Manifest impotriva violentei la adresa copiilor

Quoted post

VAX

#64

2011-11-26 04:22

o tampenie cu tot! ati inebunit . nimic in tara asata nu-si mai are cursulasa cum era. copii, copii si iar copii. au numai drepturi . gata de face ceva sa nu dai in el ca el saracuare grija sa se urce in cap. si la scoala si acasa pentruei numai drepturi. parintii slugile lor si profesorii, deasemenea. unde mai este respectul de alta dat al copilului fata de cineva mai mare. iti era rusine sa vb urat pana si cu ubn frate mai mare . si era frumos aveai alta moralitate . acum parintii muncesc si intretin plojnite . de mici te sug pana ce nu mai poti. sunt multe de zis. si cei mai de vina sunt astia din media in ce forma este. nu au ce sa faca si incurajaza astfel de comportament la copii. nu mai departe de saptamana trecuta m-am luat la harta cu fica mea ca vroia sa ia la scoala obluza colorata si nu am lasat-o. bineinteles ca a inceput sa scoata flacari pe nas...si drept recompensa pentru efortul facut dea ma enerva i-am tras cateva.... in gura mare striga la mine da ! da! ca acum ma duc la protectia copilului. ! a! ce mai zice-ti lasa ca descreierati din astia crestem si-i incurajam in asa comportament. si ne vedem noi mai incolo. astia o sa ne puna la zid. ascultati siva minunati. SOCIETATEA NOASTRRA NU MAI ARE VALORI MORALE ::::: VAI DE NOI ARE SA FIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raspunsuri


Musafir

#69 pt vax

2011-11-26 12:34:53

#64: VAX -  

 doamna care iti bati copilul , vezi sa nu te bata si pe tine Dumnezeu


Musafir

#132 Re:

2012-01-27 13:15:27

#64: VAX -  

pacat domnule ca nu ai observat ca aceste drepturi ale copiilor de care esti atat de intrigat nu deschid ochii parintilor ca dumneata care nu vad mai departe de o idee invechita ...daca nu ai mai face atat pe dictatoru iti garantez ca fica dumneata sar inbraca numai in alb si negru...adevarul este ca uni tineri si.au luato in cap.....ai un copil nu militar de instruit...e nevoie de ceva mai mult decat ordin si respect e vorba de suflet..