Desfintarea Politiei Locale

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfintarea Politiei Locale

Dan

#926

2016-06-05 07:52

Mai este unu si prin Targoviste,sta la o trecere de pietoni de zici ca e trecerea masii,plus ca are un mers tantos si sfidator in figuri de Hollywood


Musafir

#927

2016-06-05 07:54

Pentru că, această "armată paralelă", a primarilor și găștilor lor, nu fac decât să deservească interesele acestora din urmă, împotriva intereselor cetățenilor din a căror bani sunt plătiți .

Musafir

#928

2016-06-05 07:56

Pt ca sunt niste fosti paznici transformati in politosti si au aceiaso mentalitate de badarani prpsti crescuti orcine poate fi politist comunitar

Musafir

#929

2016-06-05 07:58

Aroganta,nesimtire,amenzi impossibile de platit la salariile nostre.cand ai nevoie de ei nu_i gasesti sau ii gasesti la sfantul ion,faget stau la umbra si ziua si noaptea cu traseiste.Este incredibile ce se intampla in romanica noastra draga.......
BIZON

#930 Re: Și politia romana e un gunoi dar asta e partea a2-a

2016-06-05 08:04

#5: -  ACAB

 


Musafir

#931

2016-06-05 08:16

Total de acord! Numai că petițiile ăstea nu sunt bune de nimic. Nu este nevoie doar de 100000 de semnături pentru a propune o lege în Parlament din partea cetățenilor. Articolul 74 din Constituția României zice așa: ,,Cetățenii care își manifestă dreptul la inițiativă legislativă trebuie să provină din cel puțin un sfert din județele țării, iar în fiecare din aceste județe, respectiv în municipiul București, trebuie să fie înregistrate cel puțin 5000 de semnături în sprijinul acestei inițiative''. Așa că petițiile ăstea sunt apă de ploaie, că e puțin probabil să fie îndeplinite condițiile legale pentru trimitere în Parlament. Ce să mai spunem de faptul că îi doare nici în cot pe parlamentari și pe președintele țării de noi și ce dorim noi. Eu am zis de mult timp că poliția locală sunt plimbători de stradă pe bani publici. Mașinile stau pe trotuar, la piețe ăia pe care îi ''iubea'' Hitler mult fac legea, iar polițiștii locali în cel mai bun caz se iau de câte o babă ce vinde pătrunjel pe floașter, că n-are unde altundeva. Poliția locală este o instituție jenantă. Ideea nu-i rea, dar pregătirea și prestația celor ce lucrează acolo este sub nivelul bunului simț. Poliția animalelor ar trebui să se facă, dar cu oameni pregătiți, nu cu neica nimeni în uniformă.

Musafir

#932

2016-06-05 08:20

Politia Locala = prostia si incompetenta la ea acasa...

Musafir

#933

2016-06-05 08:29

Sunt ineficienti ,increzuti si nu au nici un rol in a ne apara si ajuta pe noi cetatenii ,din contra mai raubne incurca .despre conducere ce sa mai vorbesc.!acum cativa ani 3 politisti locali mi a batut un cluent de la rupt .au fost si condamnati.

Musafir

#934

2016-06-05 08:33

Pt.ca nu sunt competenți,amenzile sunt f.mari,iar când se face o sesizare la ei nu se ia nici o măsură.

Musafir

#935

2016-06-05 08:41

Prosti si increzuti. Se cred Serifi Texani.politie comunista.in siguranta cetateanului nici o schimbare.doar frecus cu parcarile.La piata sau la bancomat insa, stai cu stres cand scoti portofelul pt ca ei au grija de parcari trafic etc.pt asta avem deja alti cretini care nu fac nimic pt ca ocupatia de baza a politiei romane este statul cu radarul.acum mai avem o politie(comunista) de nepregatiti care sunt de fapt niste parcagii mai dotati.

Musafir

#936

2016-06-05 08:42

Pt a mi putea purta haina cu demnitate si onoare , fara k vreun cetatean sa ma blameze asa cum s a mai intamplat din cauza confuziei create...

Musafir

#937

2016-06-05 08:44

Am vazut cateva abuzuri pe net si la tv , si mi-au provocat dezgust !

Musafir

#938

2016-06-05 08:51

pentru ca imi pasa de tara mea.

Musafir

#939

2016-06-05 08:53

pentru ca sunt de aceeasi parere ca trebuie sa se numeasca corp de gardieni, garda civila, etc, cu ALTE ATRIBUTII si NU!! POLITIE!!!nu au pregatire si cunostinte pt asa ceva, umilesc POLITIA ADEVARATA, cu scoala de ofiteri, pregatire fizica, fizic corespunzator, examene anuale, etc...

Musafir

#940

2016-06-05 08:55

In sfarsit!!!

Musafir

#941

2016-06-05 09:03

Sunt nişte jeguri de oameni

Musafir

#942

2016-06-05 09:05

in anul 2012 am fost in vacanta acasa, ca tot romanul, iar in ultima zi , conducand spre gara sa prind trenul de bucuresti, am oprit 10-20 secunde langa gradina botanica( am salutat pt cineva , fara sa cobor din masina) timp in care au venit doi politisti comunitari sa ma legitimeze.am
intrebat:pt ce legitimare??nu aveti voie sa stationati! bninteles , stationarea era interzisa iar ei au vrut sa-mi aplice o amenda!
oprisem sa salut p cineva , nu stationam , am
replicat! au insistat sa prezint actele, ceea ce nu am facut, pt ca ma grabeam sa prind trenul.
Domnii comunitari ce au facut? mi au notat nr de inmatr si mi au trimis 2 amenzi pt acea abatare, cu sume diferite ,la ore diferite !!
cum se poate asa cv ???? sau strang bani pt d na primar, ca asa le ordona?

Musafir

#943

2016-06-05 09:10

Sunt ineficienți și nu își justifica activitatea

Musafir

#944

2016-06-05 09:10

Polițiști îngâmfati, inculți fără bun simt.
Se cred buricul pământului și de fapt sunt niste analfabeți care au primit putere. Si ce -i mai rău decât un prost cu putere

Musafir

#945

2016-06-05 09:10

Politia Locala este reprezentata de fosti gardieni cu o pregatire profesionala jalnica , incompetenti si aroganti . Exista o structura a politie cu organizare si calificare corespunzatoare , hai sa angajam si sa o sustinem pe cea exista .
Politia Locala nu face cinste hainei de politist ! :((

Musafir

#946

2016-06-05 09:17

Nu cred că sunt instruiți corespunzător,în raport cu competențele atribuite,dar AR TREBUI SĂ-ȚI FIE RUȘINE ȚIE,AUTORULUI PETIȚIEI.PĂI CUM POȚI CERE 1 EURO/ZI PENTRU VIZIBILITATEA PETIȚIEI.VREM SĂ SCĂPĂM DE MAFIOȚI,NU SĂ APARĂ ALȚII ÎN LOCUL LOR!!!

Musafir

#947

2016-06-05 09:27

Nu ne foloseste la nimic nu au calificative, sunt obraznici abuzeaza de cei nevoieasí. Ei erai garieni (paznici) Ei sunt paravanu la primaria. Cer ca sa fie desfintati nu vreau ca bani mei sa ajunga la ei.

Musafir

#948

2016-06-05 09:28

Pentru ca acele persone nu sunt compatibile pentru acele posturi si nu fac nici un profit doar paguba la buget

Musafir

#949

2016-06-05 09:35

Mi-am luat amenda extraordinar de mare de la analfabetii astia 3000 de lei....si pe nedrept...nici macar procesul verbal nu era scris cum trebuie...cand am aflat de ea la taxe locale am facut plangere la judecatorie,dar mi-au bagat motiv ca e prea tarziu,chiar daca pe copia procesului verbal scria data cand am luat la cunostiinta si eram in termenul legal,ei mi-au zis ca mi-au pus procesul verbal in cutia postala,dar eu nu am gasit nimic...intreb si eu...cum poti parca un camion(TIR) in statia de metrou?avand in vedere ca se afla subteran?pentru asta am luat amenda...

Musafir

#950

2016-06-05 09:38

ne-am saturat ca statul sa plateasca paraziti inutili din banii nostrii