Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#551

2015-07-17 18:23

Nu inteleg de ce nu sunt in spatele gratiilor si cel putin castrati. E o chestie de bun simt.

Musafir

#552

2015-07-17 18:24

Pentru faptele comise de cele 7 bestii, contra unei fete lipsite de aparare, as fi primul care ar vota REINTRODUCEREA PEDEPSEI CAPITALE, cu executie imediata dupa administrarea corecte a probelor.
Am si baieti am si fete.Toti sunt licentiati si stiu sa se apere. Cand esti insa inconjurat de o HAITA, alegi doar solutia supravietuirii. Fata nu a avut de ales. Ar fi ucis-o bestiile.
Cardasia lor cel putin cu politia si justitia vasluiana, ar trbui cercetata si demonstrata.
Avem un pres-edinte, un prim-ministru, un Ministru la Justitie, un Ministru "general" MAI- un Procuror General, o sefa imaculata la DNA, si o judecatoare la ICCJ. Stiu ei oare cu ce se ocupa subalternii lor ?
De ce oare ii platesc eu pe acesti "dolce vita-fa niente" ? Sau , pamna cand ?

Musafir

#553

2015-07-17 18:26

comentariile nu au sens

Musafir

#554

2015-07-17 18:26

Viata fetei s-a schimbat pentru totdeauna. Timpul, din păcate,nu poate fi dat înapoi. Chiar si respectarea legii imi pare insuficient pentru a o ajuta pe fata sa treacă peste ceea ce i s-a întâmplat, dar daca cei care sunt de vina nu sunt pedepsiti exemplar si făcută publica informatia, alți (ne)oameni vor fi încurajati le sa urmeze exemplul. In ce fel de mediu vrem sa trăim? In ce fel de societate vrem sa ne crestem copiii?

Musafir

#555

2015-07-17 18:26

Ar trebui castrati

Musafir

#556

2015-07-17 18:27

Ce fel de judecatori pot fi cei care au decis lasarea in libertate a huliganilor violatori?Ori au luat spaga ,ori sunt prosti si incompetenti!

Musafir

#557

2015-07-17 18:29

Pentru a se face dreptate

Musafir

#558

2015-07-17 18:31

Este inuman ce i s-a intamplat acestei tinere iar faptul ca magistratii au considerat ca aceste brute, aceste animale mizerabile nu sunt un pericol pentru societate ..... mi se pare abominabil ce se intampla. Sa le fie rusine ca ei care ar trebui sa fie aparatorii legii si ai dreptatii au luat o astfel de decizie . Inchisoare pe viata merita jigodiile astea!

Musafir

#559

2015-07-17 18:35

Trebuie sa fie pedepsiti !!! Au mutilat sufletul unei copile !!! Oare mamele lor ce spun? Oare au surori???

Musafir

#560

2015-07-17 18:36

Este ingrozitor ce s-a intamplat iar vinovatii trebuie pedepsiti.

Musafir

#561

2015-07-17 18:37

Pai am semnat fiindca am o fata si o nevasta. E suficient, cred.

Musafir

#562

2015-07-17 18:37

Pt dreptate care se pare ca lipsește în Tribunalele Romaniei

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-07-17 18:38



Musafir

#564 cum ganditi???? ca o muratura. deci stati si fermentati in continuare

2015-07-17 18:38

#423: #26 - Re: Re:  

 Nu am fost acolo nici noi, nici judecatorii dar de aceea exista procurori si politisti sa adune dovezi . In acest caz e totul clar, chiar o parte si au recunoscut vina. credeti ca dc nu sunteti in aceasta situatie "dreptatea" justitiei nu va va lovi niciodata???? Nu trebuie sa existe precedente de acest gen pentru ca este periculos pentru fiecare dintre noi


Musafir

#565

2015-07-17 18:40

Orice pedeapsa , conform codului penal ar lua, esteprea mica fata de raul facut. Ar trebui pedepsiti si parintii care au incercat sa cumpere tacerea fetei sau au incercat sa manipuleze prin discredirea ei. As mai dori sa faceti apel la psihologi din zona care sa o ajute , in masura in care e posibil , sa depaseasca cosmarul.

Musafir

#566

2015-07-17 18:40

Pentru ca ceea ce au facut este de neimaginat.
Si doresc a fi inchisi 60de ani impreuna cu parintii lor cu magistratii si procutorii care i-au lasat in libertate!
Iar bunurile lor sa fie date acestei fete!! Pt dreptate totala!!si ea sa le dea saraci.

Musafir

#567

2015-07-17 18:41

Sa se trezeasca justitia!Sa citeasca dosarele,sa le judece!

Musafir

#568

2015-07-17 18:44

A nu-i face sa plateasca exemplar pentru ceia ce au facut , inseamna injosirea unei natii intregi.
A nu-i face sa simta oprobiul public inseamna sa perpetuam o boala si o mentalitate retrograda si extremde periculoasa.
Si judecatorii si procurorii care au inlesnit eliberarea acestor indivizi trebuie dati afara din sistem. Au primit bani , si s-au raliat la o categirie de indivizii care umilesc si murdaresc o natie
777

#569 Re: Re: Re:

2015-07-17 18:45

#417: #26 - Re: Re:  

 si daca cei 7 violatori erau de fapt pe luna cand s a comis fapta. Ce ne facem atunci? 


Musafir

#570

2015-07-17 18:45

in Germania numai daca o femieie face un denut la politie de ex ca a facut un gest obscen amenda este de 300 de euro pana la 1000 dar mai sa violeze - puscarie 30-40 de ani . Nu uitati ca aici prostitutia este legala indiferent ce face o femeie poate fi si prostituata tot femeie ramane si tot acelasi sanctiuni vorbim , dar de o copila de 18 ANI domnilor vorbim .

Musafir

#571

2015-07-17 18:46

Nu trebuie sa scape nevinovati,chiar daca inchisoarea nu e cea mai mare pedeapsa pentru ei.Ar trebui castrati ,ca sa le treaca pofta de a mai viola.

Musafir

#572

2015-07-17 18:46

Nu-i normal ce s-a intamplat, nu-i normal ca animalele acelea sa fie libere, am citit despre asta si nu pot sa cred ca se face o asemenea nedreptate intr-o tara care cica-i europeana. Ar trebui castrati pe viu sa le treaca cheful de "surprize".


Musafir

#573

2015-07-17 18:47

sper ca primeasca cel putin 7 ani si toti sapte sa aibe parte de sex surpriza zi de zi la inchisoare

Musafir

#574

2015-07-17 18:49

merita impuscati nu arestati

Musafir

#575

2015-07-17 18:51

DORESC CA ACESTE ,,FIINTE -BRUTE FARA MINTE ,,SA FIE PEDEPSITE CONFORM LEGII. DACA ESTE LEGE SA FIE PENTRU TOTI CARE FAC GESTURI SI FAPTE ,,GANDITE CHIAR ,SE POATE SPUNE .ACEASTA FATA SE SIMTE CA ESTE O FATA CUMINTE ,,SI NU A INSTIGAT CUMVA ASA CUM INCEARCA EI SA ADUCA LA INTERFATA PENTRU A OBTINE CLEMENTA ..NU.INDIFERENT CUM ESTE TANARA GESTUL LOR NU ARE NICI O LEGATURA CU FAPTA LOR.
SUNTEM FEMEI SI FIECARE AVEM ACASA FETITE SI AM INTELES CA SI EI IN FAMILIE ..INDIFERENT CAT INCEARCA EI SA DISIMULEZE PRIN TOT FELUL DE DEFAIMARI ALE VICTIMEI TREBUIE SA FIE JUDECATI CONFORM FAPTELOR ALTFEL CE FACEM,,LASAM LA LIBER ASEMENEA OBSEDATI CARE DUPA PROFILUL FETEI LOR SE VEDE CA DACA NU VOR FI CONFORM FAPTEI JUDECATI ,ACESTIA VOR MAI FACE SI ASA NU SE FACE DECAT INCURAJAREA LA ASEMENEA ORORI SI POATE SI LA ALTE FAPTE CARE DEGENEREAZA IN ALTELE SI MAI GRAVE ..DE ASEMENEA SA FIE CONDAMNATA SI ATITUDINEA LOR PE CARE O AFISEAZA SI IN CARE SFIDEAZA O TARA INTREGA SI PE VICTIMA CAUTAND SA-I FACA SI MAI RAU INCONTINUU PRIN GESTURILE,VORBELE IN PRESA SI PE FB CREZAND CA SUNT ZEI..DE ASEMENEA CER CELOR CARE JUDECA SI AU ACEST CAZ SA-SI FACA DATORIA CAT MAI CORECT .