Interzicerea fumatului în localuri

Quoted post


Musafir

#528

2015-11-02 22:00

M-am saturat sa nu pot intra nicăieri pt ca nu mai am aer sa respir după 2 minute. Nu mi se pare normal sa intru în mall cu copiii și sa tai fumul cu țigară. Și nu mi se pare normal sa continue sa vândă țigări minorilor!!!! Nu, nu, nu. Categoric. Da-o drac' de posirca...fumeaza-ti creierul în buda, acasă, nu în locuri publice!!!! În Austria, Germania și, chiar și în Ungaria,toți se uita chiorâș la fumatorchiar dacă e pe o terasa. Normal,fumul Îți vine direct în nas!!!

Raspunsuri

Andra

#534 Re:

2015-11-02 22:24:27

#528: -  

 tocmai pentru ca si eu am fost fumatoare si fumam in spatiile publice de la noi, vreau ca fumatul sa fie interzis. de fiecare data cand am calatorit prin alte tari, era atat de simplu sa ies afara si sa fumez o tigara. fara sa ma intorc toata mirosind a bodega. acum nu mai fumez si de cand am nascut, am avut continuu nervi datprita faptului ca iarna nu pot frecventa diverse localuri cu copilasul pentru ca nu vreau sa-l expun fumului de tigara. de aceea imi doresc din adancul inimii ca legea sa fie adoptata. mai ales ca stiu foarte bine ca nu e mare lucru sa stai la masa cu prietenii si din cand in cand sa mai iesi afara pt o tigara