NU imigrantilor ! ROMANIA e prea SARACA si VULNERABILA !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU imigrantilor ! ROMANIA e prea SARACA si VULNERABILA !

fiica a bravilor eroi!

#26

2015-09-09 09:34

Sper sa scapam de acesti draci imbracati in piele de om! Nu uitati ca noi suntem fii ai bravilor soldati! Steagul ( capul) sus !!!

nici tu, nici eu, nu suntem fii de senatori sau deputati,
suntem fii ai bravilor soldati care n-au fost uitati
voi, de ce va lasati daca sunteti ca noi
nu va mai temeti, vom castiga gloria-n razboi

ma-ntreb de ce va bateti joc d-aceasta tara frumoasa
conducatori lasi, ce n-ati privit in urma voastra
ati uitat de neamul nostru crestin, ne-ati vandut la strini
strabunii mei nu le-ar fi dat nici macar un strop de vin
si venin de ce sa ma-nchin la bani cand am d-atata timp un Dumnezeu
care m-a binecuvantat si mi-a fost aproape mereu, aproape la greu
tu de ce taci, si-ti faci aliati doar din interese
cand stii si tu ca esti roman si ca nu le pasa de tine,
in mine, creste ura pentru toate natiunile meschine
nu e bine, imi spune mama mea, dar e bolnava tara mea, chiar si ea
de ce tot facem compromisuri cand Europa nu ne vrea?
de ce sa fim asa? de ce sa stam noi cu capul plecat
cand suntem fii bravilor eroi ce niciodata n-au ingenunchiat
ii facem de c***! toate ma fac sa ma-ntreb cine-a bagat frica-n noi
si de ce fratii mei ma privesc acum cu ochi straini si goi
dar stiu, ca nu e prea tarziu sa ne facem alt viitor
stiu ca batranii vor sa ridicam sus sfantul nostru tricolor
asa ca, fratele meu, ridicate-n picioare pentru onoare
si fi roman adevarat, chiar daca doare cel mai tare

Adrian

#27 Re: NU!

2015-09-09 09:37

#1: Ciprian -  

 nu doar ortodocsii si catolicii si majoritatea religiilor!  

 


Musafir

#28

2015-09-09 10:03

Un NU categoric Immigrantilor in Romania !!! Romania are probleme grave in toate domeniile. NU mai este nevoie de altele !!! CATEGORIC NU !!!


Musafir

#29

2015-09-09 10:20

Tara e prea saraca, nu putem avea grija de sarmanii nostri si aducem imigranti? Nu islam, nu daesh, nu imigranti!

Musafir

#30

2015-09-09 10:53

Romania nu poate asigura propriului popor hrana si sa asigure la musulmani care in tarile lor ne executa pentru ca ne considera pagani si ca nu avem aceeasi religie si tot noi suntem rasisti, ei vin in europa fura si violeaza si ei au drepturi mai mari ca noi, nu este drept si corect, si Ponta cu guvernul actual a incalcat grav constitutia romaniei, sa ramana in tarile lor si sa nu sa se mai omoare intre ei ca prostii pentru un profet si dumnezeu fals

Musafir

#31

2015-09-09 10:59

Eu stau plecat afară de mulți ani. De ce nu mă cheamă pe mine acasă să -mi dea mie o casă. ? . ? . ? . ? La ăia Ke oferă casă mâncare bani și tot ce vor iar pe Romani îi neglijează și îi alungă din tara lor. Rușine Rușine Rușine

Musafir

#32

2015-09-09 12:44

Trebuie făcută o petiție pentru Parlamentul European. Eu trebuie sa pună inainte de toate interesele europenilor nu a imigranților care pretind ca sunt refugiati. Si sa ne lase cu cacaturi de genul "sunteți rasiști, xenofobi".
Imi permit sa fiu rasista cand ma simt amenințată!

Musafir

#33

2015-09-09 14:13

Câți au venit în România în scurt timp ne au dictat regulile lor,suntem emigranți în propria țară. ...să fie ajutați ca tara lor să rămână à lor.....

Musafir

#34

2015-09-09 14:18

Semnez aceasta petitie pentru linistea si siguranta romanilor si a tarii,tinand cont ca nu avem nici resurse financiare pentru a sustine refugiatii!

Musafir

#35

2015-09-09 14:22

Imi apar religia imi iubesc religia. Traiesc printre ei si in primu rand femeia e un obiect in fata lor...

Musafir

#36

2015-09-09 15:08

Nu mi se pare normal ca in propria mea tara sa nu fiu in siguranta ,sa nu avem siguranta zilei de maine ,daca iesim pe strada sa ne asumam riscul de a fii macelariti. Ori ei ori noi!!! Nu ii vrem la noi in tara !!!

Musafir

#37

2015-09-09 15:24

Trebuie sa ajutam femeile si copiii, insa nu handralaii aia care urla , sar la bataie si strica tot ce apuca

Musafir

#38

2015-09-09 15:49

Am plecat din tara pentru a castiga un ban si sa îmi asigur un trai mai bun, iar astia ce fac? In loc sa scoată tara din sărăcie dau bani, mâncare si cazare gratis pentru un popor de imigranti care nu dau un scuipat pe tara noastră. Vai de mama voastră de politicieni si vai de ei imigranti daca se ridica lumea împotriva lor. Nu uitati ca suntem bătaia de joc a Europei de ani de zile, iar cu faza asta devenim si groapa de gunoi. Bine ca avem resurse de dat pe gratis pentru toata lumea, iar Romania geme de sărăcie.

Musafir

#39

2015-09-09 17:21

Nu am semnat pt ca sunt rasista sau inumana pur si simplu trebuie sa ne gandim la noi la binele romanilor nostri si apoi la restul!nu avem pt noi ce sa oferim altora din ce ?de unde fonduri?in ungaria au batjocorit ajutorul oamenilor si au aruncat mancarea data din putinu lor rusine sa le fie

Musafir

#40

2015-09-09 19:19

Consider ca Romania ar trebui sa se preocupe de copiii abandonati, de bătrânii amărâți, de educație, de sănătate, de multe alte lucruri esențiale pt romanii ce trăiesc in aceasta tara, si abia apoi, putem sa ne gândim daca ne permitem sa primim emigranți.

Musafir

#41

2015-09-09 19:51

Sa se duca in America sa stia... Nu la noi, Nu am inceput noi rasboiul asta.. Si daca Germania e de acord sai primeasca... Nu suntem contra... Si daca vor sa ne dia afara din UE, sunt liberi sa o facă.. suntem a 5 roata de la căruța, in Europa... Ce plm se mai dau si mari.

Musafir

#42

2015-09-09 20:48

Avand in vedere ca am observat ca ei pleaca din Siria nu din cauza razboiului, ci doar pt ca vor in Germania, nu mi se pare just ca ai sa fie acceptati in Europa. In Romania cu atat mai putin.
raluca

#43

2015-09-10 06:07

am semnat aceasta peritie deoarece NU VREAU TERORISTI IN TARA MEA !!!! pentru ca oricum traim cum traim si nu avem nevoie de alte probelme.


Musafir

#44

2015-09-10 07:37

Nimeni nu poate impune Romaniei ce si cum sa faca,atita timp cat cei care respecta normele ue acum catva timp ne faceau de rasul lumii trimitand autocare pline de cetateni europeni ,mai precis tigani,inapoi in Romania.Ei nu au incalcat normele privind rasismul ,xenofobia?
Deci sa i i a Germania pe toti caci a lor economie ",duduie",pe cand a Romaniei caraie!
Stefan

#45

2015-09-10 10:06

Romania a fost ,este si trebuie sa ramana crestina. Nu vreau musulmani in tara mea. Nu vreau sa vad moscheei si presulete in mijlocul strazi. Romania este tara crestina si asa trebuie sa ramana. Nu vreau ca copii nostri sa fie in pericol in proria tara.


Musafir

#46

2015-09-10 10:15

Nuuuuuuu si nuuuuuuu vrem imigranții si moscheii vrem o viata linistita vrem sa traim asa cum trebuie nu cu frica de a lasa copii la scoala nu cu frica de a dormi în casele noastre nuuuu si nuuuuuu
alesilum

#47

2015-09-10 10:20

Art 3 Constitutia Romaniei: 


(4) Pe teritoriul statului român nu pot fi strămutate sau colonizate populaţii străine.


Musafir

#48

2015-09-10 10:21

Am semnat aceasta petiție , deoarece vreau sa simt in siguranța in țara mea . Ceea ce se întâmplă este ceva groaznic , sunt niște persoane care ucid , care sunt crescuți doar sa ucidă , sa violeze . Care tratează femeia ca pe o cârpă. Va rog din suflet alegeți siguranța țării noastre !

Musafir

#49

2015-09-10 10:22

Nu cred ca mai exista loc pentru DE CE,nu este problema noastra nu avem de ce sa fim alaturi de europa nici ei nu au fost,noi ca tara avem prea multe probleme incat sa mai preluam altele,vreau o tara crestina vreau sa nu fiu nevoita sa ma aplec in fata unui musulman in tara mea,pentru ca in curand vor avea si drepturi si pretenti

Musafir

#50

2015-09-10 10:24

Nu vreau ca România , chiar dacă locuiesc departe de ea, sa fie infectata de alte rase... Trăiesc printre alte rase si stiu ce înseamnă...