Desfintarea Politiei Locale

Quoted post

K L

#261 Re:

2016-06-03 20:34

#1: -  

 In America exista academie/școala pt ambele (poliția locală si cea naționala ...).

La noi in schimb s a exagerat : de la gardieni publici => poliția comunitară => poliția locală (cu aceleași însemne ca si cele ale poliției, ba mai mult : chiar si cu mai buna dotare (vorbesc de mașini) decat a polițiștilor din ce am vazut ), salariile sunt aproape sigur ca le au aproape cu cele ale polițiștilor adevărați. Dar , toate acestea, fara a fi absolvit vreo școala/academie de poliție ... 

Probabil nu au fost înființati de capul lor; na : au si ei șefi care tre sa ia un ban cinstit . Cu banii care s au cheltuit la nivelul întregii tari cu ei, puteau sa școlarizeze,dar na ... 

Raspunsuri


Musafir

#335 Re: Re:

2016-06-04 04:52:08

#261: K L - Re:  

 Domnilor, exista o facultate cu aceasta specializare! Interesati.va! In Galati, Bucuresti, Constanta.

adevar

#523 Re: Re:

2016-06-04 09:22:56

#261: K L - Re:  

 de unde stii ce pregatire au pol locali??????

Mmmm

#824 Re: Re:

2016-06-04 20:11:26

#261: K L - Re:  

 . Salariile lor sunt cam un sfert din salariile celor de la nationala. Dotari mai bune? Unde? In ce zona? Aici nu se prea vede asta. Au si ei niste rahaturi de loganuri. Nu mai vb fara sa stiti. Sunt niste mascarici in uniforme si atat. Personal mie,nu imi inspira deloc respect sau incredere. M-am certat cu unul la usa,am urlat la el si a fugit pe scari. A revenit mai tz cu inca doi,cica de la interventii. Le-am trantit usa in bot si asta a fost tot. Ii chemase vecina ca cica facusem galagie. Culmea ca eu abia ajunsem acasa...in timp ce astia imi bateau la usa. Niste tampiti


Musafir

#2401

2019-10-03 14:03:49

SI NOI AVEM FACULTATE DE POLITIE LOCALA . CEI CARTE NU FAC FACULTATEA FAC SCOALA DE PREGATIRE IN UNITATI SPECIALIZATE ALE  M. A. I.