Demisia, Titus Corlatean!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia, Titus Corlatean!

1662

#1676 De ce se cere demisia ,lui Titus Corlateanu,a respectat ordinele date de tonta !!!Re:

2014-11-04 23:18


Musafir

#1677

2014-11-04 23:19

FELICITARI !!! ROMANILOR DIN DIASPORA -PT ATITUDINEA LOR MAREATA> SUNT MANDRA DE VOI SI M_ATI FACUT SA PLANG.VOI SALVATI ROMANIA> RUSINE CELOR CARE NU MERG LA VOT IN TARA.LUATI EXEMPLU DE LA ROMANII DIN DIASPORA CARE AU FACUT SACRIFICII SA VOTEZE.

Musafir

#1678

2014-11-04 23:21

PSD-un partid de mizerarabili,alcatuit din persoane aproape analfabete(cum avem noi aici,un baron fost hot de portofele)care a fost exmatriculat din 3-4 licee pana a terminat la unul agricol,niste nenorociti needucati care se bazeaza in special pe patura saraca a societatii,a caror membri se mai bucura si ei in preajma unor alegeri de cate un mic cu bere si eventual o galeata vopsita in culoarea partidului.Este tara cu cele mai corupte institutii publice,unde politistul nu se duce sa se faca politist, pentru a servi contribuabilul care-i plateste salariul,ci pentru a batjocori acest om ori de cate ori ar avea ocazia.Este tara unde te duci in institutiile statului sa-ti platesti darile,dar te lovesti de cozi imense care asteapta in fata unor ghisee la care sta cate o domnita cu piciore lungi,cu un neuron in cap si care te priveste ca pe un infractor,iar tu te intrebi cui ii folosesc aceste picioare si care au fost competentele care au recomandat
-o.Sunt cateva observatii pe care am putut sa le fac,nemaipomenind de clasa politica care este sub orice critica,privind la ultimele evenimente din diaspora,iar aceste nedreptati la adresa cetatenilor romani trebuie sa inceteze.Cer demisia acestor mascarici(PONTA SI CORLOTEAN).

Musafir

#1679

2014-11-04 23:21

trebuie demis tot guvernul impreuna cu ponta. nu numai corlatean cel mai slab guvern si ticalos care isi bate joc de toti romani
sandrunicolae
Musafir

#1680

2014-11-04 23:21

Bataia de joc a functionarilor MAE fata de romanii din strainatate, s-a vazut acum cu ocazia alegerilor prezidentiale pt. ca este un eveniment mediatizat ,dar ea se manifesta tot timpul, daca ai nevoie de ceva acte sau alte servicii consulare esti umilit si pus la punct la fel ca in tara de catre un birocrat platit din bani publici.Am simtit asta pe pilea mea anul trecut (iulie 2013) la Consulatul Romaniei din New York.
Functionarii ambasadelor sau consulatelor nu cred ca sunt numiti politic, dar cred ca preiau odata cu schimbarea conducerii MAE metehnele si modul de comportare al sefilor lor politici.

RUSINE CORLATEAN,RUSINE PSD!!!!


Musafir

#1681

2014-11-04 23:24

Mai e nevoie?

Musafir

#1682

2014-11-04 23:24

Este indmisibil, din partea unui ministr de externe, sa nu-si exercite atributile de serviciu, lasand sute si zeci de oamenii, fara drept de vot, singurul pe care al mai avem. Eu am votat.Cine face asemenea abuzuri trebuie sa raspunda, conform legi in vigoare, ati depus un juramant cand ati preluat acesta functie. Domnia si prostia se platesc.

Musafir

#1683

2014-11-04 23:27

No Comment!!!!

Musafir

#1684

2014-11-04 23:29

Suntem ANONYMOUS ROMANIA NOI NU IERTAM NOI NU UITAM
GUVERNANTI FUGITI ...VENIM PESTE VOI

Musafir

#1685

2014-11-04 23:30

Nu-I EL DE VINA . e LIVIU DRAGNEA si gashca din PSD. Ponta ii Pristanda de serviciu. Momaitul asta de Corlateanu are prestanta unui asistat PSD dar si mutra unuia crescut din generala pana la faculta cu o punga de pufuleti pe zi.

Musafir

#1686

2014-11-04 23:31

Ministrul Titus Corlatean ar fi trebuit sa stie exact cati cetateni cu drept de vot are in diferite locuri ale lumii.

Musafir

#1687

2014-11-04 23:33

vrem.sa votam

Musafir

#1688

2014-11-04 23:34

in 2012 au prelungit orarul pentru al demite pe basescu,acum de ce nu pot prelungi orarul pentru a vota toata lumea?

Musafir

#1689

2014-11-04 23:35

Am stat ore in sir la coada in ploaie si in vant cu sotia si copiii mici langa noi si pana la urma nu am putut sa votam ne-am inbolnavit doar copiii

Musafir

#1690

2014-11-04 23:37

Am facut parte din diaspora 13 ani . Cind diaspora a dat al doilea mandat Presedintelui Basescu am fost jigniti in toate felurile de catre cei din tara desi banii trimisi de noi erau foarte importanti . Romanii din diaspora nu vor vota niciodata PDSR ul si mai ales pe unul ca Victor Ponta de aceea nu au fost lasati sa voteze in 2 Noiembrie . Sint foarte curioasa ce plan are Dragnea pentru 16 Noiembrie pentru a impiedica votul diasporei?

Musafir

#1691

2014-11-04 23:39

mincinosi.tipic Ponta

Musafir

#1692

2014-11-04 23:41

Rusine sa va fie!

Musafir

#1693

2014-11-04 23:45

Corlateanu este o ,,papusa'' si astfel de papusi mai sunt multi in mocirla politica, el sa fie doar primul care pleaca astfel urmat de ceilalti care trebuiesc eliminati.
un roman din Paris

#1694

2014-11-04 23:52

Am stat cateva ore la coada, la Paris. N-am reusit sa votez. La un moment dat a venit cineva din Ambasada si ne-a spus ca nu mai distribuie formulare. N-a fost numai o proasta organizare, ci si o chestie premeditata. Stiau ca noi nu votam Ponta. A doua zi l-am auzit pe marele mincinos al tarii spunand ca la Paris au venit camioane cu indivizi care au blocat accesul romanilor la sectiile de vot, iar noi am fi avut pancarte si lozinci. Prin urmare noi am fost cei care am blocat votul. Acest individ marsav, numit Ponta accede la presedentia Romaniei. In 16 nov. o sa fim si mai multi la vot, sa nu permitem ca un individ corupt, mincinos si incompetent sa ajunga presedintele tarii noastre. Locuiesc in Franta de 25 de ani, dar Romania este tara mea.


Musafir

#1695

2014-11-04 23:55

Victor ponta minte și Cind doarme neam saturat de !!!!!!!!!!

Musafir

#1696

2014-11-04 23:57

ar trebui demis si ponta cu tot psd

Musafir

#1697

2014-11-05 00:06

"Şi, mai ales, ar fi făcut mai con­vin­gător, lă­mu­rin­du-l, momentul de graţie din temniţa de la Aiud când, cu ocazia unei «vizite de lucru», mi­nis­trul Drăghici i s-a adresat de sus lui Ţuţea cu întrebarea: «Dar tu ce pro­fesie ai, mă?», la care răspunsul a căzut năpraznic, în auzul tuturor de­ţi­nu­ţilor adunaţi în curtea închisorii: «Eu sunt de profesie român!»."----:de distinsul roman adevarat Tutea mi am adus aminte stand la coada 3 ore pt a vota in Copenhaga,venit din Suedia,dar a meritat.In sfarsit am fost si eu mandru ca sunt roman,numai lume buna,oameni frumosi,romani adevarati patrioti,vorba mea:muzica adevarata!Dar sunt sigur ca pe 16 vor gasi alta metoda mult mai perversa sa ne umileasca.O sa vedeti!dar va fii pt ei(poponta&restul tradatorilor)DRUMUL SPRE PIERZANIE! Iar pt po(pon)nta&restul tradatorilor+binenteles cORLATEAN sa nu uite:PE LUMEA ASTA,MAI DEVREME SAU MAI TARZIU TOTUL SE PLATESTE! Semnat:The Next Chapter of Goa
Azzloo

#1698

2014-11-05 00:07

Titus Corlatan= o mizerie pesedista .din punctul meu de vedere e vorba de o chestiune simpla, cade un om mai exact Titus corlatean si avem de suferit milioane de romani ... Deci un risc calculat.Ami doresc ca toti cei care au dat votul lui .. Tariceanu,Macovei e.t.c sa ai de votul lui Iohanes .Ce sa antamplat cu cetatenii romani din intreaga lume a fost intentionat facut pentru ca oamenii gandesc mai mult decat pensionarii care se vand pe 1kg de ulei sau 2kg de zahar sau mai stiu eu ce  nimicuri,si nu cred ca ai dateau votul lui copilul indoctrinat de psd mai concret Viorel Ponta


Musafir

#1699

2014-11-05 00:08

Este un moment de rascruce pentru Romania si poporul roman, de aceea toti romanii trebuie sa stie ca sustinerea lui Ponta si acolitii lui, v-a duce Romania in intunericul din trecut. Fara sacrificii, nu se v-a intimpla nimic, iar Romanii de pretutindeni trebuie sa puna interesele tarii inaintea intereselor personale de moment.
DESTEAPTA-TE ROMANE DIN SOMNUL NESIMTIRII !

Musafir

#1700

2014-11-05 00:13

Acest indivit pe nume Titus Corlatean nu merita functia pe care o are.NU ARE HABAR DE ROMANII DIN STRAINATATE! RUSINE! HUOOO! ROMANI IESITI LA VOT! S-A REUNIT PATRULATERUL ROSU! PSD-PC-UNPR-PRM!