CEREM SA ADUCETI ACASA FETITA DESPARTITA DE "MAMI SI TATI"!!!


Musafir

#226 Re:

2015-10-13 09:27

#225: -  

 Multumim :* Doamne ajuta !


Musafir

#227

2015-10-13 11:17

Sa va ajute bunul Dumnezeu sa o aduceti pe coca langa voi....Mult succes si sunt alaturi de voi :) :* <3

Musafir

#228

2015-10-13 11:55

Pentru ca ar fi o trauma Si pentru copil sa fie despartita de persoana care a crescut.o..familia o iubeste pe fetita Si lupta pt ea..

Musafir

#229

2015-10-13 19:30

Am asistat la botezul acestei fetite si stiu cu cata grija a fost crescuta de aceasta familie.Sa le dam o sansa sa fie din nou impreuna.

Musafir

#230

2015-10-13 20:47

Pentru ca fetiță era foarte fericita la fam nae și nu mi se pare normal Cum au rupt fetiță din sânul fam ei pana la urma sunt sigura ca fetiță este foarte afectata ca nu este lângă mami și tați Cum le spunea fam nae nu vreau sa mă pun în locul lor dar mai ales al fetiței emoțional este terminata săracă vrea doar la ei la fam ei ce nu se înțelege ?puneți fata sa aleagă unde vrea sa stea?


Musafir

#231

2015-10-14 15:51

FERICIREA COCUTEI TREBUIE SA CONTINUE LANGA MAMI SI TATI! AU TRAUMATIZAT UN COPIL CARE ERA FERICIT DAR ACUM CU SIGURANTA NUMAI E !! VA SUNTEM ALATURI DOAMNA FLORY ! DUMNEZEU E MARE SI SPERAM SA VA ADUCA PE COCUTA ! RUSINEEE AUTORITATILOR SI ANIMALELOR CARE AU LUATO PENTRU CA NU POT SA LE NUMESC ALTFEL! FARA SUFLET RUSINE SA LE FIE !!!

Musafir

#232

2015-10-14 16:19

Imi pare enorm de rau pentru suferinta Cocutei si sotilor Nae! Ce rautate in acel monstru sa trezesti un copil cu forta si sa-l faci sa sufere in halul asta! Legea e de partea monstrilor fara suflet??? Nu se gandesc ca acest ingeras sufera enorm???NESIMTITILOR ! Mami Flory ma rog la dumnezeu sa va aline suferinta si sa o vedem pe Cocuta acasa in bratele voastre! DOAMNE AJUTA

Musafir

#233

2015-10-14 22:05

Mi se pare o nedreptate in primul rind si dorim ca aceasta mafie a adoptiilor sa fie stopata

Musafir

#234

2015-10-14 22:37

:((( am si eu o bebelusa de 3 luni! Nu vreau sa mi imaginez prin ce trec parintii, dar si fetita! Cata suferinta trebuie sa fie in sufletelul ei! Un copil se simte protejat doar langa parintii lui, langa cei cu care a crescut... Ce suflete aveti? Aveti copii? Puneti va in locul acestor parinti!!!! Puneti va in locul fetitei, care acum se simte singura, "abandonata" printre straini!!! Cum puteti dormi noaptea? Cata rautate poat exista in sufletele voastre? Aduceti fetita inapoi unde ii este locul, unde a crescut si unde este fericita! Nu conteaza si fericirea acelui copil?!!!????

Musafir

#235

2015-10-14 22:38

Pentru a se face dreptate

Musafir

#236

2015-10-14 22:41

Pentru a se face dreptate!!!

Musafir

#237

2015-10-14 22:46

Este inuman ce fac cei de la protecția copilului ptr bani si poziții sociale ! Oare in aceasta țara se va îndrepta ceva.justitia face dosare la comanda,in loc sa le confiște averile( si eu mi-asi însuși câteva mil de € stau 2-3 ani la pușcărie dar ramân cu banii ) .mor oameni de cancer ca nu-si permit sa plătească tratamentul care- i ff scump.nu mai sunt compensate medicamentele ptr cancer .eu sunt in aceasta situație ,am metastaze osoase ,iar venitul meu lunar este de 1055 cumulat din 2 pensii (270 pens de hand +785 limitate vârsta după 37 ani vechime ) iar tratamentul m-a costa :808 lei dif la xeloda care este citostatic pastile( am facut si șase cure de citostatice injectabil,xgeva care costa 1200 ,aromatic 360, măgarii lunar 175 ,aromâni 360 ,med vom ptr inima si colesterol 70 ,.singurul med comp 100% este tramadolul plus alte analize care se plătesc ( densitometria 240 .In total 2013 .sotul este salariat si primește net 970 ,iar fetele profesoare .In ce țara trăim?alti fura ,iar cei mulți se chinuie satraiasca asa cum pot.Nu doresc nici o umilința mai mare ca aceasta ,iar ce v-am relatat sa nu faceți public.Imi este scârbă ,sila ,de tot cereasca se-ntâmplat in aceasta țara.Iar eu voi lupta cu aceasta boala care nu m-a va învinge .Cu drag Mara !

Musafir

#238

2015-10-14 22:49

Am semnat aceasta petitie pentru ca imi doresc ca fetita sa se intoarca alaturi de familia unde a crescut,alaturi de parinti ei ,ca vorba aia "Mama e cea care te creste nu cea care te naste"..

Musafir

#239

2015-10-15 06:06

Am semnat petiția pt ca mi se pare un abuz din partea autorităților să ia această fetiță dintr un mediu în care ea era înconjurată de dragoste și atenție din partea acelor părinți.Din păcate nu este un caz singular.Modul în care a fost luata, strigătul ei după părinți mi s a părut înfiorător.

Musafir

#240

2015-10-16 09:05

IMI DORESC DIN TOATA INIMA CA ACEST INGERAS SA SE INTOARCA LA INGERII EI PAZITORI ! DOAMNE AJUTA MAMI SI TATI ! RUSINE MARE AUTORITATILOR !!!!

Musafir

#241

2015-10-16 13:41

Am semnat pentru COCUTA sa revina la fam. NAE pentruca ei sunt parintii ei si dragostea ei care in acest moment ea cauta cu disperare ! SI PENTRU AUTORITATI RUSINE MARE LA CE TRAUMA SI SUFERINTA AU OBLIGAT-O PE COCUTA SA TRAIASCA PE CAND EA ERA FOARTE FERICITA SI IUBITA DE MAMI SI TATI ! RUSINE SA VA FIE CU LEGILE VOASTRE DE CACAT PENTRU CA SUFERA SUFLETE NEVINOVATE ! SA DEIE DUMNEZEU ASA SA SUFERITI SI VOI !

Musafir

#242

2015-10-16 14:13

Ca-ti  bani sunt in joc pentru aceasta suferinta ? nesimtitilor in halul asta face-ti un copil sa sufere ? Sper cu banii sa va luati sicriuri si in cimitir cu voi poate asa nu mai sufera copi nevinovati ! Cat pentru  fam. ca nu pot sa o numesc fam.care au luat-o pe COCUTA  nesimtire  curata si rusine sa va fie pentru trauma asestui copil nevinovat! Ce fel de de  femeie sunte-ti  cu inima de piatra ????  A  vazut o tara intreaga ce-ati facut !! CREDE-TI CA COCUTA  VA VA IUBI CU FORTA  SAU CU SANTAJELE  VOASTRE !! ? ?VA DORESC SA SUFERITI  TOATA VIATA CUM SUFERA COCUTA  si noi toti pentru trauma ei ! Duce-ti copilul la parinti ei si va fi cel mai fericit copil  si luati-va de la orfelinat ca sunt destui care asteapta nu unul  care stie ca mami si tati sunt fam NAE !Oricum cred ca COCUTA  va uraste enorm  si crescand nu va uita  aceasta trauma !                                                                                       DUCE-TI  COPILUL  INAPOI IN PATUTUL EI DE UNDE ATI LUAT-O  !!!!!!


Musafir

#243 Re:

2015-10-16 17:30

#231: -  

 Cu respect Multumiri din partea noastra fam Nae 


Musafir

#244 Re:

2015-10-16 17:31

#239: -  

 Multumim Respectuos tuturor ! Doamne ajuta !


Musafir

#245 Re:

2015-10-16 17:32

#227: -  

 Multumim ! 


Musafir

#246

2015-10-16 18:32

Am semnat pentru ca eu nu am copii dar am nepoti si sunt cum copii mei , daca sar intampla asa ceva cu nepoti mei as muri sunt totul pentru mine....L.M.A

Musafir

#247

2015-10-17 12:14

am semnat pentru COCUTA sa o aduce-ti acasa la mami si tati ! cum pot asemenea persoane sa provoace asa suferinta acestui copil ???? nu cred ca se pot numi persoane !!! RUSINE AUTORITATILOR CARE SUNT FARA SUFLET SI ACELLEI NESIMTITE CARE A LUAT-O CU FORTA !!! CE MAMA VREA SA FIE EA DACA E FARA SUFLET???? RUSINE,RUSINE ,SI IAR RUSINE !!!!! Fetita cand va creste va afla de toate astea ! cum creede-ti ca va reactiona cu asa un animal care a supus-o la acest soc???? DUCE-TI FETITA ACASA LA FAM NAE PENTRU CA EI SUNT PARINTI EI! MARGE-TI LA ORFELINA SI LUATI UNUL CU SIGURANTA ASA VE-TI DEMONSTRA A FI MAMA ! DAR CUM ATI PROCEDAT ATI RASCUMPARAT MULTA URA!!! DOAMNE AJUTA FAM NAE SI COCUTEI SA REVINA TOTUL CUM ERA INAINTE SI CUM ERAU FERICITI PANA CAND V-AU SRICAT-O ALTI!

Musafir

#248

2015-10-17 12:26

duceti-o acasa pe COCUTA  la fam ei ! cum pute-ti numi mama acesta cotoharla ????  daca avea sentimente nu proceda  asa!! NESIMTITAAAA!! copilul  odata si odata o va uri pentru ce a facut !!!   asa sa  sufere si ea cate zile mai are !!!  AUTORITATI  SA VA FIE RUSINE !!!!! HOOO,HOOO   VOI NU AVE-TI COPII??? VA DORESC  SA TRECE-TI PRIN  ACESTA TRAUMA  SI VOI SA VEDE-TI CUM E !!!      SARACUTA  DE EA   CINE STIE CE SUFERINTA MARE I-AU PROVOCAT  PROSTIII CA ALTFEL NU POT SA LE SPUN ,  DACA ERAU DESTEPTI NU PROCEDAU  ASA  !! GANDITIVA  CE SUFERINTA SI DURERE  ATI PROVOCAT!!1

MARIUS

#249

2015-10-17 12:29

DUCE-TI FETITA  LA  FAM NAE !!! ACOLO E CUIBUL EI  SI FERICIREA EI !!!


Musafir

#250

2015-10-17 15:39

LASATI COPILUL SA FIE FERICIT LANGA MAMI SI TATI ! NU MAI FACETI SA SUFERE ! DUCETI-O DE UNDE ATI LUAT-O!