Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post


Musafir

#25

2013-09-05 17:52

Nu LOL.Eu nu inteleg care e problema,de ce trebuie eutanasiati cainii maidanezi, pentru ca a omorat un copil de 4 ani? Nu! Parintii acelui copil sunt devina.Ce il lasi pe copil singur prin oras la 4 ani? Si cainele nu sare el de nebun sa te muste,i-a facut acel copil ceva.Voi nu va ganditi ca si acei caini sunt si ei niste fiinte vii ca noi. Si oricum.Ucigasii,tilharii,asasini i tine 2-3 zile in parnaie si dupa le da drumul,acei oameni trebuie eutanasiati,nu cainii!

Raspunsuri


Musafir

#452 Re:

2013-09-07 19:32:03

#25: -

TE FELICITPENTRU FELUL IN CAE AI PUS PROBLEMA. bunica copilului este de vina pt ca a lasat un copil de 4 ani nesupravegheat. daca il calca o masina faceati referendum sa se duca toate masinile la fier vechi. ce minte ingusta au lingaii astia de la putere, nu mai stiu ce sa faca ca sa iasa ei din cacat. pentru ca au frecato prin birouri pana acum si ia durut in cot de ce se intampla cu aceste vietuioare, situatia a scapat de sub control si ca sa scape ei basma curata, hai ma sa omoram toti cainii de pe strada. DA CINE MAMA DRACULUI VA CREDETI VOI MA SA LE LUATI VIATA? firati ai dracului de incapabili ce sunteti.....

 

dalma

#517 Re:

2013-09-08 13:23:58

#25: -

Tu ai copii??? Eu am un copil de 5 ani care e mort dupa animale, cainii sunt preferatii ei si pentru ca avem animale domestice blande si neagresive de cate ori mergem pe strada intreabam daca poate mangaia un caine insotit. Se joaca singura in jurul casei si oricand ar putea fi predispusa unui atac al unui animal nesupravegheat!! Norocum meu ca traiesc intr-o tara straina (Canada)unde in 5 ani nu am vazut nici un maidanez. Nu sustin eutanasierea cainilor dar a invinovati un copil de 4 ani ca se joaca in parc sau singur pe langa casa sau parintii acestia ca nu l-au supravegheat e aberant. Eu am crescut la tara si ne jucam singuri in spatele curtii pana era intuneric afara fara frica ca suntem atacati de animale agresive, stii ca acum oamenilor le e frica sa iasa singuri pe camp sa-si lucreze lotul de pamant fiindca e plin de caini vagabonzi mari cat niste vitei, infometati si agresivi???Si asta nu e in Bucuresti, nici macar aproape....