NU imigrantilor ! ROMANIA e prea SARACA si VULNERABILA !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU imigrantilor ! ROMANIA e prea SARACA si VULNERABILA !

nini
Musafir

#51

2015-09-10 10:24

Sunt stabilit in Italia de multi ani si vad ceea ce se intampla cu EMIGRANTI musulmani care vin, NU SUNT BUNI. ISLAMUL ESTE UN CANCER . SA PAZIM ROMANIA NOASTRA DE BOALA

Ionut

#52

2015-09-10 10:36

Eu locuiesc in Italia(lodi) din 2004 am venit aici cand aveam 12 anii, deja pe vremea aia musulmani se credeau superiori si se dadeau mari si tari.acuma de cand sunt atat de multi se cred stapanii orasului, tie frica sa iesi pe drum pentru ca la fiecare colt dai de ei.Nu au educatie si sunt niste jegosi de oamenii, se citeste rautatea pe fata lor.Au telefoane scumpe si haine de firma, poate nu imi permit eu sa imi cumpar ce au ei. Nu ii lasati dragi romanii sa intre la noi in tara, nu avem nevoie de asa specimene 

milia

#53

2015-09-10 10:41

 semnez aceasta petitie pentru copii mei sa nu fie nevoie sa ne transformama in asasini pentru ca sunt sigura ca vor aduce oribilismul cel mai brutal cu ei noi nu suntem in stare de ai nostriica dorm prin canale si mor de foame dar apoi de altii cu care nu suntem compatibili din nici un punct de vedere 

Costi

#54

2015-09-10 10:45

Pentru siguranta, eu vreau sa merg liniștit pe strada................................................................................


Musafir

#55

2015-09-10 10:48

Trebuie sa iesim in strada..nu se mai poate asa...de ce sa ne bage noua pe gat pe primitivii astia...sa se duca la ei in tarile arabe..nu la noi sa ne fie frica sa mai iesim din casa...NU REFUGIATILOR!!!!

Musafir

#56

2015-09-10 11:41

Fiindca vreau sa traiesc in pace! Fiindca vreau sa fiu in continuare acel licean care se trezeste dimineata fara o arma la cap si merge la scoala fara sa stea cu ochii-n patru pe strada! Fiindca este tara mea! Fiindca vreau un viitor mai bun, nu unul in celalalt sens!

Musafir

#57

2015-09-10 15:20

Semnez aceasta petiție deoarece România este o tara democratica!nu vreau vreun musulman în ea sau mai ales teroriști!

Musafir

#58

2015-09-10 17:09

pt ca nu ne fac bine islamistii!!! printre ei sunt si multi teroristi ,, printre refugiati care in timp se vor impune la noi in tara si vor aduce religia lor si ne vor condamna pt crestinism

 


Musafir

#59

2015-09-10 17:19

Sunt cu totul de acord cu aceasta petitie , cu totii cred ca vrem o viata pasnica si plina de oameni cu intelegere si nu am ablosut nimic cu acesti imigranti dar am vazut modul lor de manifestare nici nui poti numi oameni plus pe langa asta mai vad si mesaje pe tot internetul cu tot felul de teroristi care se pregatesc sa se raspandeasca prin toata Europa !
Romanii vor o tara pasnica si asa ducem greul nu avem nevoie de toate scursurile aceastea !

Musafir

#60

2015-09-10 19:01

Nu sunt de acord si punct.
Nu au ce cauta in.tara noastra.
Acum ceva secole s-a dus razboi cu musulmanii pt a nu contopi Romania.Si acum sa ii primim cu sare si paine??
Nu!

Musafir

#61

2015-09-10 19:38

Am vizionat filmulete cu imigranți care se comporta violent în tarile care iau primit...nu doresc ca România sa fie ocupata și condusă de majoritatea persoanelor musulmane care nu au respect fata de nimeni și nimic...al 2-lea motiv ar fi acela ca printre ei sunt infiltrati teroristi ...în grecia ,paris, Anglia au lăsat un gust amar cetățenilor. ..desigur exclud ca toți ar fii la fel însă prefer siguranță. ..al 3-lea motiv ar fii ca România este o tara prea săracă ...deține prea mulți șomeri și pensionari cu pensii de 3 lei și datorii la ue încât sa își permită un număr atât de mare de imigranți .

Musafir

#62

2015-09-10 19:44

Pentru ca suntem noi destui fara locuri dw munca decent platite , pentru ca nu vreau sa se umple tara de persoane care au crescut si invatat legi musulmane sa ne fie frica sa traim la noi in tara din prea multa prezenta a lor .

Musafir

#63

2015-09-10 21:07

Se încalcă Constituția României și nu suntem capabili să-i întreținem alți oameni care nu vor ajuta cu nimic România. Și nu doresc islamism în România.


Musafir

#64

2015-09-10 23:50

nu stam in loc de moschee...nu avem nevoie de așa ceva ! Nu avem nevoie de teroriști! De ce acei 6000 € /luna oferiți unui imigrant nu sunt oferiți studenților ,elevilor ...viitoarei generații...dacă statul va continua așa cred ca ma voi da drept imigrant si așa am sa primesc niște bani moca...oricum din câte văd conducătorii noștri habar n-au ce ne așteaptă ,sau poate au si nu au cum sa acționeze...

Musafir

#65

2015-09-11 09:23

De teama de a nu fi brutalizati, bătută sau mai rău atât eu cat și familia și toți care trăim în România. Am văzut destule filme cu ce fac refugiați, cat de violenți sunt cum brutalizeaza fetele pe strada , au tupeu de a face orice rău ce le trece prin mintea care nu este controlata decât sa facă ce este mai rău posibil . Vreau sa ies pe strada liniștită cu copii fără teama că-mi este pipăita fata fără teama ca ma trezesc ca vine copilul acasă ca ia făcut nu știu ce pe strada sau mai rău ca a fost violata. Vreau sa ies în siguranță pe strada sa nu-mi fie frica ca cineva atentează la mine și fam mea . De ce nu merg în tarile Arabe sau unde traiul este mult mai bun sau tarile care au comportamentul lor violent unde acolo ar fi ca la iei acasă. Nu vrem refugiați sunt violenți, nu țin cont ca au primit ajutor , au impresia ca lor li se cuvine orice .

Musafir

#66

2015-09-11 09:59

Nu vreau imigranti in tara noastra, sunt niste teroristi care ne invadeaza, care ne vor distruge pacea, libertatea si valorile crestine, nu ii vreau in tara asta , e dreptul meu ca cetatean roman! NU IMIGRANTILOR CATEGORIC!
elena

#67

2015-09-11 13:23

Unde este biserica??? De ce nu apara religia atunci cand este nevoie? Nu este corect!!! Scad salariile si pensiile, cresc taxele si cei din conducere doresc emigrantii, nu sunt in stare sa refuze primirea emigrantilor din cauza consecintelor pe care trebuie sa le suportam in urma refuzului. Pentru a trai linistit in tara mea fara natii spurcate, nimic nu este imposibil. Prefer sa mor de gat cu islamistii decat sa fiu omorat mai tarziu ca nu ma supun religiei lor!!! Imi cer scuze daca am fost prea dura dar trebuie sa respingem acest popor acum...cat mai avem timp!


Musafir

#68

2015-09-11 14:28

avem experienta valului arab, imediat dupa revolutie: evaziunea fiscala si platile cash, cu sacose de bani ! Izvoarele Dornei - concesiune cetateni arabi; toata mancarea congelata din supermarketuri - frigorifere detinute de cetateni arabi; smurdul, pentru situatii de criza - gestionat de un cetatean arab.... suntem deja la pamant ! daca acesti oameni doresc decimarea populatiei romanesti, in favoarea altora, arabi, este ceva foarte, foarte usor..... aaaaa, vor avea si moscheea neamului.....

Musafir

#69

2015-09-11 16:57

Din punctul meu de vedere musulmanii nu se integreaza in societatile in care se muta ci ei cuceresc.

Musafir

#70

2015-09-11 17:04

Romania nu este sclava si nu va fi sclava! Nu degeaba au murit stramosi nostri..nu degeaba sa varsat lacuri de sange..sa ajungem sclavii musulmanilor! Romanii mei trezitiva fratilor! Suntem tineri! Haideti sa schimbam tara asta!

Musafir

#71

2015-09-11 18:12

Am semnat aceasta petitie ptr ca Nu vreau ca Tara Noastra sa fie invadata de acesti criminali...Romania are deja foarte multe probleme si nu are nevoie de ei...
Vreau o Tara Linistita in care sa traim liberi sa putem merge la munca linistiti si sa putem dormi in pace pe perna noastra Acasa

Musafir

#72

2015-09-11 18:54

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt foarte multi romani in strainatate fara un loc de munca care ar vrea sa se intoarca acasa dar statul nu ii ajuta cu nimic iar salariul abea daca iti ajunge de cheltuieli ce sa mai vorbim de mancare si ma intreb daca pentru noi romanii nu este de unde ar fi pentru imigranti?????????
*cetatean

#73 ...2015

2015-09-11 19:01

Am semnat din varii motive. NU este suficient spatiu sa le insir pe toate. Nu sunt de acord cu discutiile pe tema religiei desi crestinismul a avut f mult de suferit din cauza acestor natii. Vreau sa cred ca traim intr-o lume libera care respecta orice religie, nu religiile sunt gresite, ci oamenii, originile, mentalitatea dau o turnura negativa credintei.

Am semnat pentru ca nu e in regula ca UE sa ne trateze ca pe o tara de mana a2a, sa ne impuna conditii la orice pas in legatura cu tara noastra, mereu sa fim cei de la coada si acum cand au nevoie de noi ar trebui sa raspundem ca un real partener de-al lor, ca un membru al spatiului Schengen. 

Nu am fost nevoita sa trec granitele pt un trai mai bun, deocamdata, dar asta nu inseamna ca nu empatizez cu romanii nostri mereu discriminati oriunde in Europa. Sa-i primeasca ei, nu le-au placut romanii, tiganii romanii, sa vedem cum relationeaza cu acestia. Au discriminat constant romani cu intentii bune, muncitori, care doar acceptau salarii mult mai mici, joburi de jos etc, au discriminat romani care nu si-au impus nicaieri originea, credintele etc, doar munceau, sa-i vedem cum se vor descurca acum, cu acesti refugiati care refuza mancare pe motiv ca are semnul crucii, care au pretentia sa li se acorde totul ca li se cuvine : unde sa doarma, unde sa faca dus, mancare, asistenta medicala, moschei, in tari unde ar trebui sa spuna multumesc ca au fost primiti, pt ca nu exista nici un tratat ca ar fi obligat cineva din europa sa-i primeasca.

Si dupa ce ca sunt primiti creaza altercatii, huiduie politia, repet pt ca le ofera MANCARE, cu semnul crucii, sa blamam, zic, Crucea Rosie ca s-a gandit sa le trimita acele pachete simtind mila fata de aceste fiinte ca ar putea avea nevoie de hrana. Sa vedem cum va reactiona europa la mizeria, la proprie pe care acestia o creaza neavand nici cel mai elementar simt al civilizatiei...Acesti "refugiati" care au pretentia sa treaca granite si fara documente de identitate, pe motiv ca le au pierdut de-a lungul calatoriei. 

Am semnat pt ca mai nou organizatia studentilor este numita de conducatorii nostri xenofoba pt ca se gandeste la tinerii sai, si s-a alarmat la gandul ca si asa mereu insuficiente, locurile de camin ar putea fi ocupate de refugiati. Unde in lume, in civilizatie ar sta cazati studentii cu familii de refugiati sirieni? Am semnat pt ca am fost si sunt revoltata sa vad ca s-ar gasi bani de investit in integrarea acestora cand un student nu primeste o carte gratis, sa platim asistenta medicala unor straini cand batrani nostri mor pe capete in spitale execrabile, unde de multe ori nici aspirina nu e. Nu investim in tinerii nostri, traiesc vai de capul lor in studentie cu 200-300lei/luna, nu investim in educatie, in profesori, in medici, in nimic, dar investim in niste straini sa facem pe plac Uniunii care dintr-o data si-a amintit ca Romania ar merita sa fie in Schengen. 

Am semnat pt ca le a mai trecut prin cap si sa ne amendeze daca nu-i primim. Cui ? Lui Merkel? Poate cu ocazia asta isi aminteste datoria istorica a Germaniei fata de Ro, sa o plateasca si avem bani si de amenda, ne platim si datoria la fmi si ne mai si ramane sa facem din tara asta ce ar trebui sa fie. 

Am semnat pt ca de cand s-au deschis granitele si au inceput sa plece romanii nostri la munca in strainatate nu s-a gandit nimeni, dar absolut nimeni sa investeasca in ei, nu s-a gandit nimeni sa investeasca in asistente medicale pt ei, sa-i invete limba, ca au nevoie de asta pt a se integra. Romanii s-au integrat singuri. Daca acesti refugiati vor sa traiasca in alte tari e de datoria lor sa faca eforturi in directia asta, sa se duca la munca, sa invete limba, sa-si plateasca asigurari medicale, chirii etc, exact ca tot omul de pe mapamond, daca nu foarte bine puteau ramane in tara lor. 

Nu sunt rasista, dar ce vad la televizor, cum se manifesta in multime n-as vrea sa-i am prin preajma. Nici macar civilizatie nu arata si vor sa fie primiti cu bratele deschise, si culmea, tarile europene intra in joc...Care este miza? Ramane de vazut.


Musafir

#74

2015-09-11 20:23

Sigur printre ei sunt si oameni bine intentionati, dar ce sa ne facem cu cei deghizati in refugiati si de fapt sunt teroristi, sunt foto doveditoare. Din pacate sunt mai multi rai decat buni si oricum noi nu suntem in stare sa-i ajutam. Noi avem problemele noastre de rezolvat, iar ei au probleme mult mai mari decat ale noastre la care noi nu putem face fata. Orb pe orb nu va calauzi niciodata ci vor cade amandoi in groapa!!!! Plus ca au nevoie de consiliere psihologica, toata violenta la care au fost supusi le-au afectat mintea si sufletul.

Musafir

#75

2015-09-11 20:32

Pt ca nu doresc sa fim invadați strategic, atat ca taea,cat si ca continent, de musulmanii care au ca scop cucerirea/distrugerea noastra.nu vreau sa ne irosim resursele și timpul muncit pe niște oameni violenti,care nu apreciază nimic, consuma bani și mai mult rău fac, și care ar putea rămâne în tara lor sa lupte,intrucat majoritatea sunt barbati tineri,in putere, și mult preaa putini copii,femei și batrani