NU imigrantilor ! ROMANIA e prea SARACA si VULNERABILA !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU imigrantilor ! ROMANIA e prea SARACA si VULNERABILA !


Musafir

#101

2015-10-09 07:31

fiindca vrem sa se investeasca in cetatenii si copii romaniei si apoi sa punem problema de baietanii aia vanjosi care in loc sa-si cladeasca un viitor in tara lor vin aici cu pretentii
stim ca sint violenti si nu le place munca
nu vreau sa ajung strain in casa mea
totul e o minciuna ,nici in europa nu sintem bine tratati din cauza coloratilor
si ne vorbeste europa ca ne da afara
nu e nevoie sintem aici de mii de ani
ei ne-au transformat intr-o colonie
nu dorim sa ne transforme intr-o latrina

Musafir

#102

2015-11-14 21:58

In lumina ultimelor atentate dr la Paris unul dintre teroristi.intrase in Europa ca imigrant. Avea pasaport sirian si .nu a intampinat nici cea mai mica banuiala la frontierele statale in drum spre Germania . Am copii si vreau sa traiasca nu sa fie ucisi
.

Musafir

#103

2016-01-07 17:29

Nu avem noi nevoie de imigranti,fapt care ar trebui sã fie exprimat de conducãtorii tãrii,vezi Orban Victor,Ungaria!!!
Ro vs uk

#104

2016-01-27 12:38

Locuiesc in uk de 9 ani si pot spune ca musulmanii sunt impotriva noastra a tot ce inseamna cultura si valori. ...sunt prefacuti si oportunisti  ,lenesi si imprevizibili 

Nu vreau in Romania musulmani

horia

#105

2016-03-04 12:36

N-au ce cauta musulmanii intr-o tara crestina!!! La inceput vin ca mieluseii iar peste cativa ani o sa ajungem si noi ca in Franta sau Germania sa nu mai putem merge linistiti pe strada!

Sute de ani s-au luptat stramosii nostrii ca sa apere acest pamant de musulmani...iar noi acu ne aprindem paie in cap! Avem atatea probleme in tara asta, ne mai trebuie si asta???

Musulmanii nu au cultura si educatie europeana!!! Ei sunt incompatibili cu civilizatia crestina!!!


Musafir

#106

2016-03-18 14:13

Din multe motive,in primul rând sunt oripilat de ceea ce fac acestia împotriva femeilor.batranilor si propriilor lor copii ,noi muncim mult pe bani putini mu ne permitem sa facem copii,ei se cotaie,vor trai lejer si tot pe spinarea noastră apoi stramosii nostrii au luptat împotriva liftelor păgâne si am fost poarta crestinatatii,tot singuri ladati de marea Europa,iar acu ne baga umilinta si violu obligatoriu in meniu,pai o singura mizerie comisa de unu dasta si prefer sa trec intr.o tabără extrema,conducătorii nu reprezintă seva noastra
cetatean roman

#107

2016-04-16 18:57

Semnez aici pentru ca sunt in strainatate si imi doresc ca in viitor, prima propozitie scrisa de copiii mei sa fie "Ana are mere.", nu sa se inchine intr o moschee si limba natala sa le fie alta decat romana. Semnez aici pentru miile, poate milioanele de copii din orfelinatele romanesti care sunt legati de paturi si sunt malnutriti si batuti. Semnez aici pentru toti preotii, sau mai degraba "fanii Mercedes Benz", care vorbesc despre bunatate si saracie avand in mana o cruce de aur de zeci de kg. Semnez aici pentru toti oamenii ce mor in spitale din lipsa atentiei personalului si din lipsa unui tratement adecvat. Semnez aici pentru rusinea a aproape 50% din populatia ramasa in tara care traieste in conditii primitive, fara curent, fara caldura, fara apa etc. Semnez aici pentru cei ce acum sute de ani au murit pentru a si salva mostenitorii de turci, de otomani, mai pe scurt de musulmani, iar acum cei ce ne conduc isi bat joc de sacrificiile lor. Semnez aici pentru a trage un semnal de alarma. Oare cate tari ar fi sarit in ajutorul Romaniei daca, Doamne fereste, am fi fost napaditi cum sunt acei imigranti? Oare drepturile omului si valorile morale stau la baza acestui ajutor impus de UE, sau interesele din tarile arabe? Cat de paranoic este sa folosesti ca scuza drepturile omului pentru niste indivizi ce trateaza femeile ca pe niste animale. Este "incantator" ca mor copii, batrani, ROMANI mor de frig, de foame, DE SARACIE, dar intr un mod paradoxal exista bani pentru imigranti. Studiez psihologia si am intrat in pamant de rusine cand la unul dintre cursuri a fost prezentat un studiu bazat pe situatia orfanilor din Romania. Pentru prima oara in viata mi a fost rusine si sa ma gandesc ca sunt de nationalitate romana. In 2014 am stat 10 ore in fata ambasadei, intr o zi de noiembrie, alaturi de mii de alti romani ce isi doreau o schimbare. Am ignorat frigul, am ignorat oboseala, am ignorat faptul ca era duminica si a doua zi toti trebuia sa mergem la serviciu, la scoala, la facultate, am ignorat ploaia, am ignorat durerile de la atata stat in picioare. Am iesit toti in strada cu mic, cu mare, tineri, batrani, copii. Si toate astea pentru maxim 3 minute petrecute intr o cabina de vot in speranta ca domnul Iohannis va aduce o schimbare. Intr adevar a adus o...in rau se pare! O coroana de flori la monumentul eroilor pusa superficial de 1 Decembrie nu semnifica respect, ci ar trebui sa ne aparam tara de cei ce vor sa ne tipa sub talpa. Este foarte frumos cand domnii politicieni si parlamentari coboara din masini care mai de care, iar taranii nostri mor pe camp de atata munca. E extraordinar sa vezi cum tara se duce de rapa din orice punct de vedere: fabricile se darama, salariile scad, numarul analfabetilor creste, dar surprinzator avem masini scumpe, avem vile, ne permitem vacante in locuri exotice, avem prostituate importate peste tot, avem interlopi, avem unii preoti sau mai bine spus "bancheri in suljba domnului de jos", avem pitipoance si cocalari. Micul Paris arata ca dupa razboi cu cladiri in paragina mazgalite cu spray. Am stat si m am uitat la fetele oamenilor din jur, cata amaraciune si suferinta se citeste pe chipul lor n am vazut nicaieri altundeva. Felicitari celor ce ne conduc: avem grija de altii si ne ingropam pe noi insine, ca doar de!...trebuie sa impresionam alte state ca poate, poate ni se mai ofera niste fonduri si se mai construiesc niste vile, se mai cumpara niste BMW uri. Bani pentru sanatate, aparare, pentru dezvoltarea si siguranta spatiilor publice nu exista. Nici dupa tragedia de la Colectiv nu ne am trezit, acum facem acte eroice. Ajutati imigrantii ca in 10 ani vor pune stapanire pe toata lumea, nu vor mai exista popoare, nu va mai exista libertate, nu va mai exista crestinism, ci doar o mare de femei invaluite in negru si moschei mai mari decat Catedrala Mantuirii Neamului!!!


Musafir

#108

2016-04-19 17:05

cum putem primi oameni  care din motive religioase ucid alti oameni??????????????????????? primirea lor este luarea sarpelui in san!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#109

2016-08-22 18:07

Romania nu este "tara cailor de schimb" si nici nu admit sa vina toate gunoaiele lumii in tara mea !

Musafir

#110

2016-09-29 19:38

Nu dorim emigranti in tara,daca trăim in sărăcie măcar sa trăim in linişte .Nu !!!Nu şi Nu.
x

#111

2016-12-10 00:28

   Eu nu inteleg cum poate orice tara sa accepte musulmani.Religia islamica spune ca orice om de alta religie trebuie omorat.Cum iti aduci dusmanul la tine in tara?Teroristii sunt doar buni musulmani,nu extremisti.Ei fac ce scrie in coran.

Criss

#112

2019-01-29 11:02

Dupa ce ca de abia traim de pe o zi pe alta mai ne da si pe astia pe cap.

Nu poti civiliza oameni din lumea a treia asa cum nu poti invata un caine batran trucuri noi.