S.O.S. familia!

Quoted post

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#2346 Re: Re: Re: Activisti LGBT care au promovat, justificat sau practicat pedofilia

2013-09-05 12:14

#2337: - Re: Re: Activisti LGBT care au promovat, justificat sau practicat pedofilia 

 

Ba da, sigur ca Vlase. este vechi, dealtfel mai mult de 3 (maxim trei) activisti LGBTSsamd... nu cred ca s-au perindat pe-aici. Iar Vlase.-mi pare a fi genul amelia, Ovi... si cine mai stie, pt ca mereu, atat amelia, Ovi, madalin..., dar mereu folosesc cuvantul 'decat' pt forma afirmativa.

 

Domnule Vlase. et comp.:

Gramatica spune limpede: 'decat' se foloseste pt formele negative, de ex: NU am decat cartofi. Pt forma pozitiva, se foloseste cuvantul 'doar', de ex: am DOAR cartofi.

Sa revin cu citate din texte, sau m-am facut inteleasa suficient?

Nu, aceasta nu este o lectie de gramatica a limbii romane, ci o sugestie fina de-a va invita sa nu va mai schimbati blana (recte tentativele de abordari mereu, mereu, mereu de nou-aparuti - chipurile - pe petitie), caci naravul transpare pana si-n eter. Si, oricum ati incerca, ajungeti in acelasi punct, se pare mort pt voi. Pacat.

 Este revoltator ca, la o dovada clara de 29 de puncte concrete cu nume, prenume, activitati, organizatii, tu sa spui ca un om (''daca'' - !! - ) a avut o incercare nereusita de a justifica pedofilia.

La fel de revoltator, jignitor, sfruntator este sa spui ca o asociatie precum accept a avut asa... o scapare de cateva zile pt ca s-a asociat cu principiile practicantilor pedofiliei.

Sa faci bine intr-adevar cere timp, chibzuinta, rabdare si iubire. Sa faci rau nu cere nici macar cateva zile!

Raspunsuri

Vlase.

#2360 Re: Re: Re: Re: Activisti LGBT care au promovat, justificat sau practicat pedofilia

2013-09-05 14:17:13

#2346: Dana Captilin - Re: Re: Re: Activisti LGBT care au promovat, justificat sau practicat pedofilia

Daca tu consideri ca sunt comentator "cu state vechi", e problema ta. As putea sa te intreb de ce nu ai un raspuns la argumentele pe care le-am prezentat mai sus, in loc sa ma acuzi ca scriu sub diverse pseudonime. Pentru ca nu ai cum sa argumentezi si pentru ca nu sunt de aceeasi parere cu tine?

Cat despre utilizarea cuvintelor numai/doar, recunosc ca am o problema inca din liceu, profa de romana odata mi-a atras atentia asupra utilizarii lor intr-un context, se pare ca in timp, am uitat. Si nu am de ce sa imi cer scuze, sunt inginer, nu profesor de materii umaniste/filologie. Asta nu inseamna ca nu voi incerca sa indrept situatia de acum inainte.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...