Spune NU betonării parcului IOR!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU betonării parcului IOR!


Musafir

#151 Adresa presedinte Email: contact AROUND iohannispresedinte.ro

2014-11-19 17:35


Musafir

#152

2014-11-19 18:07

NEGOITA SA UITE CA A FOST ALES DE NOI SI NU A CERUT VOIA NOASTRA PENTRU A CONSTRUI,PARCUL TREBUIE OCROTIT,UN SPATIU PENTRU COPII NOSTRII CARE SAU SATURAT DE BORDURI SI ASFALT VREM SPATII VERZI NU PE LINIA DE TRANVAI UNDE SAU UMPLUT DE BANI MESCHERII DIN STAFUL LUI,LA EL PRIMEAZA AFACERILE CHIAR DACA FACE LUCRURILE PE DOS; IARBA PE LINIA TRANVAIELOR SI CONSTRUCTII IN PARCURI, NEGOITA NU TE JUCA CU RABDAREA NOASTRA PARCUL NU APARTINE NEAMULUI TAU SI NU ESTE SPATIUL DE DESFASURARE A AFACERILOR TALE,ORICAND LUMEA POATE IESI IN STRADA SI SA-I CEARA SOCOTEALA,EL SA NU UITE CA NOI L-AM PUS PRIMAR NOI IL DAM JOS,A SOSIT MOMENTUL ADEVARULUI NU MAI ESTE LOC DE AFACERI TOTI MESCHERII ISI ARANJEAZA LOCUL DUPA CE NU VOR MAI FI IN FUNCTIE.RUSINE SA VA FIE.


Musafir

#153

2014-11-19 18:34

Doresc cât mai mult spațiu verde in București, oraș care este unul dintre cele mai poluate din Europa !
costin_f

#154

2014-11-19 19:06

Incet dar sigur spatiul verde din parcul IOR pierde batalia cu interesele oamenilor pusi chiar de noi sa ne reprezinte. Oaza de liniste odata, este acum atacat de trepadusi de partid meschini si bicisnici, al caror unic interes este doar propriul buzunar. Aproape intreg sectorul 3 a devenit un imens santier in care suprafete de parc sunt "retrocedate", "reamenajate", borduri noi sunt schimbate cu alte borduri noi, suprafete de asfalt si trotuar "pedeliste" fara probleme sunt macelarite pentru a face loc altora, de data aceasta "pesediste", urmand ca nici cele "peneliste" sa nu se lase mai prejos pentru ca apoi ... samd. Traim in orasul cu una dintre cele mai mici suprafete verzi pe cap de locuitor din Europa ... Uneori am senzatia ca masinile cad pe oameni, care abia se mai strecoara printre ele ... notiunile de trotuar si pieton s-au abstractizat pana la disparitie. NU PERMITETI CONSTRUCTII IN PARCURI... NU LASATI PARCUL IOR SA DISPARA ...IN LOCUL UNEI SALI IMENSE DE BETON SI STICLA CARE INTRE DOUA CAMPANII ELECTORALE SA ZACA TREI SFERTURI GOALA, ALEGETI PAMANT SI IARBA SI COPACI SI APA ... Reamintiti-va de bucuriile simple pe care numai NATURA le poate oferi.

In concluzie NU BETOANE ... va doresc si imi doresc cat mai mult spatiu verde !


Musafir

#155

2014-11-19 20:27

Edilii ăștia și politicienii de teapa idiotului de Negoiță ar trebui alungați cu pietre (sau bordurile lui Videanu)
Dom' primar, din sector sa te muti tu ba, dobitocule! We know what you did in the USA! Acuși Îți bate și ție DNA-ul la ușă.. ai răbdare.

Musafir

#156

2014-11-19 20:39

Negoitza lasa parcul asa cum este!

Musafir

#157

2014-11-19 21:14

Vrem iarba verde nu beton!!!

Musafir

#158

2014-11-19 21:56


Orice constructie de interes public ESTE NORMAL SA AIBA SI ''AVIZUL'' locuitorilor zonei.
LIPSA DE TRANSPARENTA face ca PROIECTUL,ca si PUNEREA LUI ''IN OPERA'' sa fie LOVITE DE NULITATE...!!!

Musafir

#159

2014-11-19 22:17

M-am saturat de betoane, m-am saturat sa respir numai praf, m-am saturat sa fiu sufocata de blocuri, mall-uri si giganti din ciment si sticla!!!

Musafir

#160

2014-11-19 22:46

Nu,distruge Parcul IOR !

Musafir

#161

2014-11-20 00:36

Îmi doresc sa fie salvat parcul!

Musafir

#162

2014-11-20 04:08

Pentru ca "ne-am luat tara inapoi", o vrem cu tot cu parcuri si paduri!
raducu428

#163 Re:

2014-11-20 05:37

#73: raducu427 -  

 Cand ai fost ultima data la teatru ? ... Pardon ... tie iti plac mall-urile ... Baga-ti boost-ul in ASS ... !!!


Musafir

#164

2014-11-20 06:36

Nu sunt de acord cu aceasta noua construcție in parcul I.O.R.!
Alexa

#165

2014-11-20 07:30

Doamnule primar, ai nenorocit sectorul asta de beton. Mars afara! Javra ordinara si psd-ista!


Musafir

#166

2014-11-20 08:06

NU betonarii parcului IOR

Musafir

#167

2014-11-20 09:56

Parcul nostru este o mica minune intre blocurile in care locuim. Duminica nu aveam loc sa ma plimb de aglomerat ce era deci e nevoie de mai mult spatiu nu de reducerea lui.
Fara gratare si fara carciumi ar fi si mai bine.
Cateva toalete de tipul celei de la intrarea din Baba Novac care sa inlocuiasca jegurile ecologice ar fi un pas inainte.
Toata lumea asteapta ca cineva sa faca curat zilnic dar cred ca gardienii care patruleaza ar trebui sa aiba posibilitatea de a da amenzi celor care nu gasesc desele cosuri de gunoi.

Musafir

#168

2014-11-20 10:25

Sper ca cei ce l-au ales pe acest ”om de afaceri” s-au bucurat si atunci cind a reusit micsorarea numarului de locuri de parcare prin ”reamenajarea” acestora.

Musafir

#169

2014-11-20 10:27

În loc să amvelopeze blocuri cum a promis D - nul R. Negoita vrea să omoare ce este mai frumos în sectorul 3 adică parcurile. La următoarele alegeri acest o trebuie maturat.

Musafir

#170

2014-11-20 11:04

Nu locuiesc in zona, semnez pentru ca imi place tot ce este viu, asa cum este un parc, un spatiu verde, pentru ca am si eu un parc care va deveni un bloc imens, si pentru ca este o cerere lgitima a celor care locuiesc acolo. Am votat si pentru ca NICIODATA edilii nu au VRUT sa stie care sunt doleantele noastre, lucrand asa cum s-a demonstrat, pentru interese, bani, etc. Si sunt totusi, slujitorii nostri, angajatii nostri! Vor trebui sa invete o alta lectie. ne-au desconsiderat. Sa nu ma intrebati TU CE AI FACUT? Raspunsul este: Dar ce nu am facut! Inutil!

Musafir

#171

2014-11-20 12:42

La nici 1 km.se afla complexul "Lia Manoliu" asa ca nu vad de ce este necesara o noua sala int-un spatiu atat de necesar pentru verdeata intr-o zona atat de poluata.Cu cat mai multe parcuri,cu atat mai mult beneficiul sanatatii noastre de oraseni incastrati in betoane.NU,NU vrem parcuri si spatii cu multa verdeata.

Musafir

#172

2014-11-20 13:10

Protejeaza natura!

Musafir

#173

2014-11-20 13:21

Are asa un prost gust primarul asta al nostru...wc-urile alea fistichii sunt groaznice! tot parcul a fost impanzit de buldozere toata vara...


Musafir

#174

2014-11-20 17:47

Bucurestiul are nevoie de spatii verzi, de aer curat. Sectorul 3 are cea mai mare densitate. Lasati copiii, parintii si bunicii lor sa se bucure de natura!

Musafir

#175

2014-11-20 22:22

Este pacat sa distrugem ceva asa de frumos in care fiecare am ajuns in diferite momente ale vietii noastre. O initiativa buna. Multa respect!