Sustin Platforma Romania100

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustin Platforma Romania100


Musafir

#2326 Re:

2016-10-27 19:47

#2321: -  

Probabil inca nu ai avut onoarea sa-ti dea in cap vecinul pentru casa in care stai si sa nu aiba cine te proteja sau despagubi sau sa te calce rusul cu tancul si sa faca din pamantul tau zona de aprovizionare pentru Rusia. De altfel se pare ca nici de educatie nu prea ai avut onoarea ... Altfel ai intelege de ce in sociatatea moderna de azi e important sa platesti taxe. Intr-adevar exista un nivel acceptabil si unul excesiv dar prostia de care dai dovada in exprimare nu are cum sa inteleaga asta. 

Daca ai ascultat ce a spus Ciolos ai intelege cum sta treaba cu taxele. El nu manaca kkt ca alti multi politicieni.


Musafir

#2327

2016-10-28 06:17

Presedintele si cu tehnocratii v-au spalat creierul ca vin rusii peste noi... timp de secole rusii au fost aliatii nostri altfel eram de mult pasalac turcesc sau eram condusi de austrieci. Dar vedeti voi "noua generatie" care nu stiti decat ce va baga in cap tehnocratii... va vindeti tara pe cacat promis din belsug, cacat pentru fraieri si TAXE pentru PROSTI ca voi...


Musafir

#2328 Re:

2016-10-28 14:19

#2327: -  

 Au fost... dar nu inseamna ca mai sunt... se mai schimba si rusii mai ales dupa un al II-lea razboi mondial cand au fost la un pas de anihilare. Cred ca Rusia a demonstrat ce are de gand sa faca cu Romania si nu e de bine. Cred ca anii de comunism a indepartat Romania de Rusia pe termen lung.

Cat despre vandut tara, te rog, uita-te la Dragnea in Teleorman sa vezi ce a ajuns judetul pe care 20 de ani la condus si acum ar vrea sa faca si cu toata tara la fel. Doar uita-te sa vezi ce e in Alexandria si in judet, zici ca anu trecut au trecut rusii pe acolo in drumul spre Berlin, numai devastare si oameni prapaditi si uitati de soarta.


Musafir

#2329 BunaRe:

2016-10-28 14:58

#405: -  

 Buna seara,

 

    Va felicit pentru semnarea acestei platforme si pentru modul cum ganditi. Din pacate ei(mare parte din politicienii actuali si o parte dintre candidatii la alegerile din decembrie 2016, au alt sitem de valori(coruptie, minciuna, trafic de influenta pentru ei si copiii lor, santaj, amenitare, vanzatori de nem si tara). Noi, care sustinem Platforma Romania 100, sa ne unim fortele si sa aducem in fruntea TARII OAMENI ca DACIAN CIOLOS.

Cu multa consideratie,

Tudor Albu


Musafir

#2330

2016-10-28 18:42

Buna seara,

 

   Am semnat pentru Platforma Romania 100 si pentru Domnul Dacian Ciolos, pentru ca ma simt reprezentat in aceasta platforma si de acest OM POLITIC.

Cu multa consideratie,

 

Tudor Albu,

Slatina, OLT

 

 


Musafir

#2331

2016-10-28 19:28

Am incredere in D-l Ciolos cu speranta scaparii de cei care ne-au furat si distrus tara si familiile.

Musafir

#2332

2016-10-29 02:48

Platforma puncteaza problemele esentiale cu care se confrunta societatea romaneasca in aceasta perioada.
1990

#2333 Modificati Codul de Procedura penala si legile ce guverneaza regimul contraventional

2016-10-29 06:40

Deseori mi-a fost dat sa vad ca munca ce o desfasor ,respectiv munca de politie, ii afecteaza doar pe oamenii cinstiti,corecti,solvabili, deoarece in momentul de fata doar omul acesti oameni sunt fortati sa respecte majoritatea legilor tarii pentru a nu fi sanctionati contraventional (amendati), prezentele legi ce guverneaza regimul contraventional nu au nici macar un minim efect asupra persoanelor insolvabile (nu poti executa silit o persoana ce nu detine nimic) astfel ca acea persoana este imuna la amenzile primite din partea politiei si totodata este imuna la politie, fapt ce ii da incredere sa comita si alte fapte care pot duce intr-un final la comiterea de infractiuni. Va rog modificati Ordonanta Guvernului nr.2 (regimul comtraventional) care pana in cursul anului 2001 avea prevazuta inchisoarea contraventionala, cea mai eficienta forma de constrangere a persoanelor care cred ca au doar drepturi fara a avea obligatii . Inlaturati discriminarea cetateanului corect ! 

Am semnat pentru Platforma Romania 100 deparece au fost punctate ideile importante pentru noi, cetatenii Romaniei, dar nu uitati ca trebuie revizuit tot ce s-a invechit sau au distrus comunistii ce au guvernat in perioada 1990-2015 !

Va doresc mult scucces si asteptam rezultate bune !


Musafir

#2334

2016-10-29 06:43

Am semnat aceasta petitie pentru ca simt nevoia de a ne alinia la normalitate, suntem satui de coruptie si corupti !

Musafir

#2335

2016-10-29 08:29

totul pt romania

Musafir

#2336

2016-10-30 07:05

Sunt interesat de viitorul României

Musafir

#2337

2016-10-30 08:36

Pentru o guvernare cinstită și onestă.

Musafir

#2338

2016-10-30 11:21

Pentru ca simt nevoia de a vedea schimbarea in Romania,la cum se face politica ,ce gen de oameni fac politica si ce gandire este promovata. Politica celor care au condus tara dupa 1989 ne-au adus intr-o postura deplorabila ,ceea ce nu ne reprezinta si da,trebuie imbunatatiri sustenabile si durabile in toate domeniile. Dl Ciolos vine cu o abordare pe care toti o asteptam si speram ca aceste initiative sa fie continuate.

Musafir

#2339

2016-10-30 11:51

Apropo, in aceasta Platforma 100 aveti solutia prin care postasii din Romania sa fie sanctionati si chear schimbati atunci cand scrisorile si facturile tale sunt aruncate in alta cutie de posta sau in cutia de posta de pe alta strada sau pur si simplu nu sunt duse la destinatar si stau stranse gramada in sediul postei ? Aveti solutia si pentru postasii care au contract de 4 ore pe zi dar de fapt ei sunt pe teren 1 ora dupa care pleaca acasa ? Aveti solutia pentru angajata de la ghiseu care da alocatiile preferential, adica la unii nu sunt bani iar la altii hai draga ca ti-am tinut banii... Faceti ordine si curatenie in institutiile statului unde anarhia este la ea acasa ca in vechiul regim si abia apoi promiteti CA IN ROMANIA VA FI MAI BINE si nu va mai exista coruptia, spaga, clientelismul ca altfel sunt vorbe goale si promisiuni desarte !!!


Musafir

#2340

2016-10-30 14:56

Pentru viitorul nostru

Musafir

#2341

2016-10-30 16:10

Inca din 1990 principalele obiective ale dezvoltarii economice a Romaniei trebuiau sa fie productia bunurilor de larg consum si dezvoltarea infrastructurii, care sa asigure ridicarea nivelului de trai si imbunatatirea calitatii vietii locuitorilor tarii.
In Romania s-a considerat ca este de ajuns sa se schimbe sistemul politic pentru a trece la capitalism; au fost promovate parazitismul, hotia si coruptia, ajungandu-se ca un numar restrans de oameni sa se imbogateasca pe seama celor multi, care muncesc si saracesc continuu. Am speranta ca nu totul este pierdut, ca se pot initia masuri corespunzatoare.
D-l Dacian Ciolosi este primul Prim-ministru al României cu o credibilitate autentica, un premier adevarat, implicat total, cu realizari importante in acest mandat de un an. In aceasta perioada scurta a realizat numai lucruri bune, a redat romanilor increderea in guvernul lor. Ma bucur sa avem la conducerea tarii astfel de oameni extraordinari care formeaza o echipa de exceptie. Se observa rezultatele muncii tinerilor ministrii si secretari de stat promovati in aceasta perioada.
Depinde de noi ca, dupa alegerile parlamentare, sa avem astfel de oameni in fruntea tarii.
Felicitari d-le Ciolos!

Musafir

#2342

2016-10-30 18:01

Am incredere in domnul premier Dacian Ciolos.

Musafir

#2343

2016-10-31 12:37

Doresc din tot sufletul sa se faca o schimbare in bine prin alegerile parlamentare.nu mai vreau penall pe listele electorale,sustin Dacian Ciolos prim ministru,este cel mai potrivit sa aduca ROMANIA PE DRUMUL CEL BUN

Musafir

#2344

2016-11-01 00:14

În 1990 Iliescu a chemat mineri și ma alungat din România!!!

Musafir

#2345

2016-11-01 03:35

Respect pentru primul Prim Ministru Roman cu adevarat dupa 26 de ani de la lovitura de stat timp in care ne au distrus din toate punctele de vedere tiganii,jidanii,hotii si proxenetii

Musafir

#2346

2016-11-01 08:38

Dacian Ciolos a sesizat la CCR legea conversiei CHF-leu , ( aceasta lege  ajuta oamenii sa plateasca o rata suportabila la banca ). Ciolos a adus ca argumente exact motivele bancherilor, cuvant cu cuvant ! Dezamagire! Nici in spitale nu s-a miscat nimic , de la Colectiv pana in prezent!


Musafir

#2347

2016-11-01 11:31

Singurul lucru bun care sa facut in ultimul an sunt dosarele mafiotilor care au jefuit tara sub guvernele trecute. Dar cum inca nu a fost bagat la puscarie nici unul dintre mafiotii cercetati si sant tot cercetati si iar cercetati... am rezerva in a spune ca guvernul Ciolos a facut cu adevarat ceva pana la capat...


Musafir

#2348

2016-11-01 16:48

Până acum este cel mai cumsecade si direct prim ministru sunt în Suedia si vreau sa ma întorc acasă

Musafir

#2349

2016-11-01 18:39

Mi se pare normalitate in zilele noastre!

Musafir

#2350

2016-11-01 19:24

Pentru ca am speranta ca maine nu va arata ca azi pentru noi si pentru aceasta tara !