Susţine finalizarea "Bazei de tratament"din Borsec

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Susţine finalizarea "Bazei de tratament"din Borsec


Musafir

#26

2015-04-04 19:19

Cum Borsecul are nevoie de relansare si de multa sănătate ca sa împrăștie sănătate prin apele sale așa au nevoie bolnavii cu VHC de semnaturile dvs., se strâng semnături pt bolnavii cu hepatita C care au nevoie de tratamentele noi, care s-au aprobat in UE

Semnați petiția - Tratamente pentru hepatita C astăzi, nu mâine

Mulțumim!


Musafir

#27

2015-04-13 09:23

Am fost trimis pe aceasta pagina datorita faptului ca am dat click pe URL-ul venit pe Email. Ajungand aici am observat bifa verde cu specificatia "'Semnatura dvs. a fost confirmata."'. Asadar intreb: dand click pe URL-ul trimis la adresa personala de Email, se confirma in mod automat semnarea petitiei fapt confirmat de aparitia bifei verzi si a mesajului "'Semnatura dvs. a fost confirmata." ?

Musafir

#28

2015-04-14 08:12

Da doresc finalizarea Bazei de tratament Borsec este un mare pacat,ca nu ne folosim de ce nea daruit natura .

Musafir

#29

2015-04-14 09:01

O locațiie precum Borsec cu o tradiție așa de veche în domeniul de Tratament balnear merită sprijinul și a Guvernului României. Parte mică de altfel a impozitelor colectate au menirea mai bună într-o investiție, care poată să readucă orașul în competiția -foarte acerbă de altfel-stațiunilor Europene balneare, decît în finanțarea puțin controlabilă a partidelor politice.

Musafir

#30

2015-04-19 15:52

Vreau sa devina din nou statiune ...sa se poata reabilita toate izvoarele , sa devina din nou obiectiv turistic .


Musafir

#31

2015-04-19 15:53

Sunt solidara cu cele mentionate de catre voi. Imi pare rau ca ajungem sa nu ne mai simtim bine in tara noastra. Parca devenim o natiune de idioti.
Imi pae foarte rau si va doresc succes in tot ceea ce faceti.

Musafir

#32

2015-04-19 15:53

Am semnat această petitie pt ca îmi doresc sa Pot vizita și pe viitor stațiunea ,fara sa o mai văd in paragina

Musafir

#33

2015-04-19 15:56

Pacat de toate bogatiile acestei tari !!! CATA NEPASARE SI TOTAL DEZINTERES A CELOR CARE NE CONDUC !!! Sustin intru totul refacerea statiunii Borsec cat si a tuturor celorlalte : Herculane, Felix, Tusnad, Călimănești, Valcele, alte zeci. ROMANE...CAND AI DE GAND SA TE TREZEȘTI ??? CAT AI DE GAND SA SLUGARESTI LA ALTII SI SA NU MUNCESTI IN TARA TA ???

Musafir

#34

2015-04-19 15:57

Este o crima sa lasi cea mai veche baza de ape minerale in paragina. Borsecul este un loc binecuvantat si un posibil loc aducator de venituri nu numai din turism ci si din cure de sanatate cu ape minerale fara egal in toata Europa.

Musafir

#35

2015-04-19 15:59

de ce ? locuiesc in Belgia si ma doare sufletul si inima din cauza ca locurile frumoase din Romania sunt lasate in paragina si nimeni nu face ceva util pentru viitorul copiilor nostrii si viitorul tarii noastre

Musafir

#36

2015-04-19 16:18

Am semnat pentru că doresc același lucru ca și voi. Am semnat pentru ca m am săturat de golaniile din această țară însă nu vreau sa o părăsesc și să fac ceva pentru ea.... Speram să aibă un final fericit toată această acțiune...

Musafir

#37

2015-04-19 16:25

Sunt revoltata ca tot ce a fost frumos si util in tara asta s-a distrus voit de catre clasa politica. Borsecul si celelalte statiuni din zona ar trebui sa devina o prioritate nationala pentru guvernanti.

Musafir

#38

2015-04-19 16:33

Am fost in Borsec la ultima eclipsa totala, nu mai stiu exact cand dar secolul trecut....eram mica si mi a placut enorm. Peisajul iti taie respiratia si este superb dar este nevoie de multe investitii si multa munca acolo, inca de atunci erau probleme, daramite acum dupa nu stiu cati ani....Sustin acest proiect si orice proiect care tine de turism, avem o tara superba dar din pacate avem prea putine proiecte care sa sustina turismul sustenabil si eficient.

Musafir

#39

2015-04-19 17:30

Pentru a sustine finalizarea bazei de tratament din Borsec si nu numai ,ar trebui Statul Roman sa sustina si sa promoveze aceste statiuni din tara noastra care aduc un mare beneficu atat populatiei cat si Romaniei ,daca ar fi functionale.Dupa anul 1990 multe din statiunile balneare au decazut si au ajuns niste ruine...rusine.......se aude acolo sus ???

Musafir

#40

2015-04-19 17:54

Putem arata ca ne pasa! Era o Romanie frumoasa cu oameni harnici, hai sa vedem ce a mai ramas din ea! Borsecul, cu ajutorul nostru, va putea lasa izvoarele tamaduitoare sa vindece din nou!

Musafir

#41

2015-04-20 04:43

Pentru ca avem o tara cu resurse imense care nu sunt valorificate. Daca le-am valorifica am putea sa facem un salt calitativ si cantitativ in ceea ce priveste viata noastra pe aceste meleaguri.

Musafir

#42

2015-04-20 14:02

Pentru că e nevoie de o bază de tratament la Borsec, si este necesară si pentru dezvoltarea turismului în această zonă frumoasă a Ardealului.

Musafir

#43

2015-04-20 14:28

Am fost zilele trecute la Borsec. Am avut sentimentul straniu ca eram intr-un oras abandonat in graba de locuitorii lui. Toate acele cladiri-bijuterie lasate in paragina... !!!
Pacat ca avem o asemenea bogatie si nu stim s-o pretuim!

Musafir

#44

2015-04-20 17:26

NU VA BATETI JOC DE BOGATIILE TARII PE CARE LE AVEM GRATIS DOAR CU O INVESTITIE MINIMA AVEM APA SANATOASA NU CA ACEIA PE CARE O GASIM ACUM IN MAGAZINE .LASATI APA SA VIE LA TOTI ROMANI


Musafir

#45

2015-04-29 16:32

La inceputuri am avut actiuni.....le mai am....anul trecut ni s-a iterzis si dreptul de a bea apa la fata locului.acolo am crescut,nu departe,ar trebui legati toti cei care de la revolutie au facut .....aceste lucrurii.va ajut cu mult drag sa-i agatam pe cel mai inalt brad din statiune.da doamne si ziua aceea. va multmesc ca cineva mai vrea sa faca pentru statiune.
coll

#46 BORSEC o aminitre

2015-04-29 16:49

Hoti peste tot ,dar  sa nu poti bea  un pahar de apa minerala la izvorul 1 e o rusine.Am avut ,sar pute sa lemai am,actiuni la aceasta societate care  are profituri mari dupa apa pe care nici un regim nu si-a permis s-o inchida?????Prietenii, cand va veni vremea sa-i agatam pe varfurile  brazilor ce au mai ramas...


Musafir

#47

2015-04-30 08:49

Borsec este un loc superb, pacat insa ca nu se mai investeste in el. Dupa parerea mea, in momentul de fata statiunea nu prea are cu ce atrage turistii. Finalizarea bazei de tratament ar fi de mare folos, atat pentru dezvoltarea zonei cat si pentru turismul medical.

Musafir

#48

2015-05-11 05:03

hoti,ca altfel nui putem numi au furat dupa revolutie miliarde litri de apa mineral,cu actiunile in mana nu sunt in stare sa ne ofere un pahar de apa minerala.rusine acestori patroni.le dorescsa nu aiba de un pahar cu apa.da DOMNECA ASTA MERITA.


Musafir

#49

2015-05-20 17:36

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt roman si traiesc in romania,si constructia acestei baza este esentiala pentru turismul balnear din Romania.
Claudiu B.

#50

2015-06-03 21:22

Guvernul si parlamentul Romaniei sunt conduse de borfasi si inapti sociali. Avem o tara frumoasa, pacat ca ii votam pe cei mai prosti dintre noi. Abia astept ziua in care o sa ii fugarim cu tortele si furcile :D.