Andreea Marin – afară din TVR!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Andreea Marin – afară din TVR!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2016-07-05 02:45



Musafir

#477

2016-07-05 03:06

Afara cu parvenitii si incompetentii!
Argentina

#478

2016-07-05 03:10

În sfârșit  și-a arătat adevărata  fata. O parvenita,  ipocrita,  prefacuta și falsa. Halal exemplu !  Halal limbaj de...." zână  " . 


Musafir

#479

2016-07-05 03:49

Fiindca a devenit nesuferita, antipatica si falsa demult...

Musafir

#480

2016-07-05 04:11

NO COMENT.

Musafir

#481 Re: Autorul acestei petitii va fi actionat in judecata pentru insulta si calomnie!

2016-07-05 05:13

#475: marin a. - Autorul acestei petitii va fi actionat in judecata pentru insulta si calomnie! 

 insulta si calomnia nu exista in codul penal. in plus nimeni nu te-a insultat. ceea ce scrie in petitie este adevarat. ai instigat la omor, ai amenintat cu arme letale. cel care a initiat aceasta petitie ar trebui sa-ti faca tie plangere penala pentru instigare la omor, pentru amenintarea vietii oamenilor si animalelor cu arme letale si pentru instigare publica la omor. ai reusit sa cresti valul de violente impotriva animalelor si celor care le salveaza. tu ar trebui sa fii la puscarie si sa platesti daune morale. stii ceva? eu cred in Dumnezeu si am convingerea ca nu trebuie sa ne deranjam sa facem ceva pentru ca El va avea grija de tine asa cum meriti!


Musafir

#482

2016-07-05 05:26

Sa fie data afara si sa nu ne mai prosteasca ea cu imaginea de femeie blanda..de "zana"!

Musafir

#483

2016-07-05 05:27

Pt saracutele animale cu suflet.
javra

#484

2016-07-05 05:28

luatii acasa cei cu gura mare , nu vreau raul nimanui dar as vrea sa fiti si voi atacati poate vi se schimba parerea . Locul cainilor nu e pe strada .!

Maria

#485 Re:

2016-07-05 05:33

#454: Ruxi -  

 Am fost muscata de 2 ori de picior - in acelasi loc de acelasi caine- si o data de mana si tot am semnat petitia


Musafir

#486

2016-07-05 05:33

O femeie pe cat de populara pe atat de falsa. O imagine mizera a ¨zanei¨ pe care nu a stiut o multa lume. Cu astfel de limbaj, nu cred ca are ce sa mai demonstreze in mass media, a demonstrat cat de josnica poate sa fie. De la un astfel de om nu avem ce invata. Rusine Andreea Marin, rusine pt ceea ce esti si ce ai vrut tu sa reprezinti!

Musafir

#487

2016-07-05 05:35

Si-a dat arama pe fata!Frica i-a dat masca jos!,,Zana,,in realitate este ,,muma padurii,,!

Musafir

#488 Re: Autorul acestei petitii va fi actionat in judecata pentru insulta si calomnie!

2016-07-05 05:58

#475: marin a. - Autorul acestei petitii va fi actionat in judecata pentru insulta si calomnie! 

Sa iti spun pentru ce te poate actiona in judecata autorul petitiei? Pentru publicarea datelor cu caracter personal. Nu stiu tu ce sanse de castig ai, dar el are mari sanse sa castige daune morale substantiale. Interesant ar fi si modul de obtinere a datelor cu caracter personal ale acestuia. Publicarea CNP-ului si adresei este ilegala Andreea Marin. Observam ca iti place sa incalci legea in mod repetat. Intai ameninti cu moartea, cu arme letale, apoi faci publice date cu caracter personal. Poate in Turcia o fi normal sa se intample asa, dar in Romania exista niste legi si autorul acestei petitii ar trebui sa faca uz de acestea. Initiatorul petitiei poate face plangere penala pentru prelucrarea datelor cu caracter personal in mod ilegal (cine i-a oferit aceste date "zanei" trebuie sa i se faca plangere penala - vezi Legea 677/2001).  recomand autorului petitiei sa faca uz de toate instantele Romaniei, iar daca aici nu obtine niciun rezultat sa mearga mai departe la CEDO. Dar intai plangere penala impotriva Andreei Marin si persoanei care i-a oferit aceste date cu caracter personal si apoi data in judecata. Politia e posibil sa refuze sa inregistreze plangerea sau sa dea NUP. Pregateste-te de o plangere pt abuz in serviciu. Succes!

Art. 8.   (1) Prelucrarea codului numeric personal sau a altor date cu caracter personal având o funcţie de identificare de aplicabilitate generală poate fi efectuată numai dacă: 

   a) persoana vizată şi-a dat în mod expres consimţământul; sau 
   b) prelucrarea este prevăzută în mod expres de o dispoziţie legală. 

 

abcdef
Art. 32. -  Prelucrarea datelor cu caracter personal de către un operator sau de o persoană împuternicită de acesta, cu încălcarea prevederilor art. 4-10 sau cu nesocotirea drepturilor prevăzute la art. 12-15 sau la art. 17, constituie contravenţie, dacă nu este săvârşită în astfel de condiţii încât să constituie infracţiune, şi se sancţionează cu amendă de la 10.000.000 lei la 250.000.000 lei.

 

abcdef
Art. 33. -  Neîndeplinirea obligaţiilor privind aplicarea măsurilor de securitate şi de păstrare a confidenţialităţii prelucrărilor, prevăzute la art. 19 şi 20, constituie contravenţie, dacă nu este săvârşită în astfel de condiţii încât să constituie infracţiune, şi se sancţionează cu amendă de la 15.000.000 lei la 500.000.000 lei.

 

p.s. Cine te sfatuieste sa comiti aceste ilegalitati iti este un mare dusman.


Musafir

#489

2016-07-05 06:14

Nu-si are rostul prezenta la postul national de TV a acestei expirate si prost crescuta ,vulgara si care prin atitudinea ei
sfideaza bunul simt provocand indignarea justificata a vecinilor si nu numai a lor! Afara de la TVR!

Musafir

#490

2016-07-05 06:22

Ipocrita care uraste animalele

Musafir

#491 Foarte grav ceea ce a facut Andreea Marin!

2016-07-05 06:30

daca TVR tine o penala in televiziune e foarte grav! aceasta individa este un pericol public. ameninta cu moartea cainii, apoi pune in pericol viata autorului acestei petitii publicandu-i datele cu caracter personal. cred ca aceasta duduie nu cunoaste legile tarii in care s-a nascut sau este sfatuita extrem de prost. dar nu e de mirare. am inteles ca e mana in mana cu IREC. ei sunt cunoscuti pentru ilegalitatile pe care le sustin si promoveaza. bravo zano, ti-ai dat singura in cap cu publicarea datelor initiatorului petitiei. sa iti spun ca daca acest om pateste ceva, ca urmare a publicarii adresei lui esti pasibila si de puscarie, nu doar de o sanctiune penala? sa te rogi sa nu fie atacat de irecii tai, sa nu fie batut sau mai rau ucis. pentru ca daca se intampla ceva cu acest om, tu infunzi puscaria multi ani! aceasta individa este extrem de periculoasa. publicarea adresei initiatorului petitiei ii poate pune viata in pericol. stim cu totii de ce sunt in stare ucigasii de caini. Dumnezeu sa te aiba in paza Alecs! 


Musafir

#492 Luati legatura de urgenta cu initiatorul petitiei!

2016-07-05 06:41

Initiatorul petitiei trebuie sa ceara din acest moment protectia politiei. Adresa ii este cunoscuta de ucigasii de caini, care stim cum ne ameninta pe toti cu moartea sau violente. Cine poate sa il anunte de urgenta pe initiatorul petitiei sa isi ia masuri de siguranta din acest moment. Si cum zicea cineva, trebuie de urgenta sa faca plangere penala. Nu este ilegal sa faci o petitie, dar sa pui viata in pericol a unui om care si-a exercitat dreptul la libera exprimare, initiind o petitie, este infractiune. 


Musafir

#493 Re: Re:

2016-07-05 06:56

#485: Maria - Re:  

 Pentru ca esti un OM care a inteles ca problema nu sunt cainii, ci cei care abandoneaza cainii. Ei au insa o tema sa faca reclama firmelor de hingherit, afacerilor hingherilor. Nu ii intereseaza ca se fac afaceri pe pielea cainilor, ca se fura banii din taxele si impozitele noastre cu uciderea cainilor in chinuri. Pe ea o intereseaza sa ajute hingherii sa faca bani. atat. daca o interesa sa rezolve problema milita pentru sterilizarea cainilor, ajuta la crearea programelor de educatie, sterilizare gratuita a cainilor cu stapan


Musafir

#494

2016-07-05 06:57

Pentru ca iubesc animalele si sint convinsa ca ele sint cele mai devotate si cinstite in rapport cu oamenii,stiu sa iubesca si nu tradeaza stapinul care l-a crescent si l-a hranit decit atunci cind moare.Statul Roman nu se preocupa.de ingrijirea animalelor fara stapin pentru ca au alte prioritati ,stie fiecare care sint acestea.
bau

#495 Re: Autorul acestei petitii va fi actionat in judecata pentru insulta si calomnie!

2016-07-05 07:08

#475: marin a. - Autorul acestei petitii va fi actionat in judecata pentru insulta si calomnie! 

 Este exact invers. Initiatorul aceste petitii nu este singur. 


Musafir

#496

2016-07-05 07:17

Mass-media a făcut ca falsele modele să distrugă interesul pentru valorile culturale confirmate. Cine este această Andreea Marin? O individă care, din când în când pentru a nu fi uitată, ne comunică agresiv toate neîmplinirile din viața afectivă. Media a ridicat asemenea persoane fără importanță la rangul de repere. Astfel, răduleștele, marinele, firele ne invadează viața zilnic.
o doamna cu catel

#497

2016-07-05 07:21

Cine e Andreea Marin ? Chiar merita atata atentie, ce merita deosebite are, ca nu-mi amintesc, inafara de schimbat rochile la TV pe banii nostrii . rar am vazut atata stupizenie. acum au atacat-o cainii ....vai , stiau ei de ce, sigur, cainele nu ataca omul bun. tanti, parerea mea e ca nu stii cum sa faci sa-si mai aduca aminte lumea de tine, prin toate revistele sunt amanunte despe persoana ta care nu intereseaza pe nimeni, iar la Teo draguta, nu se uita oamenii cu scaun la cap.


Musafir

#498

2016-07-05 07:33

Poate ca d-na Marin ,a vrut sa fie muscata de acesti caini ,dar din pacate nu a reusit !...pe cand eu cu cativa ani in urma ,tot in Bucuresti am fost atacata de un huligan ,si mi-a furat geanta cu toate ce aveam in ea .Daca nu ma aparau cainii maidanezi ,acum poate nici nu mai scriam aceste randuri ,si eram undeva in lumea celor de sus !....Din toata intamplarea aceasta nefericita ,eu m-am ales cu  piciorul drept rupt ,pentru ca individul mi-a sarit in spate ,am avut fractura trimaleolara ,si am ramas cu traume pe toata viata ,....am tras-o rau de tot !!!...pentru ca pe individ nici pana in ziua de azi nu fost prins.Chestia este urmatoare :de ce cainii alearga dupa biciclisti ?....ei bine considera ca se iau la intrecere cu ei !...asta citita de mine despre caini !....de atunci cainii pentru mine reprezinta ceva ,,aparte ".....si inca ceva :consider ca la incidentul cu Ionut ,vinovat se face numai bunica pentru ca datorita neatentiei ei sa intamplat ce s-a intamplat !!!..nimeni altcineva !!!....


Musafir

#499 Re:

2016-07-05 07:43

#484: javra -  

 mars !!ce cauti aici.jegosule iesi in plm de jeg uman.


Musafir

#500 Re:

2016-07-05 07:43

#498: -  

 ele iubesc pedofilii, criminalii si violatorii si abuzatorii de femei. Individul care o felicita pe Andreea Marin a postat la un clip pe youtube ca femeia trebuie calcata in picioare. cei care o sustin pe AM sunt pericole sociale, marginalii societatii. nu va imaginati ca sunt niste oameni integri. fatatoarea in wc care a recunoscut public ca a pus viata in pericol copiilor ei culmea tot la Teo Show a recunoscut asta si nimeni nu a facut nimic e pro ucidere caini si o felicita si ea pe "zana". deci? mai e ceva de spus?