Jos cenzura de pe internet! Opreşte-l pe Dragnea!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Jos cenzura de pe internet! Opreşte-l pe Dragnea!


Musafir

#276

2016-02-12 14:23

Semnez petitia pentru ca distinsul domn Dragnea, falnicul reprezentant al unui judet in care mortii voteaza la referendum iar viii nu fac niciodata nimic altceva decat sa sparga seminte pe mar'nea santului, sa nu-si faca iluzia ca poate legifera orice aiureala de care au uitat antemergatorii sai ideatici, gauleiteri ai unui (alt) fuhrer . Tov. Dragnea, nu precupetiti efortul de a termina coloratul celei de-a doua carti din biblioteca inainte de a va repezi spre vreun doctorat in ceva . Ar fi pacat sa va epuizati neuronul in activitati complet straine preocuparilor sale cotidiene ( zilnice ) precum tocmirea legilor sau dobandirea de lauri ( brusturi ) academici.

Musafir

#277

2016-02-12 14:23

Domnul Dragea si alti sustinatorii ai acestei initiative ,stiu ca nu suntem legati la ochi si vedem hotiile si coruptia prin care ei se "indestuleaza" si atunci doresc sa ne lege la gura .

Musafir

#278

2016-02-12 14:24

Pentru ca nu mai suport nesimtirea si mizeria din Romania, de care da dovada clasa politica

Musafir

#279

2016-02-12 14:25

Libera exorimare!!!! Adio comunism!!!!

Musafir

#280

2016-02-12 14:28

Nu .vreau sa ma intorc in timp.In timpul tineretii mele cand trebuia sa ma gandesc de trei ori pana sa vorbesc odata.Tot dispretul meu pentru Dragnea.Un hot si imbuibat al zileleor noastre.

Musafir

#281

2016-02-12 14:29

Pentru ca oameni de talia,luiDragnea, nu au nimic în comun cu oamenii României. Acest nemernic împreună cu partidul lui ajecmanit și și-a bătut joc de întreaga țară !

Musafir

#282

2016-02-12 14:30

cred în dreptul individului de a se exprima liber

Musafir

#283

2016-02-12 14:34

UN COCALAR ANALFABET SI PUSCARIAS SUPER TUPEIST A AJUNS SA FACA LEGI ASA CUM VREA MUSCHII HOTULUI. ASA NE TREBUI PTR CA SUNTEM PROSTI.VOTATI PESEPROSTOVANIIIIIIIIIIIIIIIII ! HOTULE CE PEDEAPSA MERITI PTR CA AI/A TI FURAT SI DISTRUS TARA??????????

Musafir

#284

2016-02-12 14:36

Pentru ca nu sunt de acord cu politica "pumnului in gura " practicata de ani buni de acesti infractori numiti politicieni !!!! Pentru ca trebuie sa inteleaga acesti "politicieni " ca trebuie sa se comporte de asa maniera incat sa nu dea prilej sa-i injure lumea !!! Gura lumii n-o inchide nimeni nici cu amenzi nici cu privare de libertate si nici cu legi facute de infractori , si apoi puscariile vor fi pline cu ei !!! INFRACTORII DE SEAMA AI ROMANIEI !!! LUMEEE s-auzim de bine !!!
davcosti

#285

2016-02-12 14:37

Cei care Nu Protestează se Umilesc!

Legea ne spune, ce Nu mai avem voie,
Să admirăm un Nume, să înjurăm Lichele?
Cu Pumnul în gură, cu Șutul în Cur,
Ne aducem aminte, cum a fost demult?!

Prostimea-i Slobodă la gură…Deranjează,
Politrucii noștri sunt oamenii de Vază?
Legați-ne Căluș la gură și Ochelari de cal,
Vreți și Voi Osanale, Ode, un Piedestal?

De ani de zile românii, Umiliți, Uitați,
Merg mai departe așteptând Minuni?
Tovarășii Aleși, Nu ne mai sunt Frați,
Ne vând iarăși iluzii, aceeași Cretini!?

Ei mizează că suntem îngăduitori,
Popor de Lași, Dobitoci, Delăsători?
Plătiți și Popii din Taxele noastre,
Să ne Prostească, mai departe?

Ne merităm Soarta, suntem Cocoși,
Așteptăm pe alții să ne Salveze?
Ne toarnă zilnic la Tv. alte Gogoși,
Cheamă Prostimea mereu să-i Voteze?

De câte ori i-am Votat, ne-au Trădat,
Se schimbă Virginii, tot dintre Ei?
Pe cine Votăm la următorul Mandat,
Aceeași Hoți, aceeași Derbedei?

Oricât aș încerca să Unesc românii,
Ateii aleși, Nu vă aduc Bunăstarea?
Ei cred că pot câștiga, Prostind pe unii,
Ne fură totul: Speranța și Visarea?

Români plecați departe printre străini,
În țara noastră cresc doar Mărăcini!
Azi, mâine, Nu mai sperați ca voi,
Să puteți veni acasă, alături de noi?

Nu vă mai lăsați români Scuipați,
Mergeți cu Demnitate, Nu Aplecați,
Demonstrați-le că și Voi Contați,
Nu vă pot fura, dacă Nu-i mai Votați!

Dacă am fi românii dârzi din Balcani,
Am fi ca Străbunii de odinioară,
Eram în stradă demult cu Bolovani,
Salvăm țara sau o lăsăm să Piară?

Tovarăși de ieri ne conduc, azi și mâine,
Dacă Nu spui române: Stop, Ajunge?
Nu mai Votăm promisiuni obscure,
O bere, o găleată sau o bucată de Pâine?

Ne oprim Tovarăși, să mai vorbim,
Prigoniți românii, care mai au curaj cu Voi?
Iar, ne Judecați pentru ce scriem,
Ne reduceți la tăcere, cu-n sfert de Veac înapoi?

Se apropie alt Decembrie române Frate?
Să umblăm din nou cu Steaguri decupate?
Cât de departe este clipa de Eternitate, (‘89)!
Se simte parcă din ce în ce mai aproape…

Ne vom ridica iarăși pentru Dreptate,
În fiecare zi uităm de Demnitate?
Promisiunile au fost demult Îngropate,
Nu cred să mai apuc, acea clipă de Libertate!?
David Costică-30 August 2015
PS.Vor o nouă lege să nu mai vorbim pe internet, să-i lăsăm să fure în liniște? Totul depinde de tine, de mine române cât mai acceptăm să ne bage pe gât legi pentru ei și noi să-i aplaudăm pe Mișei? (ca înainte de 1989) Ne vom șterge conturile, vom tăcea și dispărea!?


Musafir

#286

2016-02-12 14:37

In 2016 este de neacceptat !! Dragnea are o strategie complet gresita , ca si in 2012 !! Rusine Dragnea , rusine PSD + Alde , + UNPR !!

Musafir

#287

2016-02-12 14:39

Din convingere

Musafir

#288

2016-02-12 14:39

dragnea vrea sa ne reduca la tacere , dar de ce .....

Musafir

#289

2016-02-12 14:41

Jos cenzura!

Musafir

#290

2016-02-12 14:42

jos cenzura

Musafir

#291

2016-02-12 14:47

Sunt scarbit de smecheriile si lipsa de bun simt a acestui domn Dragnea...

Musafir

#292

2016-02-12 14:49

Nu agrez cenzura, sigur nici injuratura. Dar domnul Dragnea mai bine ne-ar spune ceva despre viitotul tarii.


Musafir

#293

2016-02-12 14:52

Dragnea si haita lui de escroci, psd,
alde si unpr, la puscarie!

Musafir

#294

2016-02-12 14:53

De teamă să nu ne întoarcem de unde am plecat...

Musafir

#295

2016-02-12 14:54

Dumnezeu fiul a zis sa dam cezarului ce a cezarului si lui dumnezeu ce e al lui dumnezeu .

Daca ar putea sa faca si o lege prin care sa zica ca sufletul apartine celui mai frumos inger si cel mai destept , mai ziceam , dar nu poti face acest lucru nici sa ne inchizi gura .

Musafir

#296

2016-02-12 14:54

Datorita repulsiei pe care o simt fata de aceste "personaje" ce abuzează de functia publica pe care o detin prin propunerea si/ promulgarea unor norme legislative menite sa impiedice dreptul la libera exprimare a electoratului nemultumit de activitatea "ilustrilor doctoranzi" .
La baza acestui proiect, sta tocmai dorinta nu de a împiedica utilizarea unui vocabular injurios, calomnios la adresa unor persoane fizice,oarecare, ci fata de anumiti demnitari sau organizatii guvernamentale ce servesc intereselor proprii si nu de stat.

Musafir

#297

2016-02-12 15:02

Nu am murit în decembrie 89 k să vină un flaușat penal kDragnea să ne pună "botniță" k să nu-l mai mușcam pe el și acoliții lui securisto-comunist.Mușcați de gît k să nu mai respire

Musafir

#298

2016-02-12 15:02

Probabil ca o condamnare cu executare de cativa ani la racoare o sa-i linisteasca creierul infierbantat...

Musafir

#299

2016-02-12 15:04

Psd e defect!

Musafir

#300

2016-02-12 15:04

Am lasat prea mult tara la indemana sfertodoctilor si lichelelor!