Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Quoted post

Heil Hitler

#23736 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 10:10

#23704: cetatean european - Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Nu ma intereseaza cine e in "capul" statului.Ca e monarh, ca e presedinte... Dar vreau sa il vad in fiecare zi ca merge in 10 scoli sa pledeze pentru educatie morala si mentalitate corecta, ca il vad in fiecare zi facand declaratii la 18:30, pe media tv, ca pledeaza pentru acelasi lucru...Atunci eu o sa fiu multumit...

Raspunsuri

cetatean european

#23833 Re: Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 10:24:23

#23736: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Probabil ca erai multumit si atunci cand il vedeai la tv pe ceausescu pipaind stiuletele din lanul de porumb iar agricultura "mergea" pe roate cu ajutorul armatei si tancilor scosi din scoli la cules. La tv vedeai un program de 2 ore pe zi cu propaganda facuta de acolitii lui Ceausescu. Totul era cenzurat in asa fel incat sa crezi ca viata este roz, nu sunt crime in tara, nu se fura, niciun sot nu-si bate nevasta, nu exista violuri, si lista ar putea continua. Cetateanul de atunci insa dadea piept cu adevarurile zi de zi !!!