S.O.S. familia!

Quoted post

Vlase.

#2340 Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 11:58

#2336: - Re: Re: Re:

"si tot nu ati argumentat de ce zoofilia, pedofilia si necrofilia nu ar fi orientari sexuale"

Nu stiu daca sunt orientari sexuale. E posibil sa fie.

Dar homosexualitatea inseamna relatia dintre doua persoane de acelasi sex, majore, care si-au dat acordul in a forma acea relatie, la fel cum Viorica, ajunsa la 18 ani, si-a dat acordul de a se "cupla" cu Gheorghe care are 20 de ani.

Asa si eu: Vlase, la varsta de 20 de ani, mi-am dat acordul de a forma un cuplu cu Florin, care la vremea aceea avea 21 de ani.

Chiar trebuie sa explic ca la clasa a doua?

Raspunsuri


Musafir

#2343 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 12:06:50

#2340: Vlase. - Re: Re: Re: Re:  

 v-ati dat acordul, dar asta nu poate fi statornicita legal pentru ca legea este facuta pentru apararea demnitatii si valorilor morale in sensul de a asigura viitorul generatiilor urmatoare, ceea ce inseamna ca familia de drept (barbat si femeie) are intaietate si este protejata, iar cele ce vin sa afecteze familia de drept trebuiesc tinute la distanta cuvenita.


Musafir

#2374 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 15:00:55

#2340: Vlase. - Re: Re: Re: Re:

Dar homosexualitatea inseamna relatia dintre doua persoane de acelasi sex, majore, care si-au dat acordul in a forma acea relatie, la fel cum Viorica, ajunsa la 18 ani, si-a dat acordul de a se "cupla" cu Gheorghe care are 20 de ani.


HOMOSEXUALITÁTE s. f. Atracție sexuală pentru indivizi de același sex; pederastie, inversiune sexuală, invertire sexuală. [Pr.: -xu-a-] – Din fr. homosexualité.
Sursa: DEX '09 (2009)

Homosexualitatea se refera la orientare, atractie - relatia in sine nu intra in calcul, legalitatea ei si varsta la care cineva poate avea o asemenea relatie difera de la o tara la alta. Un pedofil sau pederast se poate declara - si foarte des se declara - homosexual, pentru ca e atras de persoane de acelasi sex.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...