Gratiere pentru Gica Popescu

Quoted post


Musafir

#551

2014-03-06 17:20

Toata vina o au fratii Ion si Victor Becali care l-au impresariat ca fotbalist.In finalul carierei acesti frati l-au influentat sa faca doua greseli uriase.Prima: sa joace la Dinamo la finalul carierei lucru care i-a mahnit rau pe toti oltenii care l-au iubit si l-au idolatrizat(si care urasc aceasta echipa pentru toate aranjamentele ei mizareabile din perioada comunista). A doua: dupa incheierea carierei de fotbalist-sa se alature fratilor Becali pentru cateva afaceri necurate de impresariat.
Pentru uriasa lui cariera curata ca fotbalist, capitan al echipei nationale dar si al Barcelonei merita iertare.
Pedeapsa lui trebuie adaugata fratilor Becali care i-au intinat prestigiul. Iertare pentru Gică. Costica Baluta

Raspunsuri

Un om,un simplu om

#1762 Re:

2014-03-07 15:38:20

#551: -

Aveti dreptate, va impartasesc opinia.Si eu sunt olteanca si eu ...am suferit cand...am vazut ca Gica a ajuns atunci la Dinamo.Stiu ce mult ne doare asta pe noi oltenii.Dar...eu v-as propune un exercitiu de memorie pentru toti iubitorii de fotbal,in general, si pentru olteni,in special:haideti sa ne amintim...de inceputurile lui Gica Popescu la Univeritatea Craiova, sa ne amintim de regretatul Domozina, de transmisiile meciurilor la radio, de Paunescu, de stadionul CENTRAL plin pana la refuz...sa ne amintim ca regimul comunist nu ni l-a putut lua la STEAUA, nici de buna voie, nici cu forta.Of, DOMNULE NICOLAE ZANFIR...de ce...nu l-ati luat si acum ca si atunci sa-l duceti la...acei prieteni bulgari...sa-l protejati de toate aceste capcane?Nu trebuie sa uitam niciodata ca, pe timpul comunismului, cand...nu aveam voie sa pomenim de biserica, de DUMNEZEU, noi cei ce iubeam UNIVERSITATEA CRAIOVA, un stadion intreg striga:GICA POPESCU, DUMNEZEUL NOSTRU!