Protejați românii - părinți și copii - de abuzuri în lume


Anonymous

#1

2016-05-20 07:12

Dacă ei nu ne ajută, să îi obligăm noi să o facă! Pentru că nu sunt acolo doar ca să poarte o demnitate și să se bucure de beneficiile acestei demnități! Sunt acolo în slujba poporului român! Haideți să îi împingem de la spate!

Musafir

#2

2016-05-20 07:50

Datile copii inapoi acestor părinții nicaeri nu le va fi mai bine decit cu ei

Musafir

#3

2016-05-20 08:01

Sa se Mai gandesca si la omu de rand

Musafir

#4

2016-05-20 08:41

Nu -i doresc nici celui mai mare dusman cosmarul pe care il traiesc acesti parinti si copii romani!
Constat ca se incearca in mod continuu o rasturnare a valorilor fundamentale a umanitatii si se neaga legatura industrictibila care exista intre copii si mama lor!

Musafir

#5

2016-05-20 08:46

Cazurile în care o instituție de stat este mai benefică dezvoltării copilului decât mama sa sunt rare, și cu atât mai mult sunt rare dacă mama are un statut social și mintal mult peste medie.

Musafir

#6

2016-05-20 09:50

Pentru ca sunt direct implicata

Musafir

#7

2016-05-20 15:56

Vă rugăm Domnul Președinte Al României să interveniți pentru copii romîni care au fost confiscați ca și un obiect în alte Țări ,Anglia Norvegia Firlandia !
Vă muțumes
Cu stimă ; Estera Ciama

Musafir

#8

2016-05-20 16:08

Vad bataia de joc a nemernicilor iar unii crestini tac --i guvernul Romaniei nu se implica --rusine din partea lor -- ei sunt alesii care au si misiunea de a apara cetatenii Ro. oriunde ar fi ei -- Mi-e rusine sa ne considere pe noi Romanii cetateni si tara de mina a treia- Nu vreti sa va implicati --jos cu voi si altii cu coloana vetebrala dreapta!!!!

Musafir

#9

2016-05-20 16:16

APARA,MILUIESTE SI MANTUIESTE DOAMNE PE TOTI ROMANII DIN LUMEA INTREAGA DE HOARDA SATANICA CE FACE TOT RAUL !!!

Musafir

#10

2016-05-20 16:53

Luati atitudine cat nu e prea, prea tarziu ! Tarziu e deja .

Musafir

#11

2016-05-20 16:53

Domnul presedinte si domnul prim ministru trebuie sa stie ca au indatorirea sa si apere cetatenii oriunde s ar afla in lume. Oare va veti implica , oare ii veti ajuta?...

Musafir

#12

2016-05-20 17:23

Pentru că eu cred că acestea sunt abuzuri clare împotriva cetățenilor, in general, nu numai a celor români. Un copil, departe de părinții lui naturali, nu poate creste normal, indiferent de celelalte condiții....Să nu fi lăsat să-ți vezi copii...e o crimă la adresa umanității!

Musafir

#13

2016-05-20 17:30

Sper ca autoritatile acestei tari ,pe care o numesc cu drag ,tara mea pamanteasca,sa se trezeasca si sa-si apere cetatenii,sa acorde o mai multa atentie problemelor cu care se confrunta acestia ,fie ca sunt in tara sau plecati,sa-i respecte si sa nu uite ca ei ,cei ce sunt in fruntea tarii ,sunt pusi acolo ,ca sa ne reprezinte si sa ne ajute ,ca noi i-am ales si nu ei pe noi!

Musafir

#14

2016-05-20 17:38

Imi pasa de ce se intampla cu copii romanilor din alte tari,este jignitor faptul ca autoritatilor romane nu le pasa de familiile de romani abuzati sau chiar daca au probleme cu legile ciudate ale altor natiuni,ei trebuie ajutati imediat si fara prea multe comentarii (vorbarii fara rost).Principiile biblice de viata au fost si vor fi sursa de inspiratie pentru legile natiunilor care iubesc dreptatea si adevarul ,aplicarea lor nu va avea regrete niciodata.

Musafir

#15

2016-05-20 17:42

Viata copiilor intre straini, e o viata traumatizanta cu mutatii psihice ireversibile; copiii pot fi "salvati" din familii cu adevarat periculoase pt viata copiilor; in situatia familiilor Bodnariu, Nan, Barbu, Andreia, Smicala si altii NU este vorba de asa ceva. Deci CPS -ul acestor tari abuzeaza viata acestor copii, dreptul lor ( ei pling sa fie returnati parintilor) distrugind viata acestor copii!

Musafir

#16

2016-05-20 18:20

Am semnat petitia pentru ca nu pot sa stau nepasatoare la ce se intampla cu multe familii de romani ,a-i caror copii sant luati abuziv Dumnezeu sa dea intelepciune guvernului nodtru de la Bucuresti si sa faca ceva pentru familli
Linda

#17

2016-05-20 18:22

Niciodata nu e prea tirziu. Doar uniti putem face lucruri mari!

mimi

#18

2016-05-20 18:26

domnule presedinte ,daca cineva var rapi sotia pt ca iati gresit o singura data in viata cu ceva si v-ar da voie sa o vedeti numai de trei ori pe an cite o singura ora ,ce ati face ?si sunt sigur ca o data iati gresit in viata pt ca sunteti si dvs om si la fel si sotia dvs sa intimplat sa va greseasca pt ca si ea este tot om supus greselilor .daca ati lupta pt sotia dvs,atunci asa trebuie sa actionati si pt familiile distruse de cei din afara . s-ar putea sa va coste mult curajul de a lupta pt adevar si dreptate ,dar ginditiva ca ceea ce o sa faceti valoreaza infinit mai mult decit toti banii lumii si toata faima lumii. si intro zi vom da socoteala de tot ce am facut pe pamint . va doresc sanatate ,intelepciune ,curaj si sa traiti vesnic alaturi de cel ce este vesnic.


Musafir

#19

2016-05-20 18:48

Am semnat aceasta petitie din mai multe motive. In primul rind si eu sunt cetatean romin si am 4 copii, in al doilea rind ma doare foarte mult ceea ce se intimpla cu familiile Bodnariu, Nan, Florin Barbu. ..etc si simt impreuna cu ei. Vrem sa se faca dreptate in dreptul tuturor familiilor si sa Le fie dati copii inapoi. Cerem mai multa implicare din partea conducerii Rominiei

Musafir

#20

2016-05-20 19:05

Sunt inversunata impotriva acestui sistem schizofrenic facut de sodomiti,pedofili,atei,persoane fara etica si morala,care ne impun legile lor bolnave si ne forteaza sa le acceptam,care distrug vietile familiilor fericite si sanatoase.Incalcarea drepturilor omului este trecuta cu vederea.

Musafir

#21

2016-05-20 19:25

pentru a trai cat mai normal, cat se mai poate

Musafir

#22

2016-05-20 20:02

Am samnat aceasta petitie,In primul rand ca sunt Roman. iar in al doilea rand, ma dore de neamul nostru romanesc, cand aud ca sufera pe nedrept .Din cauza unor Instituti care nu lucreaza corect ,Si lucreaza abuziv,Regret adanc ca presedintele si Guvernul Romaniei nu sa-u Inplicat mai demult in aceasta situatie. Ca asia era frumops ,si bine. Romani de pretutindenin strangeti Randurile ,Ca Dumnezeu ne Chiama sa Pazim credinta In DUMNEZEU. DOMNE AJUTA .

Musafir

#23

2016-05-20 20:06

Aş ucide pe cine mi-ar atinge copiii.

Musafir

#24

2016-05-20 20:11

Domnule presedinte, ati urcat la carma tarii ca sa va plimbati! RUSINE!
Va mai luati si consoarta! Macar invatati-o sa se imbrace ca o sotie de presedinte. Sau macar ca o femeie de varsta ei. Daca nu intelege, spuneti-i ca se imbraca indecent!
Nu va pasa nici de poporul care v-a votat, nici de diaspora care a facut diferenta covarsitoare la voturi. Daca nu erau ei, nu mai erati nici primar in Sibiu! Nu v-au ajuns 6 case? Ati vrut Romania? Daca ati vrut Romania, aflati ca ati luat-o la pachet si cu fam. Bodanriu, si cu fam. Nan, si cu fam. Barbu etc. vreti doar beneficii? Cu ce veti plati inaintea lui Dumnezeu pentru sufletele nevinovate, domnule presedinte? Va plac titulaturile pompoase? Nu va mai ajungea primar?
Fiti gata sa dati socoteala Dumnezeului care sta sa judece omenirea. Socoteala dvs. e cam mare: vreo 22 de milioane de romani, pentru care RASPUNDETI DIRECT: dvs. si acolitul dvs. Ciolos! Bagati de seama! Necredinta dvs. nu desfiinteaza Adevarul lui Dumnezeu!
Domnul sa se indure de dvs.!

Musafir

#25

2016-05-20 20:36

STOP LEGAL KIDNAPPING AND SEND THE KIDS TO THEIR LOVING FAMILY _ THANK YOU