Demisia, Titus Corlatean!

Quoted post

Robert

#1858 in diaspora s-a putut vota !!!

2014-11-06 01:28

In strainatate SECTIILE DE VOTARE au fost organizate corect. Eu locuiesc in Olanda unde e doar o sectie de votare (la Haga), dar am fost dimineata la 9 si am putut vota fara probleme intr-un timp relativ scurt (aproximativ 10 minute). Problema e ca romanii merg la vot la pranz sau seara cand e cea mai mare aglomeratie. Pai cum sa nu?!!! Dupa ce sambata seara merg prin cluburi / baruri etc?!!! E vina romanilor din strainatate ca nu au putut vota ! Trebuiau sa vina de dimineata si nu era nicio problema. S-ar fi evitat in acest caz aglomeratia si balciul......

Raspunsuri

musafir
Musafir

#1935 Re: in diaspora s-a putut vota !!!

2014-11-09 06:22:43

musafir

#1950 Re: in diaspora s-a putut vota !!!

2014-11-09 21:59:27

#1858: Robert - in diaspora s-a putut vota !!! 

Vorbeste de Olanda atunci!!! Daca nu stii nu vorbi ca e mai bine!!!!!!!!!!!!! Sa stai 6 ore in coada ca sa poti vota nu cred ca este corect! suntem in democratie sau ne-am intors pe timpul comunismului?! e un drept consitutional. Nu poti pune la 50.000 de romani care traiesc in Torino si in provincie doar o sectie de votare cu 4 persoane. Fa un calcul si vedem daca chiar reuseau toti sa voteze, indiferent de la ce ora ajungeau. Cu 4 persoane in comisie cati oameni pot vota?!

Daca in unele locuri au fost organizati nu vorbiti si pentru ceilalti. vorbiti despre voi!!!

cei care au ajuns dimineata au iesit oricum dupa 5 - 6 ore de stat la coada. eu m-am dus la ora 13 si am iesit la 18. Vorbesc de Torino, unde multi romani nu au fost sambata la discoteca cum sustii. Daca o persoana lucra duminica si se ducea dupa ora 17 deja numai avea sansa de a putea vota.