Sustin Platforma Romania100


Musafir

/ #2309

2016-10-25 19:45

Stimati colaboratori, contrar realitatii ca eu nu sunt de acord cu citeva dintre lucrurile pe care le expuneti in aceasta petitie, am semnat-o, deoarece reprezinta o mare parte din viziunea mea asupra acestei Rominii aduse in saracie extrema, incepind cu reinstaurarea acelor guvernari ale mineriadelor si ale 'scolii pentru toate si toti, doar pe baza unei medii de fals examen, de bacalaureat) Si sub imperiul unor profesiuni si firme private neacreditate insa 'autorizate', care nu se deosebesc de neaplicarea crunta a legislatiilor economice de 'bun simt', Precum si sub imperiul cursurilor predate de catre companii si firme departe de a sti ce se invata in scolile si facultatile de specialitate, din domenii distincte. .Si mai ales,totul s-a intimplat sub conducerea tuturor acestor guvernari atit de frauduloase, corupte si imbecile, incit nu au reusit sa inteleaga realitatea ca cel/cea care vrea cu adevarat sa obtina ceva in mod CINSTIT, nu poate fi niciodata oprit, de lucruri considerate comune si NECESARE ORICUI PT.TRAIUL ZILNIC. Dar care si mie, impotriva realitatii ca am muncit onest sa obtin aceste titulaturi oficiale pe care vi le-am enuntat, mi-au lipsit INTOTDEAUNA. Iar eu nu cersesc, pt. 'ajutoare sociale', spre deosebire de scirboasa masa a pomanagiilor si cersetorimii de la toate nivelele, descrisa atit de bine in articolul din 'Dilema Veche', despre 'Coruptia Rominilor'.
Si impotriva acestei MIZERABILE PERVERSITATI SI INFRACTIONALITATI ALE CO-NATIONALILOR CE CONTINUA SA SUSTINA P.C.ul, P.S.D.ul, A.L.D.E. si pe toate curvele si popii cu perversii care I-au furat si mintit non-stop prin intermediul partidelor si a grupurilor de interese cu oamenii lor-cheie,, atit experientele mele, cit si educatia din domeniul economic, m-au determinat sa ma implic continuu pina acum citiva ani, in sustinerea majoritatii proiectelor pe care le expuneti, in acest proiect.
Si pentru aceasta, dar mai ales fiindca astazi de Ziua Armatei Romine,simt ca este de datoria mea profesionista sa comunic Rominiei a carei cetatenie si eu o voi avea, intotdeauna: sa nu mai faca in Decembrie a.c., greseala de a prelungi acest trecut odios si comunist al minerilor si a tuturor celorlalte clase inferioare ale societatii noastre, care au sustinut prin voturile lor in acesti ani, toata coruptia, incultura, distrugerea valorilor nationale si, toate infractiunile posibile !!
Si care deasemeni, au contribuit si inca contribuie, la islamizarea si handicaparea totala, a lumii !
Iar toate acestea, au inceput odata cu P.S.D.ul, P.C.ul si A.L.D.E. Sa va recomand cumva, pastille pt. memorie? Dar pt.CONSTIINTA SI APLICAREA CORECTA A CELOR 10 PORUNCI DIN BIBLIA CRESTINA,care sunt baza oricarei legislatii si culturi civilizate in tot OCCIDENTUL, cine va recomanda??
Amy N.