Pentru apararea copiilor nostri, cazul Romeo Mosoiu

Quoted post

Mariana

#76 Tinerii sunt viitorul, iar viitorul este condus prin educaţie.

2015-06-21 09:39

Tinerii sunt viitorul, viitorul este condus prin educaţie și eu cred în educație!Daca ne dorim un viitor pozitiv trebuiesc lăsați oamenii buni sa facî FAPTE BUNE și să elaboreze/ desfășoare/realizeze ,,LUCRURI ”BUNE!

Raspunsuri

Mariana

#77 Re: Tinerii sunt viitorul, iar viitorul este condus prin educaţie.

2015-06-21 10:15:17

#76: Mariana - Tinerii sunt viitorul, iar viitorul este condus prin educaţie. 

                    Motto:,,Tinerii sunt speranța pentru un viitor mai bun al oricărei societăţi și viitorul este condus prin educaţie!”  Eu, cred în educație, dar și în bunul simț!  Dacă ne dorim un viitor luminos, trebuie să lăsăm oamenii buni și care se implică în viața tinerilor să gândească, creeze, modeleze și să facă ,,LUCRURI BUNE ”! Faptele vorbesc singure! S-a stâns prea multă energie negativă care nu ajută nimănui! Această țărișoară are un potențial fantastic și o mulțime de ,,capete luminate”care doresc binele tinerilor ! Decât să iasă învingătoare mândria, orgoliul, infatuarea, meschinăria, răutatea,.........mai bine,  oamenii aceștia  s-ar ,,aduna, comunica, lucra în echipă și ne-am ridica din nou !   ,,SOARELE ”ne acceptă pe toți !  Felicitări pentru propunători, dar și pentru propunere!