SALVATI ALEEA TEILOR! NU - ZIDULUI DE PE FALEZA!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SALVATI ALEEA TEILOR! NU - ZIDULUI DE PE FALEZA!


Musafir

#101

2016-03-21 11:43

Fara comentarii.

Musafir

#102

2016-03-21 14:49

in fiecare vara merg la Mangalia , este o crima ceea ce au facut la Aleea Teilor

Musafir

#103

2016-03-21 16:19

pentru a nu lasa niste ignoranti si incompetenti sa strice faleza
mangaliot

#104

2016-03-21 17:40

A construit un zid de aproape 2m ca sa il ingroape mai apoi jumatate in straturi de pietriş, nisip, ciment şi şapă umedă, care cu siguranta vor afecta teii deja "deranjati" de la locul lor. Si de parca nu ar fi fost de ajuns panta abrupta de 14m mai adaugati si voi alti 2m. Chiar nu mai era nimic de facut in orasul asta decat sa-i degradati si mai mult imaginea? Suntem oras european nu? Dar noi traim mai rau ca in evul mediu fara utilitati (apa, canalizare si lumina) in cartierele noi ale orasului, ca sa nu mai vorbim de trotuare si strazi !!

Constantean

#105

2016-03-21 18:48

O mare rusine , eu veneam in orasul Mangalia cu placere si mereu credeam ca este un oras condus de oameni care inca se mai gandesc la  locuitori ,  se pare ca cineva s-a lasat inspirat de zidul berlinului si vrea sa izoleze turistii de localnici ..... Pacat de faleza aceea superba .


Musafir

#106

2016-03-21 19:49

Pentru ca este cea mai mare prostie! Este ca si cum la munte ar fi facut un zid din beton pe langa partia de ski!!! O porcarie mai mare ca primarul nostru!

Musafir

#107

2016-03-21 21:37

Am semnat pt ca ma doare ceia ce vad,vreau sa vad Mangalia frumoasa si cu multi copaci,de asta avem noi nevoie,de verdeata,de copaci,deboxigen,nu de ziduri de betoane,foarte urat arata Mangalia acum,domnul primar a taiat tot ce era verde,ar trebui sa-i fie rusine la tot ce face pt Mangalia,nu cred ca-i pasa de soarta Mangaliei cat despre scaunul lui,functia care o are !!!Pacat de Mangalia !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-22 14:53



Musafir

#109

2016-03-22 15:37

Nu pot sa nu afirm ca este o...

TIGANIE, TIGANIE, TIGANIE, TIGANIE, TIGANIE.... realizata din mintea bolnava a unui functionar al statului care confunda domeniul public cu ograda lui masa ! Pentru o asemenea mizerie de zid trebuiau consultati cetatenii si sigur erau alte idei mult mai bune decat aceasta MIZERIE care mananca banii contribuabililor dar si distruge panorama devenind o adevarata PANARAMA facuta de un nepriceput !

Costurile lucrarii ar trebui suportate din buzunarul initiatorului iar lucrarea oprita, demolata si realizat ceva placut, cu gust si modern. Nu aceasta oroare de zid, eventual inchideti edilul dupa un asemenea zid ca merita.


Musafir

#110 Re: Miting urgent

2016-03-22 17:37

#18: Iulia - Miting urgent 

 Probabil ideea unui miting este cea mai buna solutie. Vom analiza si ca vom tine la curent.


Musafir

#111

2016-03-24 09:35

Asa ceva este de neimaginat. Nu putem accepta asa ceva. Daca nu il putem obliga pe i... sa demoleze zidul, cred ca ar trebui sa ne mobilizam si sa il demolam noi. Asa cum ne putem mobiliza pentru plantarea de copaci acolo unde ei au fost taiati, cred ca ar trebui sa ne mobilizam si sa demolam aceasta .... habar n-am cum sa numesc chestia asta. Mi-e imposibil sa inteleg cum pana la acest moment nu au reactionat localnicii, asa putin cum sunt.

Musafir

#112

2016-03-24 11:38

Pentru ca nu doresc sa se construiasca acest zid, inteleg faptul ca trebuie sa se renoveze...dar nu asa...nu prin obstructionarea acelui peisaj superb....! Cel mai idiot primar....mai prost decat astia din Bucuresti.....cati bani o fi luat???

Musafir

#113

2016-03-25 15:46

Va mai dori un mandat nu va speriati. Cred ca Mangaliotii nu se cor mai lasa inselati de un asemenea escroc.

 


Musafir

#114

2016-03-26 12:48

Astept sa vad in actiune spiritul civic al locuitorilor Mangaliei care sa opreasca aceasta porcarie...rusine primarului

Musafir

#115

2016-03-31 08:06

Pentru ca imi place aleea teilor si vreau sa fie pastrata

Musafir

#116

2016-04-19 07:02

Pentru ca am fost in Mangalia zeci de ani la rind in vacanta cu parintii,apoi cu familia mea !ave am 4-5 ani cind am venit prima data ! acum am 58 de ani si imi place la fel de mult ! am 5 ani de cind nu am mai fost,dar nu mi vine a crede ce prostie poate sa faca o Primarie ! Nu ma mira pentru ca si la Iasi sau facut destule prostii !