S.O.S. familia!

Quoted post

Ovi

#2357 Re: Re:

2013-09-05 14:07

#2355: - Re:

Pardon, ai dreptate, ca daca eu as merge cu iubitul meu pe strada, tinandu-l de mana, la tot ce m-as putea gandi este cum sa extermin si sa ard pe rug. Daca eu o gandesc, voi imi spuneti ca sunt malefic, nenorocit, criminal. Dar aia care ar urla, ar injura, ar batjocori daca ne-ar vedea, scuze, dar aia nu vor defapt sa extermine, sau sa arda pe rug, sau sa urasca ceva ce ei nu pot intelege, ei sunt doar precauti. Ca un preemptive strike e mai bine decar sa existe un risc minim ca mai tarziu sa regreti. Asa ca mai bine arunc cu piatra/vorba urata acum, decat sa mi se "redefineasca normalitatea" fiindca vad 2 persoane care se iubesc.

Raspunsuri


Musafir

#2383 Re: Re: Re:

2013-09-05 16:22:05

#2357: Ovi - Re: Re:

Pardon, ai dreptate, ca daca eu as merge cu iubitul meu pe strada, tinandu-l de mana, la tot ce m-as putea gandi este cum sa extermin si sa ard pe rug. Daca eu o gandesc, voi imi spuneti ca sunt malefic, nenorocit, criminal. Dar aia care ar urla, ar injura, ar batjocori daca ne-ar vedea, scuze, dar aia nu vor defapt sa extermine, sau sa arda pe rug, sau sa urasca ceva ce ei nu pot intelege, ei sunt doar precauti. Ca un preemptive strike e mai bine decar sa existe un risc minim ca mai tarziu sa regreti. Asa ca mai bine arunc cu piatra/vorba urata acum, decat sa mi se "redefineasca normalitatea" fiindca vad 2 persoane care se iubesc.

E doar o lamentare lamentabila (stiu, ma exprim cacofonic dar alte cuvinte nu gasesc acum), in conditiile in care nimeni nu propune asa ceva - in afara de un grup restrans de extremisti care ar proceda asa cu mai multe categorii de persoane; acestia se afla in afara legii prin tot ce sustin, sunt periculosi si trebuie tinuti sub control; ei oricum nu sunt luati in seama de restul populatiei, avand intentii distructive si probleme psihice.

Am disponibilitatea de a discuta orice cu speranta reala ca se va intelege - pana la ''vreti sa ne ardeti pe rug, sa ne bagati in lagare'' etc... Lucruri despre care stiti ca sunt false.

Am citit sute - mii poate - de materiale pro-familie scrise de oameni din medii diferite, de confesiuni diferite, uneori chiar atei. Nu numai ca nu sunt propuse sau dorite asemenea aberatii, dar majoritatea nici nu propun trecerea homosexualitatii in ilegalitate, ci doar ca fiecare sa pastreze pentru sine ce face in dormitor. Fara legi speciale, victimizare, circ samd.

In schimb, am citit - nu odata - opinii ale homosexualilor, cum ca cei care ''se opun progresului'' ''ar trebui izolati'', ca ''Pamantul ar trebui sa se curete de crestini'' etc. In plus observi violenta cu care unii dintre ei ameninta, blestema, injura etc (nu mai e nevoie de reluarea acelor perle).

Lucrurile stau exact invers, indiferent cum incercati sa le prezentati.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...