Desfiintarea Departamentului Romanilor de Pretutindeni

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfiintarea Departamentului Romanilor de Pretutindeni


Musafir

#1

2015-05-16 14:08

Am semnat cu toata convingerea ca nu doar neamurile si apropiatii acestor nemernici vor fi vesnicii beneficiari , a celor mai bune posturi din tara si din reprezentante.Am semnat cu convingerea ca odata si odata si copiii nostri , care au studiat in strainatate pe banii altor state decat a tarii lor , se vor intoarce sa lucreze pe posturi pe care azi doar "alesii neamului" si gasca lor le pot ocupa.Am semnat cu dorinta ca odata si -odata aceasta clica de prieteni,neamuri si slugi credincioase ale celor de la putere , sa fie inlocuita cu oameni merituosi , constiinciosi si cu frica de Dumnezeu si LEGE !
andreea

#2 Re:

2015-05-17 10:37

#1: -  

v-am citit comentariul si mi-au dat lacrimile. Ati descris crudul adevar atat de bine! 


Musafir

#3

2015-05-17 14:07

care departament al hotilor de bande organizate de mafioti din parlament.oamenii buni ne fura bani din taxele care le platim parlamentarii Romaniei. eu am fost la titu bojin sa il rog sa ma ajute cu o problema de droguri din timisoara si a zis ca nu il intereseaza sa ma duc la robu. da el cu ce sa ocupa sa ne manince bani impreuna cu scirbele de la antidrog din timisoara de truti gabriel si ofiterii lui care unul a si zis ca viata e grea mai trag si ei o tigara. si asta e una din belelele in care am intrat din cauza cui? a statului roman si a parlamentarilor care nu ne apara. ca ei au venit sa manince bani poporului roman la monte carlo si pe coasta de azur iar copii romanii din atena cauta prin lazile de gunoi sa manince altii cinta prin autobuz altii fura in bande organizate bagazele turistilor si asta ca sa supavietuiasca. ca ce puem face cei care ne conduc parlamentarii si senatorii ne au dus la catastrofa. oamenii buni nu exista nici un departament exista doar cit sa fure ei si cum sa se distreze. ei din sferele lor inalte nu ne pot auzi sint surzi la durerea noastra. ei au sufletele inghetate.

Musafir

#4

2015-05-17 14:11

Pentru ca acest Departament Fantomä nu ajuta cu nimic Romänii din Diaspora ,,, sunt pusi acolo pentru Functii ,si sa Roada Banii din Bugetul Romäniei !!

Musafir

#5

2015-05-18 07:32

Sint de acord cu Desfintarea acestei Mascarale Nomade finatate din Pani Publici Vä multumesc

Musafir

#6

2015-05-18 07:33

Da  sint de  acord  cu  desfintarea  aceste Mascarde  Nomade  finatate  din  Bucetul  Statului  Multumesc 


Musafir

#7

2015-05-18 10:24

Sa ajut romania cu ceva neam saturat de coruptie

Musafir

#8

2015-05-18 12:40

Toti penalii in functii.Toate rubedeniile promovate.

Musafir

#9

2015-05-18 20:56

Puneti pe Romania Te Chema sa dustribuim sa adunam petiti.Caracatita si-a intins tendonele cam mult trebuie taieate. Si sunt multe departamete de desfintat.
Andreea Cristina Dragan
Autorul acestei petitii

#10 Re:

2015-05-19 06:01

#9: -  

 Multumesc mult. Imediat.


Musafir

#11

2015-05-19 08:19

Asa cum rezulta si in cazul de fata,functiile sunt ocupate nu pe criterii de competitivitate si prin concurs,ci pe criterii de rubedenii,cumetrii ,prietenii,si alte aspecte murdare care aduc in functii de conducere persoane incompetente din punct de vedere profesional,dar cu abilitati in afaceri dubioase ,deturnari de fonduri ,toxice pentru bunul mers al tarii.
Andreea Cristina Dragan
Autorul acestei petitii

#12 Re:

2015-05-19 09:46

#11: -  

 Un mare adevar! Dar noi, oare, cat ii mai suportam?


Musafir

#13

2015-05-19 14:50

Pentru ca m-am saturat de curvele si hotii care conduc tara !

Musafir

#14

2015-05-20 19:27

Asemenea indivizi nu ma reprezinta. Nici cucoana, nici alte personaje la fel de "ilustre". Practic manaca niste bani de pomana. Bani care ar putea fi folositi in scopuri mai bune. Din pacate, guvernantii nostri au un deosebit talent sa-i imprastie sau sa-i fure.

Musafir

#15

2015-05-21 08:06

Acum v-ati lamurit! Nu ne putem astepta la nimic bun din partea acestui department. Observ ca ministru este intr-o calatorie perpetua si atunci cind nu este acasa, sinecuristii joaca pe masa.