Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase


Musafir

#151 Re: Re: Re: Re:

2018-01-24 09:15

#22: asistenta - Re: Re: Re:  

facultatea nu se face la fara frecventa,futu-va-n gura de retardati cu postliceala ce sunteti


Musafir

#152 Re: Re: Re: Re: Re:

2018-01-24 09:17

#134: - Re: Re: Re: Re:  

ce testari?? ati dat voi vreun examen? retardatilor

mole

#153 asaRe: Re: Re:

2018-01-24 09:18

#76: - Re: Re: Re:  

asa este,postliceala=0


Musafir

#154 Re: Re: Re:

2018-01-24 09:20

#27: - Re: Re:  

retardati cu postliceala voastra facuta la fara frecventa, ati mers o data pe luna la scoala si acuma va credeti mari asistenti


Musafir

#155 Re: Re:

2018-01-24 09:23

#17: - Re:  

la facultate se invata pe bune,chiar depui eforturi ca sa iei diploma,mai scutiti-ma cu postliceala voastra de 2 bani,nici nu se compara cu facultatea

mole

#156 Re: Re:

2018-01-24 09:26

#131: m.g. - Re:  

tu esti prost domnule, postliceala nu te face nici destept nici calificat pentru munca pe care trebuie sa o prestezi. daca as putea as desfiinta toate postlicealele din tara


Musafir

#157 Re: Re: Re:

2018-01-24 09:28

#84: Fly - Re: Re:  

foarte bine spus

MariaMaya

#158 Re: Re: Re:

2018-01-25 23:09

#144: - Re: Re:  

Sper sa arzi in flacari fa proasto, cu tot cu facultatea curului pe care ai facut-o. Bine ca ti-ai irosit tu 7 ani din viata ca o ratata si vii sa comentezi aici cu replici de genul "ce sa inteleaga niste absolventi de postliceala". Sper sa mori de foame cu tot cu salariul tau de cacat


Musafir

#159 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 11:36

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

spre marea dumitale parere de rau,oriunde in lumea asta studiile superioare sint mai bine platite decit cele postliceale. asa ca,faceti comentarii in zadar. unu si cu unu fac doi,cei cu facultate vor avea intotdeauna salariul mai mare decit cei cu postliceala. si stati linistit,cit de curind se va lamuri si treaba cu postlicealele,care in curind vor fi pepiniere de infirmiere sau se vor desfiinta,iar pregatirea asistentilor medicali se va face exclusiv in facultati.in cea mai mare parte a tarilor lumii,meseria de asistent medical se invata intr-o facultate si cu asta basta.puteti sa vociferati cit vreti,diferentele salariale si de studii vor ramine asa cum sint acum.eu ce sa mai zic? eu am facut o postliceala sanitara,profil de laborator si dupa 15 ani de munca in domeniu am urmat si cursurile unei facultati,dar de asistenti generalisti,deoarece doar studiile de 4 ani sint considerate studii superioare.facultatea cu profil de laborator este de doar 3 ani,deci ssd.dupa terminarea facultatii cei de la locul de munca nu vor sa imi recunoasca studiile superioare decit daca demisionez de pe postul meu si dau concurs pentru ocuparea unui post de asistent generalist. ei,ce ziceti de asta? vi se pare corect? mie nu si in consecinta am dat in judecata spitralul si ministerul ca nu imi recunosc studiile si deoarece in acelasi loc de munca exista alte 2 precedente voi cistiga procesul. si daca eu am facut si postliceala si facultatea,inseamna ca sint vreo proasta? daca pina acum nimeni nu m-a prins in ofsaid din punct de vedere profesional,inseamna ca sint calificata in meseria pe care o practic. asa ca,voi,cei care aveti postliceala,daca doriti salariu egal cu cei care au studii superioare,nu mai asteptati pomeni de echivalare a studiilor si puneti burta pe carte si obtineti o licenta.daca nu ati fost la cursuri universitare , nu aveti habar daca este usor sau greu. eu va spun ca postliceala e un fulg de gisca pe linga facultate. numai eu si fostii mei colegi stim cite ore am pierdut reinvatind ceea ce stiam,dar mult mai aprofundat,cite examene dadeam intr-o singura zi si cite griji ne faceam sa acoperim si serviciul. asa ca,nu mai vorbiti daca nu aveti habar.

 

Musafir

#160 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 11:40

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

Salarizarea este normal sa fie diferita in functie de studii, conditii de munca, vechime in munca...nu intelg de unde atata obraznicie si analfabetism legislativ...unii se cred in jungla, cer ce nu li se cuvine dupa care se plang si se mira ca in tara asta totul merge prost...e normal sa mearga prost, pentru ca oamenii nu-si mai vad lungul nasului...toti fac aceeasi munca??? nu este adevarat...confundam cantitatea cu calitatea...lucrurile par sa mearga...dar de fapt efectele se vad mai tarziu...dezastrul din toate sistemele...in loc sa spunem ca e bine sa fim mai calificati pe o meserie, spunem ca oricine stie sa faca o injectie trebuie sa aiba acelasi salariu cu asistentii cu studii superioare...dupa asta ce urmeaza???probabil sa cerem desfiintarea diplomelor si angajarea pe posturi de asistenti a unor muncitori necalificati, caresa se califice la locul de munca!!! felicitari unor asemenea romani!!!


Musafir

#161 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 12:41

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

doamna,va recomand sa va tineti gura inchisa, daca mergeti in strainatate nu primiti un post mai presus de o infirmiera, cu toata experienta dumneavoastra de postliceala


Musafir

#162 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 12:42

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

din limbajul dumneavoastra imi dau seama ce fel de persoane sunt absolventii de postliceala,felicitari, mi-ati confirmat ceea ce deja stiam. Sunteti niste jeguri ale societatii


Musafir

#163 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 12:44

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

asistenta proasta cu postliceala


Musafir

#164 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 12:45

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

sa arzi tu in flacari, curva satului

 


Musafir

#165 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 12:46

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

esti proasta MariaMaya


Musafir

#166 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 12:48

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

imediat vor deveni asistente si vanzatoarele de la chioscul spitalului,asta ne mai lipseste.....ce bine merg lucrurile in tara asta.........Sper sa se desfinteze postlicealele


Musafir

#167 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 13:20

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

tot prostu' face postlicela in ziua de azi,asa e la moda. Ce ziceti sa facem o pstliceala si pentru medici,tot asa de 3 ani,si sa cereti salariu dublu fata de unul care a facut facultate......sunteti incredibili oameni buni


Musafir

#168 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 13:21

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

unii dintre voi nu sunteti in stare sa puneti o branula si va credeti mari asistenti. Tara ne vrea prosti, de-asta sunt mai multe postliceale decat facultati


Musafir

#169 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 13:23

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

MariaMaya ce va face sa credeti ca sunteti egala unui absolvent de facultate? astept un singur argument,pun pariu ca nu sunteti in stare sa-l formulati din moment ce stiti  doar sa jigniti


Musafir

#170 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 13:24

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

MariaMaya da-ti demisia,ne-ai face un serviciu multora dintre noi


Musafir

#171 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 13:26

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

MariaMaya, esti batuta in cap femeie. Daca vrei salariu marit n-ai decat sa faci  facultate


Musafir

#172 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 13:27

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

nu ma mir sa vad asemenea limbaj la unii care nici nu si-au luat bacul


Musafir

#173 Re: Re: Re: Re:

2018-01-31 20:14

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

Doamna MariaMaya observ ca va derajeaza degetele. Vi le taiati dumneavoastra sau vi le tai eu?


Musafir

#174 Re: Re: Re: Re:

2018-02-01 10:31

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

MariaMaya cum sa-ti explic cat de proasta esti? esti o retardata care a terminat o postliceala de cacat, n-ai fost in stare sa faci o facultate iar acum ii jignesti pe cei care au muncit pentru a obtine o diploma si a fi respectati in societate. Esti varza, esti total paralela cu medicina, sper sa ajungi infirmiera, nu meriti mai mult. P.S. facultatea de asistenti medicali nu dureaza 7 ani


Musafir

#175 Re: Re: Re: Re:

2018-02-01 14:26

#158: MariaMaya - Re: Re: Re:  

MariaMaya,in momentul asta esti sub nivelul multor absolventi,chiar de postliceala as zice. Imi bag ceva in postliceala ta,  din cauza lichelelor ca voi am ajuns sa urasc atat de mult institutia asta de invatamant,ca nu va vedeti lungul nasului si nu va multumititi cu ceea ce aveti. In ce tara crezi tu ca unul cu studii medii primeste acelasi salariu ca unul cu studii superioare? Mi se face scarba numai cand ma gandesc . In alti ani liceeni ziceau " daca nu luam bacul,mergem in Spania la capsuni",acum zic "daca nu luam bacul facem postliceala". Cum ar putea un pacient sa aiba incredere intr-un absolvent de genul asta? sa nu mai zic de educatia care se face in postliceale, e de plans.....si ne mai miram de ce merge prost sistemul de sanatate,daca angajam absolventi nepregatiti care habar n-au cum sa ia o tensiune...