Vrem plaje gratuite la Marea Neagra fara sezlonguri pe portiunile de plaja nou create


Musafir

#26

2016-06-12 06:12

Pentru ca este inadmisibil asa ceva!

Musafir

#27

2016-06-12 06:25

Nu vreau sa stau pe sezlig.

Musafir

#28

2016-06-12 06:31

Am participat la aceste lucrări am pus umărul la reconstrucția lor și reabilitarea în cauză asta în seamă bătaie de joc la adresa contribuabililor care plătește taxe si impozite statului roman citi din care sub închiriază plătesc taxe si impozite statului roman.

Musafir

#29

2016-06-12 06:43

Pentru ca s-a trecut mult cu masura limita de cearceafuri pe langa cei cu sezloanguri care au inaintat an de an

Musafir

#30

2016-06-12 06:44

Pentru o plaja libera , pentru oameni fericiti ca pot atinge nisipul , si pentru ca leagea este lege !

Musafir

#31

2016-06-12 06:48

M am saturat de interesele unora in dezavantajul multimii! ce ne a dat natura sa fie al tuturor! Imi doresc sa dispara "smecherii" din constanta!

Musafir

#32

2016-06-12 07:14

Nu mai vrem șezlonguri

Musafir

#33

2016-06-12 08:18

Nu ar mai trebui închiriat nici măcar un metru de plajă, ea aparține tuturor!

Musafir

#34

2016-06-12 08:33

Ne-am saturat de sezlonguri si este dreptul nostru sa stam la plaja. Noi facem plaja nu comerciantii. Comerciantii sa-si vand produsele la marginea plajei iar fitosii care vor sezlonguri sa nu se murdareasca de nisip sa se duca la piscina.

Musafir

#35

2016-06-12 08:37

Nu este normal sa nu avem unde sa ne ajezam un prosop pe plaja si trebuie sa platim un sezlong.

Musafir

#36

2016-06-12 09:16

Doresc sa dispară toate șezlongurile

Musafir

#37

2016-06-12 09:21

A-ti facut un rahat cu petitiile voastre. Nu se schimba nimic cu petitie pe facebook!!!


Musafir

#38

2016-06-12 10:01

Pt. ca statul pe plaja e din ce in ce mai mult obstructionat de acesti nesimtiti care ocupa abuziv plaja.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-06-12 10:09



Musafir

#40

2016-06-12 10:11

Sunt idignata de vechile practici de a nu permite accesul liber al persoanelor de a se aseza acolo unde doresc , pe plajele nou create!

Musafir

#41

2016-06-12 10:14

Sper sa se respecte termenul de 5 ani ,in care plajele nou create sa fie o zona libera pentru oricare turist!

Musafir

#42

2016-06-12 10:16

Marea și litoralul sunt deopotrivă ale tuturor, indiferent de posibilitățile financiare!

Musafir

#43

2016-06-12 10:18

Este un abuz care se face de multi ani! Chiar si pe plajele vechi, cele nescoase la lumina din Mare, accesul este liber si gratuit, in sensul legii. Sezlongul de plastic este de fapt o taxa mascata!!! Aceste sezlonguri, de care nici nu este nevoie pe litoralul romanesc, pentru ca plajele au nisip si nu piatra, ar trebui sa stea stivuite la margine plaji, iar doritorii sa poata inchiria cate un "plastic", la cerere. Nu spune nimeni ca daca ai concesionat plaja (deci, nu ai cumparat-o, ca nu ai acest drept, fiind domeniu public, conform legii) trebuie sa si plantezi ca boul, zeci de sezlonguri de plastic pe ea. Cei mai tineri au si uitat care este scopul mersului pe plaja! Ei bine, va spun eu: scopul este acela de a avea contact cu nisipul fin, cu solul, pentru un transfer energetic benefic organismului, cat si contactul cu marea si razele solare. Ma mir ca nu va imbracati in neopren atunci cand intrati in apa marii, ca nu cumva sa va udati! Refuzati teroarea celor care concesioneaza plajele! Opuneti-va cu totii inchirierii de sezlonguri de plastic si faceti front comun cand cineva vrea sa stea pe plaja, intr-un anumit loc, care este ocupat cu plastice. Fiti solidari! Nu va mai lasati calcati in picioare pentru ca legea este de partea voastra! Ordin 1204/2010, Legea 274/2006, OUG 19/2006

Musafir

#44 Re:

2016-06-12 10:20

#25: -  

 Este un abuz care se face de multi ani! Chiar si pe plajele vechi, cele nescoase la lumina din Mare, accesul este liber si gratuit, in sensul legii. Sezlongul de plastic este de fapt o taxa mascata!!! Aceste sezlonguri, de care nici nu este nevoie pe litoralul romanesc, pentru ca plajele au nisip si nu piatra, ar trebui sa stea stivuite la margine plaji, iar doritorii sa poata inchiria cate un "plastic", la cerere. Nu spune nimeni ca daca ai concesionat plaja (deci, nu ai cumparat-o, ca nu ai acest drept, fiind domeniu public, conform legii) trebuie sa si plantezi ca boul, zeci de sezlonguri de plastic pe ea. Cei mai tineri au si uitat care este scopul mersului pe plaja! Ei bine, va spun eu: scopul este acela de a avea contact cu nisipul fin, cu solul, pentru un transfer energetic benefic organismului, cat si contactul cu marea si razele solare. Ma mir ca nu va imbracati in neopren atunci cand intrati in apa marii, ca nu cumva sa va udati! Refuzati teroarea celor care concesioneaza plajele! Opuneti-va cu totii inchirierii de sezlonguri de plastic si faceti front comun cand cineva vrea sa stea pe plaja, intr-un anumit loc, care este ocupat cu plastice. Fiti solidari! Nu va mai lasati calcati in picioare pentru ca legea este de partea voastra! Ordin 1204/2010, Legea 274/2006, OUG 19/2006


Musafir

#45

2016-06-12 10:27

Pentru ca marea si plaja nu este un mediu privat ci apartine tuturor este un teren liber de care dorim sa ne bucuram in libertate toti cetatenii si nu doar cei care dau spagi grase pentru asi rotunjii veniturile . Va dati seama ce lobi sau spagi au dat daca ministrul le tine partea.

Musafir

#46

2016-06-12 10:31

Pentru ca nu este normal sa mergi la plaja, la mare si sa stai pe sezlong... Care vrea poate sa inchirieze sezlonguri sa o faca, dar eu vreau sa merg la plaja cu cersaful, sa simt nisipul, sa vad marea stand pe cersaf, nu vreau sa vad o ''padure'' de sezlonguri... Si mai e ceva, legea trebuie respectata, UE spune ca 5 ani e plaja libera, pai asa sa fie, legea spune ca 30% din plajele vechi sa fie libere, pai sa fie... autoritatile sa-si faca treaba

Musafir

#47

2016-06-12 10:42

Pentru toti spalatii pe creier care au votat psd-ul : Poate pana ve-ti intra in gropa va va da D-zeu un gram de crier si cealalta jumatate de neuron .. Ati stat o gramada de ani sub mafiotul ala de mazare ca sa il votati pe cel pe care l-a antrenat sa ii ia locul ... DOHHHHHHHHHHHHHH .. Dåsteptilor

Musafir

#48

2016-06-12 10:47

M-am nascut intr-o tara libera , unde m-am bucurat de toate bogatiile si frumusetile lasate de Dumnezeu si de Mama natura si vreau in continuare sa fie si ale mele , fara sa depind de cheful unor nesimtiti si nesatui care se considera stapani pe ceva ce nu a fost al lor niciodata ! Acesti oameni fara rusine si bun simt , merita exclusi din toate afacerile murdare de pe urma carora vor sa devina nababi peste noapte !


Musafir

#49

2016-06-12 11:04

nu se poate ca o mina de spagari sa acapareze un bun lasat de Dumnezeu! ce investitii au facut acesti investitori? au cumparat niiste sezlongguri obosite si gata investitia!

Musafir

#50

2016-06-12 11:08

Pentru normalitate.