Retragerea dreptului de utilizare a nr. 1229 de catre Total Spin

Quoted post

Robert

#37 ...problema de fond...

2013-01-03 14:28

este că acestor firme gen Total Spin li se permite cu o mare ușurință să opereze pe platformele operatorilor de telefonie mobilă fără să îndeplinească un minim set de politici și reguli menite să protejeze clienții care de fapt sunt comuni. Am avut și eu probleme cu acest Total Spin, dar din păcate nefiind la fel de insistent ca unii dintre cei care au postat înaintea mea totul s-a "răcit"... Pe scurt: cei de la Orange s-au spălat pe mâini scuzându-se că ei nu sunt responsabili de firmele care operează numere cu suprataxă (ceva de genul nu contează că ăla te abonează la filme cu pedofilie, banul să vină...), iar reclamația mea la OPC făcută în Septembrie 2011 a rămas fără răspuns... Azi mi-am adus aminte și am sunat la OPC și mi-a răspuns o duduie care când a auzit data petiției m-a liniștit pe loc spunându-mi că după atâta timp petiția mea "nu se mai află în baza de date" (sic)! Mi-am propus să mă înscriu în audiență la un deputat, poate face lobby în Parlament pentru modificarea legislației cu privire la mafioții ăștia, e singura șansă... Cât despre pedepsirea hoților de la Total Spin...prinde orbul scoate-i ochii. Să auzim de bine!

Raspunsuri


Musafir

#38 Re: ...problema de fond...

2013-01-22 13:19:01

#37: Robert - ...problema de fond...

Eu am luat ţeapă la fel ca şi voi după ce am intrat pe un site, unde voiam să văd un film.  Trebuia să introduc numărul de telefon, să primesc un sms cu un cod, să dau sms la acel nr scurt 1280 că sunt de acord să plătesc 1,5 euro. Am plătit, am zis că merită acel film 1,5 euro. În fapt, nu am avut acces la acel film şi de atunci m-au bombardat cu 2 sms pe săptămână, pentru care trebuie să plătesc tot eu. Nu ştiu cum să-i opresc. Buba e că toate sms le-am şters, nu mai ştiu pe ce site am intrat, Orange nu mă bagă în seamă. Cum să o scot la capăt?