Desfintarea Politiei Locale

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfintarea Politiei Locale


Musafir

#1651

2016-07-06 06:29

La politia locala gasim numai batrani de 60 ani,care nu nici o treaba,cu ce inseama ordine,disciplina,etc.

Musafir

#1652

2016-07-06 06:38

Prea multe drepturi acordate unor inconstienti in uniforma. Politia Romana exista, are drepturi bine stabilite, daca nu isi poate face corespunzator este din cauza deficitului de personal. Nu mai este nevoie de abuzurile Politiei Locale!
#57

#1653 Re: Desfintarea Politiei Locale

2016-07-06 06:48

#57: ciucatu - Desfintarea Politiei Locale 

 politia locala nu are nici o legatura cu Politia Romana ( apartinand M.A.I.), respectivii sunt angajati ai Primariilor, respectand interesele meschine ale coruptilor din cadrul Primariilor sau ale Consiliilor judetene. In ceea ce priveste marirea personalului din Politie (M.A.I), da, sunt total de acord. Dar incultii din locala sa mearga inapoi la salubritate. Comentariul dumneavoastra nu isi are rostul aici. Mai cititi cate o carte din cand in cand si cand ajungeti la un nivel intelectual care sa va permita sa analizati diferentele intre doua lucruri aparent asemanatoare reveniti va rog.


Musafir

#1654

2016-07-06 06:59

Jos politia locala!

Musafir

#1655

2016-07-06 07:08

In opinia mea, sunt degeaba, au si salarii mici. Avem politia nationala si jandarmeria, pe cei de la locala ii platim degeaba, sa dea amenzi la babele cu patrunjel in piata?

Musafir

#1656

2016-07-06 07:20

Pt.incompetenta de care dau dovadă nu avem nevoie de serviciile lor de proastă calitate.Nu au nicio treabă mai ales pe partea de legislație rutieră.

Musafir

#1657

2016-07-06 07:24

Nu au nici un fel de pregatire, nici o scoala de profil. Cred ca unii dintre ei nici BAC-ul nu il au. Sunt ridicoli, ii platim degeaba. Vedem cersetori, parcagii si spalatori de parbrize peste tot. In piete vedem tigani care striga "tigari, tigari, tigari avem", iar politia locala se ia de babele cu patrunjel, in loc de aia cu "tigari, tigari..." Nu vreau sa mai fie platiti din banul meu, degeaba.


Musafir

#1658

2016-07-06 07:27

Sa faca scoala cel putin 2 ani de educatie cetateneasca si cultura generala , plus calificare in arta scrisului de mana .

Musafir

#1659

2016-07-06 07:29

Am semnat în speranța că paznicii de cimitire , parcuri și terenuri virane trebuie să pună mâna pe carte pentru a ajunge la statutul pe Polițist, dar cum acest lucru este aproape imposibil în consecință trebuie eradicați . Ei sunt niște țărani inculți , în timpul liber piețari din care jumătate nici măcar 8 clase nu au ( cunosc personal astfel de personaje ) ... Desființarea acestor inutili care încasează salarii doar pentru a hărțui bătrâne care vând 10 legături de mărar este impetuos necesară ...

Musafir

#1660

2016-07-06 07:33

Poliția locală este o structura formată în plus pe lînga poliția locală,plătită din bani noștri cu care s-ar putea face o grădinița,cămin batrîni,etc si sunt si analfabeți cu un vocabular de toată rușinea -deci nu sunt necesari. CER DESFIINȚAREA POLIȚIEI LOCALE

Musafir

#1661

2016-07-06 07:38

Sunt de acord cu eliminarea acestui parazit al bugetului local și sclavi ai primarilor 


Musafir

#1662

2016-07-06 07:41

Am semnat această petiție deoarece poliția locală este un organism inutil care se suprapune cu poliția M.A.I și este generatoare de corupție.
un nebun care ar curata planeta

#1663 majoritatea populatiei uneivtari sunt oameni de nimic

2016-07-06 07:41

ASA cum spuneam Si in titlu o mare majoritate sunt rahati de Caine ,vezi poitia armata statul primaria Si o mare parte din poporul roman ...de aici poti vedea ca dovada rezultatele care duc la nemultumirile omenirii sibla certurile interminabile de la tv ,strada etc. ASA ca idiotilor care nu Va pasa decat de burtile voastre Si nu stiti cum Sa fugiti in servicii unde Sa nu face-ti Mai nimic Va spun cu mana pe cuc ca ce plantati aia mancati in vista asta .


Musafir

#1664

2016-07-06 07:54

PENTRU CA SUNT DOAR IN SLUJBA ALESILOR LOCALI,DAR DOAR CEI DE LA PUTERE.

Musafir

#1665

2016-07-06 08:00

Pentru:-plin de tarani inculți
- de boșorogi care sunt foști milițieni
-corupți
-nu le văd rostu

Musafir

#1666

2016-07-06 08:14

Nu vreau să plătesc din banii mei oameni care nu produc nimic.

Musafir

#1667

2016-07-06 08:37

Toata lumea striga ca nu sunt bani pentru bugetari lel caror randuri se ingroasa cu aceasta masa de manevra in mana primarilor, aservita politic si care au dus la slabirea politiei national prin reduceri bugetare. Uitat-va la baza lor material ca ii bate de la distanta pe cei de la MI. Ma judec cu ei pentru doua amenzi de cand mi-au ridicat masina in urma cu 4 ani, 560 lei, amenzi de care nuaveam cunostinta deoarece eu nu mai locuiesc la adrea de domiciliu din anul 2007 dar dand dovada de o magarie specifica si caracteristica lor, i-au delegat pe cei de la sectorul 5 sa ma instinteze la domiciliu iar acestia au consemnat in fals, cu niste martori mai mult sau mai putin reali ca au facut acest lucru desi eu locuiesc in Cornetu din anul 2007 iar in anul 2012 cand s-au produs incidentele cu ei, fiica mea care locuieste acum acasa, era in strainatate.....Nu mai vorbim de salarii, de aptul ca beneficiaza de norma de hrana, OZ 50 al lui Bodnaras...

Musafir

#1668

2016-07-06 08:43

Sunt momente din ultimii ani cand m-am confruntat cu incompetenta, amanarea, tergiversarea si refuzul de a-si indeplini in timp util, profesionist si cu adevarat IN SLUJBA CETATEANULUI indatoririle de serviciu, EXACT ca si cei ce functionau in Militia din statul comunist. Ader constient si responsabil la aceasta solicitare.
Nivelul de INTEGRITATE al acestei solicitari este 97%, nivelul de OPORTUNITATE este de 70%. Nivelul de IMPACT al solicitarii de 86%.
(Pentru explicatii vezi in lucrarea Putere versus Forta a dr David R Hawkins la editura Cartea DAATH, Tabelul Nivelului de Vibratie a Starii de CONSTIENTA, sistemul de verificare Adevarat/Fals explicat in detaliu)


Musafir

#1669

2016-07-06 08:52

Cu ceva timp în urmă au fost restructurate organigramele instituțiilor locale , mulți angajați rămânând fără loc de muncă . Atunci am înțeles că totul s-a făcut din motive economice și că unele posturi nu se justificau . Ce argumente solide are înființarea Poliției Locale ? Nici unul ! Pe ce criterii au fost angajați polițiștii locali ? Pe criterii de „fidelitate politică ” cu primarii angajatori și pentru satisfacerea intereselor personale ale acestora ! Și mă opresc aici .....

Musafir

#1670

2016-07-06 09:09

Consider ca acest serviciu este cel putin redundant in Romania. Eu personal nu am nimic de castigat de pe urma acestui serviciu national.

Musafir

#1671

2016-07-06 09:11

Bani folosiți degeaba, nu merita. Propun desființarea acestei "politii locale" care oricum nu face nimic.

Musafir

#1672

2016-07-06 09:31

Fiindca sunt in slujba cui nu trebuie nu in sllujba ceteteanului!!!???

Musafir

#1673

2016-07-06 09:34

Pe vremea comunismului eram mai multi in orase si era suficient Militia ,acuma multi sant plecati din tara si sa infiintat politia locala intro zi toti locuitori vom fi politisti ca alt loc de munca nu se deschide.La cati santem ramasi in tara ajunge politia.








Musafir

#1674

2016-07-06 09:41

Ptr ca sunt inutili pe banii mei...

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-06 10:02