omor, de a ameninta cu moartea, de a comite infractiunea de a face publice date personale ale initiatorului acestei petitii si de a instiga la crima.

Avand in vedere ca NOI suntem practic actionarii acestui SRTV prin finantarea prin taxa publica obligatorie, cerem de urgenta rezilierea contractului Andreei Marin pentru incalcarea Codului de conduita al SRTV

Balanta

#540 Codul de conduita al SRTV

2016-07-05 11:11

www.tvr.ro/cod-de-conduita-pentru-angajatii-si-colaboratorii-tvr_5.html

Rog initiatorul petitiei sa invoce si acest cod in continutul petitiei. Multumesc


Musafir

#541 Re:

2016-07-05 11:13

#1: -  

 Ce lipsa de respect fata de cei care o filmau si cei care ii vorbeau.....acuma se vede la lipsa de cultura si la persoana josnica ce este.Mai rea nu se poate sa fie rasa umana.Ar trebui sa ramana in strada sa vada cum traiesc acei caini abandonati sau mai bine zis sa traiasca iar viata de (catea in calduri)......!!!!A uitat de unde a plecat.

eu

#542 Re:

2016-07-05 11:16

#536: WTF -  

 nu sunt baba, nu sunt singura, si n-am 100 de mate acasa. si am semnat. daca te-ai fi obosit sa citesti enuntul petitiei , ai fi vazut de ce atata lume semneaza. si da, locul animalelor nu este pe strada. merita fiecare un camin si un suflet  aproape. pentru asta este petitia. mai documenteaza-te !


Musafir

#543

2016-07-05 11:19

Cu.rva ordinara

Musafir

#544

2016-07-05 11:25

subscriu 100% la textul scrisorii!

Musafir

#545

2016-07-05 11:41

Pentru a dovedi că spiritul civic se manifestă în orice situație/eveniment. Comportamentul, inclusiv cel verbal, este semnificativ pentru o persoană cu influență publică.

Musafir

#546

2016-07-05 11:42

O persoana publica platita din banii populatiei nu ar trebui sa-si permita un astfel de limbaj si comportament. Se pot gasi persoane corecte, frumoase, cinstite ca sa fie platite de TVR sau ne fortati ca mai devreme sau mai tarziu sa strigam in strada ca nu mai suportam acest fel de persoane sa fie vizibile?

Musafir

#547

2016-07-05 11:43

Afara dine Televiziune cu Andreea Marin si a dat masca jos acum se vede adevarata fata cine este ea in realitat

Musafir

#548

2016-07-05 11:51

pt ca ar trebui sa fie un exemplu pozitiv..insa se pare ca nu

Musafir

#549

2016-07-05 12:00

Am inteles ca de ceva timp andreea marin se certa cu vecinii in general si din cauza cateilor,in special,pt ca nu ii suporta sa respire in apropierea "maririi sale".......Parerea mea este ca ea a provocat cainii,astfel incat sa aiba temei de cearta si hingheri....A mai facut-o cu o biata catelusa,cand statea pe Str.Polona....Cateii erau de atata timp acolo,sunt blanzi,erau hraniti...Dar ea este frustrata pe motive personale,datorita infidelitatii prea tanarului sau sot si ii rasare aiurea.....Sa nu uitam ca in trecutul sau a fost o depresiva(si probabil mai are ceva probleme psihice pt ca asta nu se mai vindeca...) Asa cum ea insasi a declarat cand s-a cautat prin Turcia ca "are sufletul bolnav",etc...Consider ca este o persoana labila,cu iesiri imprevizibile,ca in cazul in care s-a luat pe scena,de fata cu toata lumea de fata aceea gravida cu un "Junior"....Si ca si acum cand si-a iesit din fire si a strigat in gura mare ca o doare in cur si cand s-a mahalagit... Nu cred ca mai poate lucra in tv pt ca oricand,in timpul unei emisiuni,isi poate iesi la fel de usor din fire si poate face si spune cine stie ce....Este o procesomana si o persoana dificila,care ar trebui sa-si rezolve mai intai problemele sale personale si de sanatate....Multumesc Televiziunii Romane pt discernamantul de care va da dovada incontinuare!!!


Musafir

#550

2016-07-05 12:08

Alta cârpa care este mult prea sus pentru aceste animale nevinovate. O falsa si o needucata ca restul celor care cred ca pământul se învârte in jurul lor. Sper sa mori in chinuri si sa simți durerea fiecărui animal care a murit in tara asta de mana imbecililor ca tine.