Examen National

Quoted post

Rusineee! Un popor incult!

#4817

2016-06-30 12:06

Sa inteleg ca inca ne certam! Vai..frumos..foarte frumos. Suntem un popor atat de drept! Dragilor, daca se iau in vedere ambele variante ca fiind corecte sa se dea,domne 10 la toata lumea! Ce tot in sus si in jos..Doamne saracutii n-au luat 10 ca era diagrama ,,gresita",iar voi,parinti creduli ce sunteti...ahh mi-e rusine cu tara mea!

Raspunsuri


Musafir

#4862 Re:

2016-06-30 12:27:06

#4817: Rusineee! Un popor incult! -  

 Cummmmm?????? rusine la cine ???? La cei care au formulat o problema de genul acesta cred ! Cine iti spune domnule ca in clasa nu puteau fi mai multi de 50 de copii si punctarea se face pana la 8 ????? a fost specificat in enuntul problemei ?problemele de matematicata trebuie sa fie clare si nu trebuie sa impunem o logica a faptului ca intr o clasa nu pot fi mai multi de 30 de copii si notarea se face de la 1 la 10 ! trebuie sa ne luam dupa sistemul de invatamant din Romania?????? Poate era o clasa din Africa de exemplu sau sud America ! Nu s a specificat in enunt, ca atare elevii au interpretat diferit, ba ma mut , nota explicativa hasurata era pt numarul de elevi !!!!!!!!!!!!! De exemplu este ca si cum intr o problema enuntul este...Ana duce 50 de mere in cosul ei......dar raspunsul este.....cum naiba Ana poate sa care 50 de mere !!!!!!!!!:_)) de rasul curcilor !