Sustin Platforma Romania100

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustin Platforma Romania100


Musafir

#2301

2016-10-25 08:11

am incredere.
Ali Baba fara hoti

#2302

2016-10-25 08:41

Azi Ciolos a recunoscut ca accepta sprijinul PNL pentru a putea fi in continuare prim ministru. Dar ei stiau de mult ce vor sa faca dar au tot dus poporul cu presul, ba ca nu candideaza, ba ca se intoarce la Bruxelles si alte scuze sau minciuni copilaresti. Alti mincinosi cu alte minciuni... Credeti ca astia vor da locuri de munca romanilor ? Aiurea, interesul europei este ca noi sa fim consumatori pentru produsele lor iar astia tin cu sefii europei si nu cu tara lor de bastina, Alegetii si veti vedea cum o veti duce, ati dus-o mai bine in ultimile luni de cand conduc astia ??? Sigur nu, de promisiuni suntem satui. Noi asteptam un Tepes care sa nu faca jocul UE si sa faca locuri de munca pentru romani cu capital romanesc, nu locuri de munca cu capital strain, bani care pleaca peste granitele tari iar noi ramanem doar cu munca si mandria ca suntem sclavi in Romania. Altfel Romania si romanii vor fi doar o amintire... din pacate nici unul dintre candidatii propusi nu este demn sa conduca aceasta tara, nici unul nu vrea sa serveasca tara si poporul, toti au interese ascunse pe care le dau pe fata dupa ce sunt alesi.


Musafir

#2303

2016-10-25 10:34

Romania verde.Proiect de tara pe bani UE.
www.eem.uv.ro

Musafir

#2304

2016-10-25 10:43

Am semnat petitia deoarece cred ca aplicand cele 10 masuri din platforma Romania are o sansa sa se ridice din mizeria economica si morala in care au aruncat-o guvernarile anterioare.

Musafir

#2305

2016-10-25 11:07

IN SFARSIT TAXA TV ESTE ANULATA... FELICITARI PARTIDULUI CARE A PROPUS LEGEA ANULARI UNEI TAXE ABUZIVE DIN PERIOADA COMUNISTA !!!

Bugetul de stat sa suporte aceasta televiziune care nu mai poate fi urmarita cu antena proprie. Daca ei transmit prin canalele de cablu-tv atunci noi platim de doua ori taxa pentru o televiziune de caca.


Musafir

#2306

2016-10-25 11:33

Pentru ca sunt de acord cu cele enumerate.

Musafir

#2307

2016-10-25 14:23

Va rog faceți ceva cu pădurile noastre. Nu mai dați voie sa se taie nimic decât ce este necesar. Cei care vor sa taie pădurile ilegal nici nu trebuie sa între in țara. Mai ales acel mare HOT de austriac, o sa va rog sa dați un decret de urmărire penală internațională a acelui HOT de austriac si nu numai. Aceasta este rugămintea mea dacă vreți sa trăim cu aer curat nu na alte state care mu pot respira un pic de aer curat dar si pentru ca aceste păduri protejează alunecările de teren. Mulțumesc

Musafir

#2308

2016-10-25 16:43

Intr-un an de zile DACIAN CIOLOS m-a convins!!!(ce n-au reusit ceilalti in 26 de ani)

Musafir

#2309

2016-10-25 19:45

Stimati colaboratori, contrar realitatii ca eu nu sunt de acord cu citeva dintre lucrurile pe care le expuneti in aceasta petitie, am semnat-o, deoarece reprezinta o mare parte din viziunea mea asupra acestei Rominii aduse in saracie extrema, incepind cu reinstaurarea acelor guvernari ale mineriadelor si ale 'scolii pentru toate si toti, doar pe baza unei medii de fals examen, de bacalaureat) Si sub imperiul unor profesiuni si firme private neacreditate insa 'autorizate', care nu se deosebesc de neaplicarea crunta a legislatiilor economice de 'bun simt', Precum si sub imperiul cursurilor predate de catre companii si firme departe de a sti ce se invata in scolile si facultatile de specialitate, din domenii distincte. .Si mai ales,totul s-a intimplat sub conducerea tuturor acestor guvernari atit de frauduloase, corupte si imbecile, incit nu au reusit sa inteleaga realitatea ca cel/cea care vrea cu adevarat sa obtina ceva in mod CINSTIT, nu poate fi niciodata oprit, de lucruri considerate comune si NECESARE ORICUI PT.TRAIUL ZILNIC. Dar care si mie, impotriva realitatii ca am muncit onest sa obtin aceste titulaturi oficiale pe care vi le-am enuntat, mi-au lipsit INTOTDEAUNA. Iar eu nu cersesc, pt. 'ajutoare sociale', spre deosebire de scirboasa masa a pomanagiilor si cersetorimii de la toate nivelele, descrisa atit de bine in articolul din 'Dilema Veche', despre 'Coruptia Rominilor'.
Si impotriva acestei MIZERABILE PERVERSITATI SI INFRACTIONALITATI ALE CO-NATIONALILOR CE CONTINUA SA SUSTINA P.C.ul, P.S.D.ul, A.L.D.E. si pe toate curvele si popii cu perversii care I-au furat si mintit non-stop prin intermediul partidelor si a grupurilor de interese cu oamenii lor-cheie,, atit experientele mele, cit si educatia din domeniul economic, m-au determinat sa ma implic continuu pina acum citiva ani, in sustinerea majoritatii proiectelor pe care le expuneti, in acest proiect.
Si pentru aceasta, dar mai ales fiindca astazi de Ziua Armatei Romine,simt ca este de datoria mea profesionista sa comunic Rominiei a carei cetatenie si eu o voi avea, intotdeauna: sa nu mai faca in Decembrie a.c., greseala de a prelungi acest trecut odios si comunist al minerilor si a tuturor celorlalte clase inferioare ale societatii noastre, care au sustinut prin voturile lor in acesti ani, toata coruptia, incultura, distrugerea valorilor nationale si, toate infractiunile posibile !!
Si care deasemeni, au contribuit si inca contribuie, la islamizarea si handicaparea totala, a lumii !
Iar toate acestea, au inceput odata cu P.S.D.ul, P.C.ul si A.L.D.E. Sa va recomand cumva, pastille pt. memorie? Dar pt.CONSTIINTA SI APLICAREA CORECTA A CELOR 10 PORUNCI DIN BIBLIA CRESTINA,care sunt baza oricarei legislatii si culturi civilizate in tot OCCIDENTUL, cine va recomanda??
Amy N.

Musafir

#2310

2016-10-25 19:48

Pentru că dupa 27de ani de democratie,cred ca se va putea schimba cu adevarat directia de mers a Romaniei.

Musafir

#2311

2016-10-26 06:31

Pentru a da o sansa unui viitor politic mai bun pentru Romania - prin sustinerea unor noi oameni, unor noi voci, unor noi puncte de vedere

Musafir

#2312

2016-10-26 06:40

DIRECTIA DE MERS A ROMANIEI NU SE VA SCHIMBA VREODATA... PENTRU CA ATUNCI CAND NU ESTE FURATA DE ROMANI, SIGUR VA FI FURATA DE STRAINI CU AJUTORUL ROMANILOR CARE NE CONDUC !!!


Musafir

#2313

2016-10-26 10:31

Si eu il sprijin pe Ciolos pentru ca a avut curajul SA LUPTE IMPOTRIVA PLAGIATORILOR DIN ROMANIA.

SUS CIOLOS, JOS PLAGIATORII !!!

Dar nenea Ciolos daca te aleg sa nu faci Romania francofona ca nu mai suntem in secolul trecut cand Parisul da tonul. Acum Franta este de rahat cu greve si atentate. Asa ca nu avem ce invata de la ei ceva bun... a, si spunetile la idiotii de la cultura sa nu ne mai puna francofoneala pe paine... ce ne este scarba de atatea ifose. Noi suntem romani si in veci vom fi stapani... cui nu ii convina sa plece.


Musafir

#2314

2016-10-26 11:43

Contine o mare parte din actiunile care trebuiesc intreprinse in Romania pentru a face saltul din mocirla in care se afla acum.

Musafir

#2315

2016-10-26 13:39

Am semnat Platforma Romania 100 pentru ca daca as fi scris-o eu era la fel. Am incredere in cei care au facut-o si daca va fi aplicata Romania se va transforma in bine. Stiu ca nu imediat, asa cum din pacate cred unii, care asteapta minuni peste noapte. Timpul Platformei a sosit. Sa avem grija sa nu se intample ce s-a intamplat cu Proclamatia de la Timisoara. Tarziu nu este niciodata .

Musafir

#2316

2016-10-26 15:56

Proiect bun, trebuie sa meargă înainte.

Musafir

#2317

2016-10-26 16:16

Sa ne fie bine tuturor, nu numai unora.


Musafir

#2318

2016-10-26 17:25

TAXA radio-TV este o taxa abuziva pentru popor deoarece TVR nu mai transmite terestru... alt motiv este ca nici dracu nu se mai uita la TVR de cand a plecat Patraru... TVR este o fabrica care nu produce nimic dar consuma bani pentru salariul multor nimeni. Sa nu mai vorbim de lozinca CU TELEVIZORUL ATI MINTIT POPORUL fapt ce a dus la moartea multor oameni nevinovati. TVR este televiziunea publica care la aservit pe Ceausescu si regimul lui, pe Iliescu cu mineriada lui iar dupa aceea sa multumit sa-si puna salarii mari fara sa presteze munca reala pentru acel salariu. TAXA TVR TREBUIE SA DISPARA DIN FACTURILE POPORULUI. Vreti televiziune nationala atunci sa o sustineti din banii statului ca ne luati oricum destule taxe.......


Musafir

#2319

2016-10-26 20:05

Sper sa dispara PSD ul.Acest RAU care a tras Romania inapoi .

Musafir

#2320

2016-10-26 20:32

Locuri de munca și investiții și în județul Vaslui și noi suntem cetățeni ai acestei tari.

Musafir

#2321

2016-10-27 06:15

Bai oameni imbecili si ma refer la cei care conduc tara aste si voteaza taxe. Bai imbecililor toate taxele sunt ILEGALE MORAL pentru ca o taxa este O HOTIE LEGALIZATA prin care STATUL vara mana in buzunarul contribuabilui care de fapt nu ar trebui sa fie un contribuabil pentru ca nu se vede reprezentat acolo unde tocati voi taxele. Pe vremea lui Moiese poporul evreu trebuia sa dea 10% din ce avea, voi luati deja 50% din ce reuseste omul sa faca. Cand va saturati ? Pana cand luati taxe pentru a plati salarii uriase la puturosi ?


Musafir

#2322

2016-10-27 09:02

pentru o normalitate politica si economica pe care romania o merita din plin !! fara jigodii hoate in administrarea tarii !!

Musafir

#2323

2016-10-27 17:26

pentru ca asa cred eu ca este bine.

Anonymous

#2324

2016-10-27 19:16

Trebuie sa avem principii pe care sa le respectam cu totii mai ales cei din clasa politica ! Uitati-va la Occident ca sa nu mai vorbim de SUA In care regulile se respecta nu se discuta, au o constitutie care sta la baza statului American modern! Si noi am avut o Constitutie moderna cand s-a constituit statul Roman modern dar istoria ne-a rezervat alt destin.Asa ca o astfel de idee este binevenita !!! trebuie sa obligam clasa politica sa accepte aceste principii punandu-i sa semneze ca vor respecta aceste angajamente !!!

Musafir

#2325

2016-10-27 19:45

Este prima data când sunt încrezător in gândirea si calitatea umană pe care o întruchipează acest ,, OM "