Spune NU comercializarii ONLINE a etnobotanicelor

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU comercializarii ONLINE a etnobotanicelor


Musafir

#1

2015-02-12 13:14

sa fim tari si hotarati in fata provocarilor
Reaper

#2 nope

2015-02-12 13:48

nope, multumesc

anonim

#3 legalizati iarba.singura sansa

2015-02-13 08:41

eu cred ca de scapat de ele nu o sa scapam niciodata.singuru mod prin care putem face sa ii convingem pe oameni sa nu mai fumeze etnobotanice ii sa legalizam marijuana.luati exemplu Olandei.prin anii '70-'80 consumu de heroina era in crestere.dupa ce au legalizat marijuana consumu de heroina a scazut drastic.si vorbesc de cel mai tare drog posibil la care 98% din cazuri devin dependenti de la prima doza.


Musafir

#4

2015-02-13 20:10

Problema apare ca multi ajung in mirajul asta dintr-o greseala, din curiozitate sau altele si raman apoi dependenti. Spun asta din propria experienta, problema acuma e ca sunt si foarte ieftine, acum 5-7 ani cand aveam si eu problema asta ne chinuiam sa facem rost de ele insa acum fiecare si le permite din banii de pachet. Vorbeam cu un amic si spunea ca el da 15-20 lei pe un gram, pe vremea aia noi dadeam 70-100 lei pe un gram.


Musafir

#5

2015-02-20 19:55

Adresez aceasta rugaminte tuturor din lista mea de prieteni, atat celor pe care ii cunosc personal cat si celor pe care ii cunosc doar virtual, semnati aceasta petitie si distribuiti mai departe, rugandu-va prietenii sa o semneze si ei. Poate nu constientizati inca ce presupun aceste noi droguri, dar faceti un exercitiu de imaginatie si imaginati-va ca un prieten foarte bun sau chiar o ruda ajunge in coma datorita acestor droguri de mare risc. V-ar durea sufletul, nu-i asa ? Haideti atunci sa semnam aceasta petitie pentru a stopa vanzarea acestor droguri in mediul online.
Haideti sa demonstram ca ne iubim aproapele si ca suntem uniti in fata raului.
Haideti sa semnam pentru a le opri.
Va multumesc frumos.

Musafir

#6

2015-02-20 20:37

Un "cui" mai putin = o viata salvata!

Musafir

#7

2015-02-23 12:17

Trebuie sa dam tinerilor speranta, nu deznadejde !

Musafir

#8 Re:

2015-02-23 12:21

#7: -  

 Multumim frumos de sprijin


Musafir

#9

2015-03-24 18:18

Sunt impotriva etnobotanicelor