VREM BANII INAPOI! JAFUL de la facturile de gaz si curent.

VREM BANII INAPOI! JAFUL de la facturile de gaz si curent. / Anunțuri / ANUNTUL - AUTOR PETITIE / Comentarii

Musafir

2016-03-15 11:25

Sper sa vada cineva din Parlament si sa promoveze o initiativa care sa ne protejeze.

Musafir

2016-03-16 13:01

Suntem o familie de pensionari care in momentul de fata suntem debransati de la furnizarea de gaz de catre E-on gaz. In perioada de iarna anul trecut am primit facturi de 900 -1000 lei ( din dec. pana in martie) Deoarece nu puteam plti astfel de sume avand si pe mama f. grav bolnava la pat am discutat la sediul E-on gax Alba sa ne permita plata esalonat. Am platit esalonat printr-o firma partenera cu E-on pana in februarie 2016. Din martie anul acesta firma Cycle ne-a anuntat ca E-on nu mai colaboreaza cu ei si nu stie daca mai putem plati esalonat. Intradevar la inceputul lunii martie E-on a venit si ne-a debrasat. Din pacate nu am avut intelegere la firma E-on si nici transparenta in a putea sa intelegem de ce avem facturi atat de mari mai ales ca anul acesta am cautat sa limitam consumul pentru ca mama mea intre timp a decedat. Consideram ca firmele de distributie utilitati din Romania profita de monopol pe piata si abuzeaza in primul rand pe cei cu venituri limitate mai ales pe pensionari.

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Facebook