Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Quoted post


Musafir

#253 Re:

2012-07-17 21:55

#251: -

daca eu imi gazduiesc site-ul in africa de sud e vina rds-ului ca nu merge bine in romania? asta e logica ta nu?
fisierele video nu sunt gazduite in olanda ci in bulgaria, de asta site-ul se incarca dar clipurile nu.

celor de la vplay nu le pasa de voi, intelegeti odata. la o adica site-ul nu a facut niciun ban in ultimele luni (de cand au renuntat la contul VIP, probabil daca nu o faceau acum erau la parnaie pentru ca e mult mai grav sa ceri bani pe piraterie si de altfel e mult mai usor sa urmaresti banii). ei nu au nimic de pierdut. de fapt nu aveau. dar acum, dupa cata publicitate si-au facut prin intermediul roboteilor care cred tot e posibil ca cineva sa se sesizeze.

nu inteleg cum va permiteti sa comentati cand nu aveti habar de nimic. unii spun ca daca merge prin proxy inseamna ca e in totalitate vina RDS, cu ce parte a corpului ganditi voi? sau daca nu o faceti, de ce comentati?

mergeti fratilor la Romtelecom unde download-ul nu depaseste 3mbps sau la UPC unde deabia se incarca youtube-ul si pe deasupra va costa dublu... dar merge prea maritul VPLAY pentru ca se intampla sa aiba peering cu ei.

 

am dat si peste o inregistrare de la antena 1 - http://a1.ro/tv/tv-1/abonatii-rcs-rds-fara-vplay-ro.html - singurii care ar putea da asa ceva la televizor, nici nu ma mira ca RDS au reziliat contractul cu ei (pe partea de satelit cel putin).

"Si totusi de ce nu functioneaza? Nu vreau sa descarc nimic de pe site, vreau doar sa vad serialul preferat!!!" ... cam astia sunt oamenii care sustin site-ul.

-Nu sunt impotriva pirateriei ci impotriva prostiei, sa nu se inteleaga gresit.

 

 

Raspunsuri

Fair play motherfuckers!

#254 Re: Re:

2012-07-17 22:11:25

#253: - Re:

Ca bine spui.Asta le-am spus si eu la commentu #231 Dar is prea tampiti sa inteleaga.

Intelegeti odata ca nu ii vina rds-ului.Ii vina #### de la vplay smf in ei.Sariti pe ei cu spam pe site ca altceva nu putem face si daca nu rezolva problema "m-as mira" sa le inchida siteu f...i in gura!