Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

wtf

#165 Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

2013-09-04 12:12

#113: Popescu Daniela - Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

Vezi ca bunica a sunat la 112, si s-au mai discutat aspectele astea, iar il scoatem vinovat pe copil si pe bunica-sa care la varsta ei cat de agera vrei sa fie sa le faca fata copiilor. Vezi ca a mai fost atacata o bunica prin zona Sebastian sau 13 Sept. Poate nu se rezolva total dar e singura modalitate in care putem scapa de numarul mare de caini si de haitele formate de acestia si daca nu esti de acord inseamna ca esti partinitoare si probabil esti vreuna dintre babele care le da de mancare ca atat te duce mintea. Ne garantezi tu ? Ce studii ai sau ce te certifica pentru a putea garanta asta ?

Raspunsuri

Popescu Daniela

#167 Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

2013-09-04 12:28:09

#165: wtf - Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

Dragule, nu cred ca babele isi fac timp sa scrie pe aceasta petitie, cel putin nu alea care le dau de mancare pe langa blocuri cainilor maidanezi si le intretin starea lor actuala.

Eu zic sa lasi referiri de genul complet eronate pentru ca nu ma cunosti si nici cati ani am, chestii pe care nu cred ca trebuie sa le discut nici cu tine nici cu nimeni. Nu stiam ca daca intri pe astfel de petitii trebuie sa-ti prezinti si buletinul. Nu stiam ca daca ai o parere - chiar daca nu se muleaza dupa credintele si parerile tale, inseamna ca e partinitoare. Din cate stiu eu, traim intr-o lume democrata in care dreptul la libera exprimare exista sau poate am adormit eu intre timp si ne-am intors in era comunista? Nu trebuie sa fii de acord cu mine, nici eu nu am fost si nu sunt de acord cu multe pareri de genul dar nu am recurs la jigniri sau prejudecati si stereotipuri. Si asa ca, chill down. Mai usor cu vorbele.

Si iarasi repet, vad, ca o moara stricata: nu am dat vina complet pe bunica. Iar de copil, eu nu stiu despre ce vorbesti, ca nu l-am pomenit deloc ca avand o vina. Cred ca trebuie sa porti ochelari. Sau sa citesti mai mult, nu printre randuri.